СТІЙКІ БІОЛОГІЧНІ АЛЬТЕРНАТИВИ ДЛЯ ЗАХИСТУ РОСЛИН

ДЕДЛАЙН: 18 вересня 2024 року

БЮДЖЕТ:  213 680 072,22 євро

❗️Ми допомагаємо в оформленні та подачі заявки на цей грант

Замовити грант під ключ

Очікувані результати

Відповідно до цілей Циркулярної економіки і Плану дій щодо нульового забруднення, а також Стратегії «Від ферми до виделки» і Стратегії збереження біорізноманіття, зокрема до цілей скоротити на 50% загального використання та ризику хімічних пестицидів і скорочення використання на 50% більш небезпечних пестицидів до 2030 року, успішні пропозиції сприятимуть переходу до сталого та екологічно чистого сільського господарства шляхом розробки стійких біологічних продуктів для захисту рослин. Успішні пропозиції також сприятимуть реалізації Стратегії біоекономіки ЄС, оновленої Промислової стратегії ЄС і досягненню цілей Місії ЄС з досліджень і розробок «Угода щодо ґрунтів для Європи».

Результати проекту мають сприяти наступним очікуваним результатам:

  • Збільшення доступності широкодоступних та економічно ефективних альтернатив для запобігання та (біо)контролю шкідників рослин із покращеними екологічними показниками (наприклад, зменшення впливу на нецільові організми, природні ресурси, людей та навколишнє середовище).

  • Зменшення залежності від небезпечних засобів захисту рослин і надання переваги рішенням захисту рослин із низьким рівнем ризику для підтримки продуктивності сільськогосподарських культур і продовольчої безпеки, одночасно сприяючи розвитку сталого сільського та/або лісового господарства.

  • Зведений до мінімуму вплив пестицидів на здоров’я людей і тварин, наземні та водні екосистеми, питну воду, ґрунти та харчовий ланцюг.

Сфера застосування

За оцінками FAO, щороку в усьому світі через шкідників і хвороб рослин втрачається до 40% продовольчих культур. Засоби захисту рослин (ЗЗР) застосовуються для захисту посівів та інших рослин від шкідників і хвороб. Біопестициди є багатообіцяючою альтернативою хімічним синтетичним пестицидам і, як правило, мають менший ризик для здоров’я та навколишнього середовища.

Розробка стійких біологічних альтернатив хімічним синтетичним пестицидам в ЄС залишається складною, оскільки кожне джерело сировини потребує конкретних міркувань щодо логістики, технологій переробки та трансформації, а також розробки та перевірки кінцевого продукту. Крім того, необхідно повністю опрацювати аспекти безпеки харчових продуктів і кормів, а також аспекти здоров’я людини, щоб уможливити розміщення кінцевих продуктів на ринку.

Крім того, відсутність альтернатив для боротьби з деякими шкідниками та хворобами впливає на стійкість сільського господарства та створює проблему для продовольчої безпеки. Будуть потрібні подальші зусилля для підтримки фермерів у переході до досягнення амбітних цілей стратегії «Від ферми до столу». Крім того, зміна клімату змінює поведінку шкідників і їх географічний розподіл, що може ще більше збільшити ризик занесення шкідників у нові райони та серйозність впливу.

Узяти участь

Замовити грант під ключ

Ми допомагаємо оформити та зареєструвати вашу організацію як партнера від України для участі у міжнародних грантових програмах Європейської Комісії.

Можливо, ви захочете самостійно оформляти грантові заявки й на постійній основі отримувати безповоротні грантові кошти на свої проєкти!? А щоб ви навчилися робити це правильно, ми розробили для вас: 

🔴 Онлайн курс з написання грантових проєктів ТУТ

HORIZON-JU-CBE-2024-RIA-03