СИСТЕМИ КІЛЬКІСНОЇ ОЦІНКИ ПОТОКІВ АЗОТУ ТА НЕВИЗНАЧЕНОСТІ В ЄВРОПЕЙСЬКИХ ЛАНДШАФТАХ

ДЕДЛАЙН: 08 жовтня 2024 року

БЮДЖЕТ: 11 500 000 євро

❗️Ми допомагаємо в оформленні та подачі заявки на цей грант❗️

Замовити грант під ключ

Очікувані результати

Діяльність за цією темою допоможе просунутися до цілей Місії «Угода щодо ґрунтів для Європи», зокрема до її конкретної цілі 4 «Зменшити забруднення ґрунту та покращити відновлення» та операційної цілі 3 «Розробити інтегрований ґрунт ЄС системи моніторингу та відстеження прогресу в оздоровленні ґрунту». Очікується, що результати проекту сприятимуть досягненню всіх наступних результатів:

  • Покращене розуміння джерел, які сприяють просторово-часовій мінливості біогеохімічних процесів у ґрунті, і, зокрема, того, як ці джерела впливають на загальні потоки азоту в основних кліматичних умовах по всій Європі та асоційованих країнах.

  • Поглиблене розуміння механізмів, що регулюють переміщення азоту з ґрунту, включаючи газові викиди та підповерхневе вимивання в ґрунтові води.

  • Більш ефективний моніторинг, звітування та перевірка викидів парникових газів і заходів із пом’якшення наслідків, а також значне зменшення невизначеності, пов’язаної з оцінками повного бюджету азоту в європейському континентальному масштабі.

  • Оцінка покращеного управління азотом і стратегії збереження.

  • Підвищення впевненості землевпорядників у впровадженні передових стратегічних практик управління азотом, спрямованих на зменшення втрат азоту з ґрунту.

Сфера застосування

Досягнення кліматичної нейтральності до 2050 року є центральною метою Європейської зеленої угоди. Однак газоподібні викиди азоту, що утворюються в ґрунті в сільському господарстві, часто не враховуються через проблеми з моніторингом. Комплексна оцінка втрат як газоподібного, так і негазоподібного азоту, включаючи їх географічний розподіл і різну часову роздільну здатність, має важливе значення для розробки ефективних стратегій пом’якшення викидів парникових газів (ПГ) і заохочення до прийняття вищих рівнів Міжурядової групи експертів зі зміни клімату (МГЕЗК). національному рівні.

Втрати азоту є дуже епізодичними, і поточна часова та просторова роздільна здатність інформації щодо динаміки азоту в Європі недостатня для комплексної оцінки повного балансу азоту в масштабі континенту. Методологія, яка найчастіше використовується для вимірювання N-потоку, передбачає періодичні вимірювання потоку, що супроводжуються стандартними методами заповнення проміжків, що призводить до великих невизначеностей і зміщених коефіцієнтів викидів. Крім того, більшість існуючих спостережень зосереджено на помірних зонах і шляхах виходу одного потоку, нехтуючи повним спектром форм азоту, включаючи як газоподібні, так і негазоподібні форми в різних кліматичних умовах. Особливо бракує даних і спостережень у Середземноморському басейні, а деякі шляхи перетворення азоту недостатньо досліджені. Наприклад, широко використовувані підходи до моделювання оцінюють зменшення N 2 O до N 2 шляхом застосування коефіцієнта перетворення, розробленого в лабораторних умовах, який не представляє всебічної кількості типів ґрунтів, які зустрічаються в Європі. Ці співвідношення схильні до зміщення, пов’язаного з використанням лінійних швидкостей для нелінійної динаміки. Щоб усунути ці прогалини, необхідно отримати точну інформацію, яка сприятиме розробці ефективних стратегій управління, які ефективно мінімізують загальні втрати азоту з ґрунту. Крім того, ця інформація покращить параметризацію та перевірку моделей і підвищить достовірність прогнозів моделі при масштабуванні до континентального рівня. Зрештою це призведе до більш уточненої та точної оцінки надлишку азоту, збагатить існуючі оцінки інформаційної панелі та додатково підтримає оцінку ефективності стратегій управління, а також спрямує майбутні дослідження та політичні рішення, пов’язані з зусиллями щодо пом’якшення.

Запропоновані заходи повинні:

  • Розробка та застосування вдосконалених методів моніторингу й аналізу азоту для отримання даних із високою часовою роздільною здатністю щодо потоків азоту та їх рушійних факторів у різних кліматичних умовах, з особливим акцентом на недостатньо представлених погодно-кліматичних умовах.

  • Впровадити скоординований, цілісний підхід для розробки та оцінки надійних практичних стратегій управління, які ефективно мінімізують загальні втрати азоту з ґрунтів, водночас вирішуючи потенційні компроміси з іншими екологічними проблемами, такими як якість води та збереження вуглецю в ґрунті.

  • Використовуйте вдосконалені підходи до моделювання для аналізу зібраних даних, визначення закономірностей і взаємозв’язків між біогеохімічними процесами ґрунту та потоками азоту, а також покращуйте інструменти прогнозування, які можна використовувати для інформування про стратегії управління в регіональному та континентальному масштабі.

  • Впроваджувати та контролювати пілотні проекти, які перевіряють ефективність розроблених стратегій управління в різноманітних ландшафтно-кліматичних зонах, враховуючи місцеві умови навколишнього середовища, методи ведення сільського господарства як у звичайних, так і органічних системах землеробства, а також соціально-економічні фактори, які можуть вплинути на впровадження та результати.

  • Узагальнення результатів польових досліджень, зусиль з моделювання та пілотних проектів у всебічну оцінку повного бюджету азоту в європейському континентальному масштабі, сприяючи Обсерваторії ґрунтів ЄС шляхом надання високоякісних наборів даних для моніторингу, звітності та перевірки.

  • Розробка сценаріїв щодо того, як зміни клімату та землекористування вплинуть на кругообіг азоту в системі ґрунт-рослина-атмосфера.

Пропозиції повинні продемонструвати шлях до відкритого доступу, довговічності, стабільності та взаємодії знань і результатів завдяки тісній співпраці з Обсерваторією ґрунтів ЄС (EUSO) Спільного дослідницького центру та проектом Soil-WISE. Зокрема, забезпечити взаємодію між існуючими базами даних і моделями та їх інтеграцію в EUSO.

Пропозиції повинні включати спеціальне завдання та відповідні ресурси для розвитку роботи інших проектів, що працюють над кількісним визначенням потоків азоту в Європі, які фінансуються іншими організаціями, включаючи філантропічні організації, особливо там, де існує географічна або тематична взаємодоповнюваність.

У цій темі інтеграція гендерного виміру (аналіз статі та гендеру) у зміст досліджень та інновацій не є обов’язковою вимогою.

Узяти участь

Замовити грант під ключ

Ми допомагаємо оформити та зареєструвати вашу організацію як партнера від України для участі у міжнародних грантових програмах Європейської Комісії.

Можливо, ви захочете самостійно оформляти грантові заявки й на постійній основі отримувати безповоротні грантові кошти на свої проєкти!? А щоб ви навчилися робити це правильно, ми розробили для вас: 

🔴 Онлайн курс з написання грантових проєктів ТУТ

HORIZON-MISS-2024-SOIL-01-04