ДЕДЛАЙН: 08 жовтня 2024 року
БЮДЖЕТ: 36 000 000 євро
❗️Ми допомагаємо в оформленні та подачі заявки на цей грант❗️
Замовити грант під ключОчікувані результати
Діяльність у рамках цієї теми безпосередньо відповідає меті місії « Грунтова угода для Європи » щодо створення 100 живих лабораторій і маяків для переходу до здорових ґрунтів до 2030 року. Вони підтримують конкретні цілі місії «Грунтова угода для Європа», що має справу з невідкладними проблемами здоров’я ґрунту (зокрема, див. конкретні цілі 1–6 та 8 у плані реалізації Місії ). Таким чином, діяльність має сприяти досягненню амбіцій і цілей Європейської зеленої угоди, таких як ті, що стосуються продовольчої безпеки та безпеки харчування, клімату, біорізноманіття, навколишнього середовища та сільських районів.
Очікується, що результати проекту сприятимуть досягненню всіх наступних результатів:
-
Збільшення потенціалу для спільного, міждисциплінарного та трансдисциплінарного дослідження та інновацій у державах-членах ЄС та асоційованих країнах Horizon Europe, що дозволяє ефективно співпрацювати та співпрацювати між дослідженнями, практикою та політикою для спільного створення та тестування рішень для здоров’я ґрунту.
-
Поліпшення здоров’я ґрунту в сільській або міській місцевості, де розгорнуті живі лабораторії, на основі встановленої системи моніторингу.
-
Практично-орієнтовані знання та інструменти легше доступні землевпорядникам і сприяють більш детальному розгляду та застосуванню ефективних рішень для здоров’я ґрунту та пов’язаних екосистемних послуг на територіях і секторах у регіонах, де працюють вибрані живі лабораторії.
-
Політики в ЄС та асоційованих країнах краще усвідомлюють місцеві потреби та відмінності щодо здоров’я ґрунту та можуть використовувати ці знання для розробки більш ефективної політики.
Сфера застосування
Хоча необхідні додаткові дослідження для відновлення та підтримки здорових ґрунтів у ЄС та асоційованих країнах, важливою перешкодою для прискорення переходу до кліматично нейтрального та «зеленого» Європейського Союзу є розрив між наукою та практикою, між знаннями та впровадженням. . Місія «Грунтова угода для Європи» пропонує новий підхід до досліджень та інновацій у сфері здоров’я ґрунту, включаючи впровадження живих лабораторій. Живі лабораторії мають потенціал для розширення можливостей зеленого переходу до здорових ґрунтів, розробляючи рішення у спільній творчій манері та залучаючи учасників реального життя на територіальному рівні для досягнення широкомасштабного впливу.
Сьогодні існують різні визначення та концептуалізації живих лабораторій. Проте в рамках вже добре сформованої концепції дослідження живих лабораторій можна розпізнати три компоненти, які включають (а) спільне створення з великою групою зацікавлених сторін, (б) виконання в реальних умовах і (в) залучення кінцевого користувачів. Для цілей місії «Грунтова угода для Європи» лабораторії здоров’я ґрунту визначаються як «орієнтовані на користувача, локальні та міждисциплінарні дослідницькі та інноваційні екосистеми, які залучають землевпорядників, науковців та інших відповідних партнерів у системних дослідженнях та спільне проектування, тестування, моніторинг та оцінка рішень у реальних умовах, щоб покращити їх ефективність для здоров’я ґрунту та прискорити впровадження».
Таким чином, живі лабораторії є співпрацею між кількома суб’єктами, які працюють і проводять експерименти на кількох сайтах на регіональному чи субрегіональному рівні. Окремими ділянками можуть бути, наприклад, ферми, лісові насадження, міські зелені або промислові зони, підприємства та інші місця, де робота виконується та контролюється в реальних умовах.
Маяки, навпаки, визначаються як «місця для демонстрації рішень, навчання та спілкування, які є взірцевими у своїй ефективності з точки зору покращення стану ґрунту». Це індивідуальні місцеві об’єкти (одна ферма, одне лісорозроблення, один промисловий об’єкт, одна міська зелена зона тощо), які можуть бути частиною живої лабораторії або розташовуватися за межами живої лабораторії.
Відповідно до Плану реалізації місії, живі лабораторії залучають учасників з різних професій, дисциплін та/або секторів і складаються з 10-20 експериментальних ділянок. Проте, залежно від конкретного контексту (наприклад, землекористування(-я), проблема(-и) здоров’я ґрунту, яку розглядають), заявники можуть запропонувати живі лабораторії з меншою кількістю експериментальних місць. Працюючи разом над темами, що становлять спільний інтерес, різні учасники живої лабораторії зможуть відтворювати дії та рішення, порівнювати результати, обмінюватися передовим досвідом, перевіряти методології та отримувати вигоду від взаємозбагачення в межах місцевого/регіонального середовища. Хоча зазвичай проекти виконуються протягом чотирьох років, тривалість роботи лабораторій із здоров’ям ґрунту може змінюватись і бути довшою залежно від фокусу роботи та проблем здоров’я ґрунту, які розглядаються.
