ВИКОРИСТАННЯ БАГАТОФУНКЦІОНАЛЬНОГО ПОТЕНЦІАЛУ БІОРІЗНОМАНІТТЯ ҐРУНТУ ДЛЯ ЗДОРОВИХ СИСТЕМ ЗЕМЛЕРОБСТВА

ДЕДЛАЙН: 08 жовтня 2024 року

БЮДЖЕТ: 16 000 000 євро

❗️Ми допомагаємо в оформленні та подачі заявки на цей грант❗️

Замовити грант під ключ

Очікувані результати

Діяльність за цією темою сприяє виконанню Місії A Soil Deal for Europe, зокрема, її конкретної цілі 4 «Зменшити забруднення ґрунту та покращити відновлення» та 6 «Покращити структуру ґрунту для підвищення біорізноманіття ґрунту», що стосуються найбільшої Невідкладні проблеми здоров’я ґрунту також сприятимуть досягненню цілей стратегії ЄС щодо збереження біорізноманіття до 2030 року та стратегії «Від ферми до столу» щодо скорочення використання пестицидів (зменшення використання пестицидів і ризику на 50% і використання більш небезпечних пестицидів на 50%. %), Плану дій ЄС щодо розвитку органічного виробництва, Спільної сільськогосподарської політики та підтримуватиме цілі майбутнього Закону про відновлення природи та Конвенції ООН про біологічне різноманіття COP-15 практики боротьби зі шкідниками, що безпосередньо сприяє досягненню кількох цілей сталого розвитку, зокрема цілі 12.2 ЦСР щодо досягнення сталого управління та ефективного використання природних ресурсів до 2030 року.

Очікується, що результати проекту сприятимуть досягненню всіх наступних результатів:

  • Здоров’я ґрунту та культур покращується, зберігається продуктивність культур і продовольча безпека, одночасно сприяючи стабільності та стійкості сільського господарства та збільшенню агробіорізноманіття.

  • Залежність від зовнішніх факторів управління рослинництвом зменшується завдяки ефективній взаємодії рослин і ґрунту та використанню потенціалу ґрунтового мікробіому.

  • Використовувати роль біорізноманіття ґрунту через краще знання взаємозв’язку між біорізноманіттям і функціями ґрунту.

  • Розширено доступність інтегрованих методів боротьби зі шкідниками.

  • Розширене та прискорене впровадження передових практик, які зміцнюють здоров’я рослин і ґрунту для ефективного управління культурами, що підтримує довгострокове надання екосистемних послуг.

Сфера застосування

Підземне біорізноманіття відіграє важливу роль у структурі ґрунту, забезпеченні поживними речовинами, кругообігу води, поглинанні поживних речовин рослинами та в біоконтролі шкідників і хвороб рослин. Взаємодія між спільнотами ґрунтових організмів, сільськогосподарськими культурами та їх середовищем (голобіонтами) глибоко впливає на здоров’я та продуктивність рослин, ґрунтів і агроекосистем. Примітно, що взаємодію між ґрунтовою фауною, ґрунтовою мікробною спільнотою, хімічним складом ґрунту та імунними реакціями рослин можна посилити, щоб використовувати потенціал ґрунтової екосистеми для захисту від патогенів, шкідників та інших шкідливих організмів і сприяти здоров’ю та продуктивності рослин. Управління ґрунтовими екосистемами для покращення здоров’я ґрунту за допомогою методів ведення сільського господарства (наприклад, сівозміни, використання мікробіомних рішень тощо) можна підтримати захист рослин, придушити хвороби, покращити доступність поживних речовин і підвищити стійкість рослин до різних стресових факторів. Крім того, підвищиться стійкість сільського господарства, що сприятиме пом’якшенню наслідків зміни клімату.

Існує потреба в розробці, перевірці та впровадженні методів управління, які, покращуючи здоров’я ґрунту, сприятимуть, наприклад, управлінню шкідниками та хворобами рослин, що передаються через ґрунт (наприклад, бактеріями, грибками, нематодами, комахами, що харчуються коренеплодами), і підтримувати гніздування землі запилювачів.

Запропоновані заходи повинні:

  • Розробляйте та випробовуйте інновації для конкретних місць, включаючи практики управління, рішення та інструменти, які сприяють біорізноманіттю ґрунту, зміцнюють здоров’я ґрунту, стимулюють ріст рослин, зменшують введення хімічних речовин для боротьби з хворобами рослин, що передаються через ґрунт, і комахами, що живляться корінням, а також підтримують гніздові запилювачі.

  • Створіть демонстраційні майданчики, щоб перевірити запропоновані інновації та популяризувати переваги біорізноманіття ґрунту та здорових ґрунтів не лише для виробників та агроекосистеми, але й для всього ланцюжка створення вартості харчових продуктів.

  • Оцінити соціальні, економічні та екологічні проблеми, пов’язані із запропонованим інноваційним рішенням, включаючи компроміси, вплив на працю, культуру безпеки та управління ризиками на фермах;

  • Створіть комплексний матеріал для нарощування потенціалу, організуйте тренінги або заходи з обміну знаннями, включаючи розробку вказівок для прискорення розповсюдження, засвоєння та підвищення рівня результатів.

  • Покращте навчання «рівний-рівному» з відповідними зацікавленими сторонами від фермерів і радників до політиків і споживачів, підтримуючи скоординований науковий і політичний підхід до здорових ґрунтів.

Пропозиції повинні бути зосереджені на орних культурах. Робота за цією темою повинна проводитися в різних погодно-кліматичних зонах і приносити користь як традиційному, так і органічному землеробству, як це відображено в досвіді консорціумів. Агроекологічні підходи, такі як ті, що розроблені, наприклад, для органічного землеробства, повинні використовуватися та приділятися належної уваги в запропонованій діяльності.

Узяти участь

Замовити грант під ключ

Ми допомагаємо оформити та зареєструвати вашу організацію як партнера від України для участі у міжнародних грантових програмах Європейської Комісії.

Можливо, ви захочете самостійно оформляти грантові заявки й на постійній основі отримувати безповоротні грантові кошти на свої проєкти!? А щоб ви навчилися робити це правильно, ми розробили для вас: 

🔴 Онлайн курс з написання грантових проєктів ТУТ

HORIZON-MISS-2024-SOIL-01-06