У ЦЕНТРІ ПРІОРИТЕТНИЙ ШКІДНИК РОСЛИН: ЩИТІВКА

ДЕДЛАЙН: 24 вересня 2024 року

БЮДЖЕТ: 5 000 000 євро

❗️Ми допомагаємо в оформленні та подачі заявки на цей грант❗️

Замовити грант під ключ

Очікувані результати

Успішна пропозиція повинна підтримувати стратегію «від ферми до вилки» для переходу до справедливих, здорових та екологічно чистих харчових систем від первинного виробництва до споживання, зокрема ціль скоротити на 50% загальне використання та ризик хімічних пестицидів і скоротити використання на 50%. більш небезпечних пестицидів і стратегії збереження біорізноманіття. Діяльність підтримуватиме Регламент (ЄС) 2016/2031 щодо захисних заходів проти шкідників рослин та Регламент (ЄС) 2023/1134 щодо заходів із запобігання інтродукції, укоріненню та поширенню на території Союзу Spodoptera frugiperda ( Сміт).

Очікується, що результати проекту сприятимуть досягненню всіх наступних очікуваних результатів:

  • Розширення знань про Spodoptera frugiperda на території Союзу, включаючи вплив зміни клімату, деградації екосистеми та глобалізації;

  • Розширення потенціалу запобігання, моніторингу та (біо)контролю Spodoptera frugiperda , розробки економічних та екологічно безпечних рішень для ефективної боротьби зі шкідниками;

  • Підтримувати відповідні політики ЄС та асоційованих країн щодо здоров’я рослин, одночасно сприяючи міжнародній співпраці.

Сфера застосування

Spodoptera frugiperda , також відомий як осінній черв’як (FAW), є транскордонним, дуже багатоїдним шкідником рослин із винятковою міграційною здатністю, яка може серйозно вплинути на врожайність кількох культур, таких як кукурудза, рис, овочі та бавовна. Він швидко поширюється по всьому світу і на території Союзу. Його присутність була офіційно підтверджена на Кіпрі в січні 2023 року, а пізніше в тому ж році в Греції, Португалії та Румунії. Крім того, кількість випадків невідповідності законодавству Союзу щодо присутності зазначеного шкідника на імпортних товарах залишається високою, а кількість видів рослин, у яких виявляється зазначений шкідник, зростає. Тому було встановлено заходи щодо захисту Союзу від шкідника. Швидке та нещодавнє глобальне вторгнення FAW призвело до важливої ​​потреби в знаннях про його ризики для здоров’я рослин і сільського господарства та ефективних варіантах управління, зокрема в ЄС. Необхідно розробити комплексний пакет досліджень та інноваційних дій, адаптованих до сільськогосподарських систем і практик ЄС для управління загрозою.

Пропозиції повинні:

  • Сприяти розумінню ризику та впливу інтродукції цього нового шкідника рослин у ЄС, його поширення та встановлення, включаючи біологію шкідника та його взаємодію з рослинами-господарями, вплив зміни клімату, деградації екосистеми та глобалізації;

  • Розробити ефективні стратегії обстеження та інтегровані системи для раннього виявлення та (біо)контролю шкідників;

  • Розширити діапазон інструментів і технологій, доступних для розробки економічно та екологічно безпечних рішень для ефективного запобігання шкідникам і боротьби зі спалахами, і, якщо це доречно, дотримуватися принципів інтегрованої боротьби зі шкідниками та враховуючи використання нехімічних або біологічні методи боротьби;

  • Розвивати селекційну діяльність для більш стійких сортів рослин;

  • Аналіз соціальних та економічних наслідків для фермерів ЄС та інших суб’єктів господарювання, які постраждали від спалахів шкідників рослин, і розробка підходів, за допомогою яких постраждалі зможуть найкращим чином впоратися з ситуацією.

Узяти участь

Замовити грант під ключ

Ми допомагаємо оформити та зареєструвати вашу організацію як партнера від України для участі у міжнародних грантових програмах Європейської Комісії.

Можливо, ви захочете самостійно оформляти грантові заявки й на постійній основі отримувати безповоротні грантові кошти на свої проєкти!? А щоб ви навчилися робити це правильно, ми розробили для вас: 

🔴 Онлайн курс з написання грантових проєктів ТУТ

HORIZON-CL6-2024-FARM2FORK-03-1