РИНКОВІ ЗАХОДИ ЩОДО СИСТЕМ ВІДНОВЛЕННЯ ЕНЕРГІЇ

ДЕДЛАЙН: 21 січня 2024 року

БЮДЖЕТ: 8 000 000 євро

❗️Ми допомагаємо в оформленні та подачі заявки на цей грант❗️

Замовити грант під ключ

Очікувані результати

Очікується, що результати проекту сприятимуть досягненню щонайменше двох з наступних очікуваних результатів:

  • Сприяти більш широкому використанню систем відновлюваної енергії (ВДЕ) в енергетичному, промисловому та житловому секторах, що призведе до збільшення частки відновлюваної енергії в кінцевому споживанні енергії до 2030 року та надалі.

  • Сприяння забезпеченню перевірених інструментів і методологій з відкритим кодом для політиків і зацікавлених сторін для розробки більш обґрунтованої політики щодо ВДЕ та для аналізу ринкової динаміки з урахуванням усіх відновлюваних джерел енергії.

  • Сприяння розвитку ринків і відповідних фінансових структур, які можуть працювати ефективно та сумісно із стимулами, водночас враховуючи значні частки відновлюваних джерел енергії.

  • Підвищити соціальну прийнятність об’єктів та установок, що працюють з відновлюваними джерелами енергії.

Сфера застосування

Очікується, що ця пропозиція розробить рішення, які стосуватимуться принаймні 2 очікуваних результатів або для всього ринку відновлюваної енергії, або зосереджуватимуться на конкретному енергетичному секторі, наприклад електроенергії, опаленні, охолодженні або відновлюваному паливі. Пропозиції також можуть стосуватися питань у певному географічному регіоні, наприклад у містах і приміських районах. Очікується, що будуть розглянуті питання, пов’язані з прийнятністю технологій ВДЕ через екологічні, економічні та соціальні аспекти. Проблеми самоспоживання також можна вирішити. Також можна розглянути міжнародні аспекти, такі як співпраця з третіми країнами та просування рішень на нових ринках.

Запропоноване рішення можна розробити для вирішення локальних проблем, але воно повинно мати широкий потенціал для повторного застосування. Очікується, що рішення матиме довгострокову життєздатність і не обмежуватиметься випадковим виправленням. Застосовувані методології можуть бути натхненні успішними підходами, які вже перевірені в інших сферах або контекстах.

Для всіх дій консорціуми повинні залучати відповідних зацікавлених сторін (наприклад, підприємства, органи державної влади, організації громадянського суспільства) та суб’єктів ринку, які зобов’язуються прийняти/запровадити результати. Складність цих викликів і пов’язаних з ними бар’єрів для сприяння ринку може вимагати мультидисциплінарних підходів, що потребує участі соціальних і гуманітарних наук. У відповідних випадках місцеві, регіональні особливості, соціально-економічні, гендерні, просторові та екологічні аспекти будуть розглядатися з точки зору життєвого циклу.

Пропозиції заохочуються до соціальної прийнятності шляхом оцінки економічних і соціальних впливів на навколишнє середовище, пов’язаних з розвитком цих відновлюваних джерел енергії, а також через належне залучення зацікавлених сторін до процесів прийняття рішень.

Ця тема потребує ефективного внеску дисциплін SSH та залучення експертів SSH, установ, а також включення відповідного досвіду SSH, щоб отримати значущі та значні результати для розуміння та усунення суспільних бар’єрів на шляху впровадження систем відновлюваної енергії.

Там, де це доречно, очікується, що пропозиції також оцінять правові, інституційні та політичні рамки на місцевому, національному та європейському рівнях і дослідять, як, чому та за яких умов вони можуть виступати в якості бар’єру чи сприяння.

Узяти участь

Замовити грант під ключ

Ми допомагаємо оформити та зареєструвати вашу організацію як партнера від України для участі у міжнародних грантових програмах Європейської Комісії.

Можливо, ви захочете самостійно оформляти грантові заявки й на постійній основі отримувати безповоротні грантові кошти на свої проєкти!? А щоб ви навчилися робити це правильно, ми розробили для вас: 

🔴 Онлайн курс з написання грантових проєктів ТУТ

HORIZON-CL5-2024-D3-02-10