Зокрема, кожен із профінансованих проектів повинен:
-
Підтримуйте створення чотирьох-п’яти живих лабораторій (або більше, залежно від землекористування(ів) і мети проекту) для спільної роботи над однією або декількома проблемами здоров’я ґрунту, спрямованими на той самий або декілька типів землекористування . Живі лабораторії мають бути розташовані принаймні в трьох різних державах-членах та/або асоційованих країнах. Пропозиції мають описувати обґрунтування співпраці між різними живими лабораторіями та пояснювати, як виконана робота сприятиме досягненню однієї чи кількох конкретних цілей Місії. Пропозиції мають представляти реалістичну комбінацію обмеженого вибору змінних (наприклад, кількість розглянутих проблем здоров’я ґрунту, грунтово-кліматичні умови, землекористування, розглянуті цілі Місії). Живі лабораторії, орієнтовані виключно на міські райони, виключені з цієї теми, оскільки в цій робочій програмі відкрито спеціальну тему.
-
Створіть, виходячи з цілей і завдань проекту, детальний робочий план із діяльністю, яка буде здійснюватися в живих лабораторіях у міждисциплінарний спосіб, забезпечуючи спільне проектування, спільну розробку та спільне впровадження локально адаптованих рішень для вибрані проблеми здоров’я ґрунту. Пошук практичних рішень виявлених проблем, пов’язаних із вибраними проблемами здоров’я ґрунту, беручи до уваги відповідні чинники та тиск. Запропоновані рішення мають бути адаптовані до різних екологічних, соціально-економічних і культурних умов, у яких працюють живі лабораторії. Крім того, заходи повинні стосуватися викликів розширення та можливості передачі рішень. Очікується, що живі лабораторії, що працюють у сфері сільського господарства, сприятимуть сталим практикам, які застосовуються в різних системах ведення сільського господарства та принесуть користь як традиційному, так і органічному землеробству. Очікується, що живі лабораторії, які працюють на лісовому господарстві, торфі та природних територіях, займатимуться питаннями сталого управління здоровими ґрунтами в поєднанні з продуктивною біомасою та іншими екосистемними послугами.
-
Встановіть для кожної живої лабораторії базовий рівень для вибраних проблем здоров’я ґрунту, щоб забезпечити точну оцінку умов і змін ґрунтів на різних ділянках з плином часу та для моніторингу прогресу в досягненні цілей відповідного проживання. лабораторії та проект загалом. У відповідних випадках використовуйте набір індикаторів здоров’я ґрунту, представлений у Плані реалізації місії щодо ґрунту , та дескриптори пропозиції щодо Директиви щодо моніторингу та стійкості ґрунту .
-
Моніторинг та оцінка впливу розроблених інноваційних практик або запроваджених рішень на здоров’я ґрунту та пов’язані з ним екосистемні послуги. Це має включати демонстрацію життєздатності (наприклад, технічної, економічної) запропонованих рішень і кількісне визначення впливу перевірених практик та/або рішень на відповідні показники здоров’я ґрунту.
-
Визначте ділянки, які демонструють високу продуктивність щодо своїх дій і результатів щодо поліпшення стану ґрунту та які можна перетворити на маяки.
-
Запропонувати стратегії (наприклад, фінансові, організаційні) для забезпечення довгострокової стійкості та безперервності, впливу та амбіцій створених живих лабораторій поза межами фінансування Horizon Europe, включаючи визначення можливих бізнес-моделей та дій із залученням місцевої влади, бізнес-спільнот, МСП, інвестори, підприємці, включаючи схеми співфінансування.
Відповідно до природи живих лабораторій, пропозиції повинні реалізовувати підхід, який передбачає участь багатьох учасників. Список учасників буде змінюватися залежно від особливостей кожної живої лабораторії та може включати різні типи учасників, як-от дослідники, землевласники або землевпорядники, промисловість (наприклад, МСП), органи державної адміністрації, представники громадянського суспільства (наприклад, споживачі, навколишнє середовище). НУО). Слід уважно описати можливості та ролі різних залучених партнерів залежно від сфери їхньої компетенції. Наприклад, у той час як одні партнери можуть керувати концептуальною роботою та координувати роботу всередині та між живими лабораторіями, інші можуть зосереджуватись на проведенні експериментів, наданні порад, тестуванні та перевірці інноваційних рішень або брати участь у інформаційно-роз’яснювальній діяльності.
Щоб заохотити та полегшити залучення різних типів акторів до живих лабораторій, заявникам нагадують про різні типи участі, можливі в рамках Horizon Europe. Це стосується не лише бенефіціарів (або їхніх афілійованих організацій), але й асоційованих партнерів, третіх сторін, які роблять внески в натуральній формі, субпідрядників та одержувачів фінансової підтримки третім сторонам.
Узяти участь
Замовити грант під ключМи допомагаємо оформити та зареєструвати вашу організацію як партнера від України для участі у міжнародних грантових програмах Європейської Комісії.