НА ШЛЯХУ ДО ДИНАМІЧНОЇ СИСТЕМИ МОНІТОРИНГУ ДЛЯ ОЦІНКИ СТАНУ ТА ПРОСТОРОВО-ЧАСОВИХ ЗМІН ЕРОЗІЇ ҐРУНТУ В ЄВРОПЕЙСЬКОМУ МАСШТАБІ

ДЕДЛАЙН: 08 жовтня 2024 року

БЮДЖЕТ: 11 500 000 євро

❗️Ми допомагаємо в оформленні та подачі заявки на цей грант❗️

Замовити грант під ключ

Очікувані результати

Діяльність за цією темою допоможе просунутися до мети Місії «Угода щодо ґрунтів для Європи», зокрема конкретної мети 5 «Запобігання ерозії». Діяльність також сприятиме Стратегії ЄС щодо ґрунтів до 2030 року, Спільній сільськогосподарській політиці та її Спільній структурі моніторингу та оцінки (CMEF), системі показників у запропонованому Законі про моніторинг ґрунтів та набору показників Цілей сталого розвитку ЄС (ЦСР) для моніторингу прогрес у досягненні ЦСР 15 і ЦСР 2.

Очікується, що результати проекту сприятимуть досягненню всіх наступних результатів:

  • Розширення знань про багатопроцесорну динаміку ерозії ґрунту (наприклад, вода, вітер, обробка ґрунту тощо) по всій Європі на основі поєднання нових комп’ютерних оцінок і заходів моніторингу для кращої оцінки впливу політики.

  • Подальша перевірка втрати ґрунту за індикаторами водної та вітрової ерозії в континентальному масштабі з місцевими/регіональними оцінками, які можуть бути використані для розробки та впровадження політики (наприклад, у Загальній сільськогосподарській політиці, Стратегії ґрунтів до 2030 року або запропонованій директиві моніторингу ґрунтів та стійкість).

  • Найкращі практики управління, які значно зменшують ерозію, адаптовані до різних погодно-кліматичних умов у Європі та різних систем вирощування культур, зібрані та широко відомі відповідним зацікавленим сторонам, включаючи землевпорядників, таких як фермери.

  • Надійна мережа моніторингу ерозії ґрунту створена в ЄС та асоційованих країнах для подальшої розробки оцінок і перевірки валових показників ерозії на рівні ділянок.

Сфера застосування

Поточні оцінки ЄС/Європейських втрат ґрунту внаслідок водної та вітрової ерозії є довгостроковими середніми значеннями, отриманими за допомогою емпіричних моделей, які в сільськогосподарських районах мають величезну невизначеність. Такі політики, як Спільна сільськогосподарська політика (CAP), виграли б від більш актуальних щорічних оцінок. Покращені оцінки сприятимуть розробці моделі, заснованої на процесах, яка може включати методи управління та їхній потенціал для зменшення втрати ґрунту водою та вітрової ерозії на сільськогосподарських полях, а також полегшити впровадження найкращих практик. Інші процеси, такі як ерозія ґрунту або яри, також можуть бути розглянуті. Існуючі частково точні дані про земельні ділянки (наприклад, LPIS-GSA), дані дослідження землекористування та земельного покриву ЄС (LUCAS) і останні оновлення платформи COPERNICUS можна/треба використовувати для вдосконалення поточних загальноєвропейських структур моделювання.

Запропоновані заходи повинні:

  • Створіть мережу зацікавлених сторін для моніторингу втрати ґрунту внаслідок водної та вітрової ерозії в державах-членах ЄС та асоційованих країнах Horizon Europe у різних умовах посівів (включно з керованими луками).

  • Розробити схему моніторингу для впровадження, перевірки та перевірки методів оцінки втрати ґрунту внаслідок ерозії ґрунту в європейському (континентальному) масштабі.

  • Розробка моделей на основі процесів у масштабі континенту, які враховують фактори ерозії ґрунту, такі як методи господарювання, що застосовуються фермерами, інтенсивність опадів, властивості ґрунту, рельєф та інші біофізичні характеристики.

  • Включіть як польові спостереження, так і новітні найсучасніші продукти Copernicus для кращого кількісного визначення та калібрування факторів ерозії ґрунту.

  • Кількісно оцініть вплив різних методів господарювання (наприклад, покривних культур, скороченого обробітку ґрунту, рослинних залишків, мульчування, маржин трави, сівозміни, терас тощо) на зменшення ерозії ґрунту.

  • Пов’яжіть ці наукові результати (наприклад, покращення факторів ерозії ґрунту, вплив методів господарювання) з вимогами CAP щодо хороших сільськогосподарських та екологічних умов (наприклад, вплив методів господарювання, таких як покривні культури або скорочення обробітку ґрунту в GEC CAP).

  • Надайте землевласникам і різним зацікавленим сторонам найкращу інформацію про втрати ґрунту та рекомендації щодо найбільш прийнятних методів управління для зменшення втрат ґрунту.

Пропозиції повинні включати спеціальне завдання та відповідні ресурси для співпраці та отримання прибутку від діяльності та результатів проектів, що фінансуються в рамках інших тем Робочої програми Місії «A Soil Deal for Europe», зокрема AI4SoilHealth , Benchmarks і Soil O-Live .

Співпраця з міжнародними мережами в рамках UNCCD, Глобального ґрунтового партнерства ФАО та IPCC заохочується для розширення отриманих знань у глобальному масштабі.

Пропозиції мають продемонструвати шлях до відкритого доступу, довговічності, сталості та сумісності знань і результатів завдяки тісній співпраці з Обсерваторією ґрунтів ЄС (EUSO) і проектом SoilWISE. Зокрема, щоб гарантувати, що відповідні дані, карти та інформація потенційно можуть бути використані та відображені в EUSO.

Узяти участь

Замовити грант під ключ

Ми допомагаємо оформити та зареєструвати вашу організацію як партнера від України для участі у міжнародних грантових програмах Європейської Комісії.

Можливо, ви захочете самостійно оформляти грантові заявки й на постійній основі отримувати безповоротні грантові кошти на свої проєкти!? А щоб ви навчилися робити це правильно, ми розробили для вас: 

🔴 Онлайн курс з написання грантових проєктів ТУТ

HORIZON-MISS-2024-SOIL-01-03