ЄВРОПЕЙСЬКІ ЦЕНТРИ КВАНТОВОЇ МАЙСТЕРНОСТІ (QECs) У ЗАСТОСУВАННІ ДЛЯ НАУКИ ТА ПРОМИСЛОВОСТІ

ДЕДЛАЙН: 14 травня 2024 року

БЮДЖЕТ: 10 000 000 євро

❗️Ми допомагаємо в оформленні та подачі заявки на цей грант❗️

Замовити грант під ключ

Очікувані результати

Створення двох європейських центрів квантової досконалості в галузі додатків, що охоплюють науку та промисловість, створить єдиний магазин для промисловості, академічних кіл та ширшої спільноти користувачів квантових технологій. Це, у свою чергу, прискорить відкриття нових квантово-орієнтованих додатків і сприятиме їх знанням і засвоєнню. QECs повинні бути технологічно агностичними з фокусом на квантових застосуваннях для кінцевих користувачів у науці та промисловості. Вони також повинні бути керовані користувачами та за своєю суттю віддані діяльності спільного проектування, щоб гарантувати, що майбутні архітектури квантових обчислень добре підходять для додатків та їхніх користувачів, надаючи їм високу продуктивність і масштабовану базу додатків.

QEC мають робити внесок у бібліотеку нових квантових додатків і програмних платформ з відкритим вихідним кодом, які використовуються для створення квантових обчислень і додатків моделювання для певних областей. QEC повинні надавати послуги, що підтримують різні моделі використання для потреб спільноти, включаючи розробку, підтримку, оптимізацію (за потреби перепроектування) і масштабування квантових програм, повний науковий/промисловий робочий процес, тестування та перевірку кодів і гарантію якості.

QEC також повинні створювати місця зустрічі для користувачів та організацій, які працюють над подібними технологіями, що зароджуються, і пропонувати спеціалізоване навчання та заходи з нарощування потенціалу для розвитку людських ресурсів для більш широкого впровадження квантових обчислень у промисловості та академічних колах. Зрештою це має призвести до екосистеми з квантовою грамотністю з навчанням покоління квантових інженерів і вчених у рамках програми цілеспрямованих досліджень, а також залученням спільноти.

Нарешті, QEC повинні об’єднати можливості по всій Європі, використовуючи наявні компетенції та забезпечуючи мультидисциплінарність (і синергію з національними/місцевими програмами).

Ця акція є закликом ЄС Synergy. Гранти та закупівлі можуть бути пов’язані з іншим грантом, що фінансується з будь-якої іншої програми фінансування ЄС. Гранти в рамках обох конкурсів управлятимуться як пов’язані дії.

Сфера застосування

Додатки та програмне забезпечення, які будуть розроблені, повинні бути платформонезалежними, з планами перевірити їх правильне функціонування на якомога більшій кількості платформ квантових обчислень EuroHPC. Пропозиції повинні включати стратегію розвитку навичок, залучення необхідних зацікавлених сторін, якщо це доцільно, і плани, які дозволять користувачам з різним походженням реєструватися та отримувати підтримку для своїх проблем під час експериментів з різними платформами квантових обчислень.

Пропозиції повинні включати вдосконалення існуючих квантових додатків та їх інтеграцію з HPC/класичними додатками для високомасштабованих, оптимізованих кодів. Крім того, вони повинні встановити спрощену розробку, співпрацю, автоматизоване тестування та процеси розгортання протягом усього циклу розробки та обслуговування додатків, наприклад, шляхом надання та використання найсучасніших інструментів розробки квантових обчислень, платформ і моделей керування програмним забезпеченням.

Пропозиції повинні описувати передбачуване співробітництво з інфраструктурою квантових обчислень EuroHPC для реалізації надійного та надійного автоматизованого процесу розгортання квантових додатків, щоб нові розробки були своєчасно доступними для європейських спільнот квантових користувачів.

Пропозиції повинні показувати, як QECs забезпечать ширший доступ до кодів і сприятимуть їхньому використанню спільнотами користувачів, зокрема науковою спільнотою, промисловістю, МСП та політиками. Коли це можливо, учасники QECs повинні працювати разом, щоб подати заявку на патенти для розроблених систем QCS та супровідного та/або вбудованого програмного забезпечення.

Нарешті, пропозиції повинні включати чіткі ключові показники ефективності для оптимального використання поточних та/або нових квантових технологій, що дозволяє оцінити прогрес у досягненні цілей як з точки зору результатів, так і кінцевого впливу.

Пропозиції повинні ґрунтуватися на існуючих європейських проектах або прагнути до співпраці з ними, зокрема в рамках флагманської ініціативи Quantum Technologies, і розвивати синергію з іншими відповідними європейськими, національними або регіональними ініціативами, програмами фінансування та платформами.

Узяти участь

Замовити грант під ключ

Ми допомагаємо оформити та зареєструвати вашу організацію як партнера від України для участі у міжнародних грантових програмах Європейської Комісії.

Можливо, ви захочете самостійно оформляти грантові заявки й на постійній основі отримувати безповоротні грантові кошти на свої проєкти!? А щоб ви навчилися робити це правильно, ми розробили для вас: 

🔴 Онлайн курс з написання грантових проєктів ТУТ

HORIZON-EUROHPC-JU-2023-QEC-05-01