НОВІ ФОРМИ СПІВПРАЦІ В СІЛЬСЬКОМУ ГОСПОДАРСТВІ ТА ЛІСОВОМУ СЕКТОРІ

ДЕДЛАЙН: 18 вересня 2024 року

БЮДЖЕТ: 213 680 072,22 євро

❗️Ми допомагаємо в оформленні та подачі заявки на цей грант❗️

Замовити грант під ключ

Очікувані результати

Відповідно до цілей Циркулярної економіки та Плану дій щодо нульового забруднення, Довгострокового бачення сільських територій ЄС, а також Стратегії біорізноманіття, успішні пропозиції сприятимуть створення та запровадження інноваційних форм співпраці між виробниками сировини та біопромисловістю. Успішні пропозиції також сприятимуть реалізації Стратегії біоекономіки ЄС та оновленої Промислової стратегії ЄС. Покращена синергія та взаємодоповнюваність із діями в рамках місії R&I «Угода про ґрунт для Європи».

Результати проекту мають сприяти наступним очікуваним результатам:

  • Виявлення нових форм співпраці між первинними виробниками та іншими суб’єктами сільського господарства, а також між ними та біологічними галузями промисловості в циклічних біобізнесах.

  • Збільшення потенціалу інноваційних кооперативних і циркулярних біобізнес-моделей для первинних виробників та інших сільських суб’єктів у різних регіонах і кліматичних зонах Європи.

  • Краща обізнаність про продукти на основі біододаної вартості (включаючи, наприклад, харчові інгредієнти або харчові добавки) та продукти з покращеними характеристиками стійкості (наприклад, ефективність використання ресурсів, вплив на навколишнє середовище, циркулярність, соціальна стійкість тощо), а також потенціал їх розширення.

  • Створення «зелених», справедливих і кваліфікованих робочих місць і нових можливостей для місцевого бізнесу з потенціалом для тиражування в ЄС.

  • Виявлення нових форм співпраці первинних виробників та інших сільських суб’єктів у циркулярних біобізнесах.

  • Покращення циркулярності та ресурсоефективності біологічних ланцюгів створення вартості завдяки практичному застосуванню циркулярної біоекономіки, що охоплює ресурсо- та енергоефективне каскадне використання екологічно чистої біомаси.

  • Значно покращено сталість, стратегічну автономію, стійкість і конкурентоспроможність європейських первинних секторів, одночасно зменшивши залежність від викопної сировини.

Сфера застосування

Цивільне використання відходів, побічних продуктів і залишків сільського господарства, лісового господарства та агропродовольчої промисловості може призвести до створення нових економічних можливостей у сільській місцевості. Однак первинні виробники часто не повністю інтегровані в біологічні ланцюги створення вартості, і, отже, вигоди недостатньо розподіляються між учасниками ланцюга створення вартості. Крім того, учасники біоекономіки потребують особливого розуміння оптимізації процесів і високого рівня інвестицій в інновації та технології.

У цій темі розглядаються різноманітні форми співпраці між первинними виробниками та за їх межами в ширших мережах цінностей, а також відповідні бізнес-моделі для створення високоцінних біопродуктів у вертикально інтегрованих ланцюгах створення вартості за допомогою передових біопереробних заводів. Ефективніша співпраця відкриває кілька можливостей для первинних виробників: значну силу на переговорах як наслідок більших обсягів виробництва, економію за рахунок масштабу, сильнішу конкурентоспроможність і кращий доступ до ринку, диверсифікацію портфеля виробництва при зниженні ризиків і створенні нових економічних переваг, кращі інвестиції потужність завдяки об’єднанню ресурсів і контролю над усім виробництвом, полегшений доступ до інформації та нових знань.

Пропозиції за цією темою повинні:

  • Оцінити доцільність і придатність нових форм співпраці між первинними виробниками (наприклад, кооперативами) для оптимізації збору врожаю, логістики та переробки особливо вторинної або недостатньо використаної біомаси для виробництва інноваційної продукції в рамках CBE JU (включаючи управління та переробку відходи, утворені в процесі перетворення).

  • Розвивайте ширші мережі цінностей, кластери та інші форми співпраці в біосекторах і стимулюйте взаємодію між ключовими учасниками, щоб зменшити обмежувальні фактори, такі як сезонність біомаси, початкові витрати або висока ринкова конкуренція.

  • Використання технологій і логістики в симбіотичний і ресурсефективний спосіб для подальшого прискорення розгортання циркулярної та сталої біоекономіки.

  • Визначити та розробити рішення для подолання бар’єрів для валоризації недостатньо використаної біомаси, беручи до уваги регіональні умови, а також перспективи первинних виробників та промисловості.

  • Продемонструвати економічну й стійку доцільність виробництва біопродуктів із високою доданою вартістю з відчутним ринковим застосуванням, таким чином дотримуючись принципів перш за все їжі та каскадного використання.

  • Розробити економічно життєздатні довгострокові бізнес-плани та маркетингові стратегії, а також інші нефінансові переваги (наприклад, освітнє навчання, технічна допомога, доступ до нових технологій та інновацій, ринкова інформація тощо). Виявлення нових можливостей кваліфікованої роботи в первинному виробництві та інвестиціях у недостатньо представлених сільських районах

  • Розробляйте моделі оцінки впливу на навколишнє середовище, а також соціальні вигоди для постійної оптимізації виробництва вздовж усього ланцюжка створення вартості.

  • Визначте вузькі місця та можливості в існуючих політичних рамках на рівні ЄС, щоб сприяти створенню та впровадженню інноваційних форм співпраці між виробниками сировини та промисловістю, що базується на біотехнологіях. На цій основі надайте рекомендації щодо міжгалузевої рамкової політики на рівні ЄС та пропозиції щодо конкретних дій, що підтримують розвиток європейської біоекономіки.

  • Підтримка пілотування та нарощування виробництва нової продукції з високою доданою вартістю, у тому числі в рамках інноваційних регіональних кластерів. Пропозиції можуть передбачати фінансову підтримку третіх сторін для надання прямої підтримки (наприклад, у формі каскадних грантів) для дій, пов’язаних з об’єднанням команд, які підтримують розвиток місцевих ланцюгів створення вартості). Бенефіціари можуть надавати фінансову підтримку третім особам. Підтримка третіх сторін може надаватися лише у формі грантів. Максимальна сума, яку можна надати кожній третій стороні, становить 60 000 євро. На цю мету може бути виділено максимум 300 000 євро фінансування ЄС.

  • Розробити відповідні моделі управління для забезпечення практичної здійсненності впровадження такого співробітництва в конкретних та різноманітних інституційних контекстах у європейських країнах. Такі моделі повинні враховувати існуюче нормативне середовище, структури управління, а також погляди та переваги зацікавлених сторін.

Узяти участь

Замовити грант під ключ

Ми допомагаємо оформити та зареєструвати вашу організацію як партнера від України для участі у міжнародних грантових програмах Європейської Комісії.

Можливо, ви захочете самостійно оформляти грантові заявки й на постійній основі отримувати безповоротні грантові кошти на свої проєкти!? А щоб ви навчилися робити це правильно, ми розробили для вас: 

🔴 Онлайн курс з написання грантових проєктів ТУТ

HORIZON-JU-CBE-2024-CSA-01