ВАЛОРИЗАЦІЯ ЗАБРУДНЕНОЇ ДЕРЕВИНИ З ПОТОКІВ ПРОМИСЛОВИХ І ПОСТСПОЖИЧВИХ ВІДХОДІВ

ДЕДЛАЙН: 18 вересня 2024 року

БЮДЖЕТ: 213 680 072,22 євро

❗️Ми допомагаємо в оформленні та подачі заявки на цей грант❗️

Замовити грант під ключ

Очікувані результати

Відповідно до цілей Циркулярної економіки  і Плану дій щодо нульового забруднення, Лісової стратегії ЄС  і Рамкової директиви щодо відходів , успішні пропозиції сприятимуть розгортанню стійких рішень на основі біологічних продуктів. заснований на рекуперації та переробці потоків деревини після споживання. Успішні пропозиції також сприятимуть реалізації Стратегії біоекономіки ЄС та оновленої Промислової стратегії ЄС.

Результати проекту мають сприяти наступним очікуваним результатам:

  • Нові системи, що поєднують сортування, очищення та валоризацію постспоживчих і постіндустріальних деревних відходів у екологічно розроблені стійкі біопродукти.

  • Новий міжгалузевий та міждисциплінарний підхід, що сприяє розвитку інноваційних циклічних бізнес-моделей через співпрацю між різними учасниками.

  • Зменшення кількості деревних відходів на сміттєзвалищах, спалювання та використання всіх нестабільних практик, а також пов’язаний із цим вплив на навколишнє середовище.

  • Знезаражені деревні відходи перевірені як придатна сировина для продуктів щонайменше у двох сферах застосування.

  • Соціальне визнання циклічних біо-рішень і продуктів.

Сфера застосування

Постспоживчі та постпромислові відходи деревини є великою кількістю вторинної сировини, яка в основному походить від будівництва та меблів, а також вторинної упаковки. Політика в Європі спонукає до роздільного збору та переробки деревних відходів. Незважаючи на великий потенціал міських і промислових деревних відходів, які можна використовувати за допомогою циркулярного біоекономічного підходу, цей складний потік відходів важко переробити/переробити, оскільки він часто містить забруднювачі у формі добавок (клеї, лаки, фарби, добавки, тощо), забруднюючі речовини (продукти обробки деревини та важкі метали) та забруднюючі матеріали (скло, пластик, метали тощо).

Пропозиції за цією темою повинні:

  • Розробити інноваційні, адаптивні/гнучкі, стійкі та ефективні технології для відділення деревини, отриманої з потоків промислових і пост-споживчих деревних відходів від домішок, забруднювачів і забруднень. Приклади таких потоків деревних відходів включають деревину з меблів; відходи будівництва та знесення; піддони; ящики та ящики та багато іншого. Розробити стійкі маршрути валоризації/конверсії/переробки знезаражених деревних відходів у проміжні/хімічні речовини/матеріали/продукти на біологічній основі.

  • Оцініть зменшений вплив на навколишнє середовище та підвищену циркулярність у розробленій обробці вибраних потоків деревних відходів, також у порівнянні з поточними обробками, якщо це можливо.

  • Націлюйте щонайменше на два різні програми/галузі, враховуючи економічну життєздатність та екологічну стійкість.

  • Опишіть, як забруднювачі будуть безпечно та стійко ізольовані та оброблені. Якщо це можливо, оцінити та розробити процеси обробки та потенційної валоризації органічних та/або неорганічних забруднень.

  • Розглянемо аспекти здоров’я та безпеки (H&S), включаючи безпеку кінцевих користувачів і операторів;

  • Виконайте дослідження поточної нормативно-правової бази, яка регулює управління та оцінку деревних відходів на рівні ЄС, і надайте рекомендації щодо усунення потенційних вузьких місць.

  • Включіть завдання для інтеграції оцінки на основі розробленої Європейською комісією системи безпечного та стійкого проектування (SSbD) для оцінки безпеки та стійкості хімічних речовин і матеріалів. У цьому контексті очікується, що проекти внесуть внесок і розроблять рекомендації, які можуть сприяти подальшому застосуванню структури SSbD.

Узяти участь

Замовити грант під ключ

Ми допомагаємо оформити та зареєструвати вашу організацію як партнера від України для участі у міжнародних грантових програмах Європейської Комісії.

Можливо, ви захочете самостійно оформляти грантові заявки й на постійній основі отримувати безповоротні грантові кошти на свої проєкти!? А щоб ви навчилися робити це правильно, ми розробили для вас: 

🔴 Онлайн курс з написання грантових проєктів ТУТ

HORIZON-JU-CBE-2024-RIA-01