РОЗРОБКА ПІДХОДІВ ДО МОНІТОРИНГУ З ВИСОКОЮ ПРОСТОРОВОЮ ЗДАТНІСТЮ ТА ГЕОГРАФІЧНО ЧІТКОГО РЕЄСТРУ ДЛЯ ВУГЛЕЦЕВОГО ЗЕМЛЕРОБСТВА

ДЕДЛАЙН: 08 жовтня 2024 року

БЮДЖЕТ: 23 000 000 євро

❗️Ми допомагаємо в оформленні та подачі заявки на цей грант❗️

Замовити грант під ключ

Очікувані результати

Діяльність за цією темою допоможе просунутися до цілей Місії «Угода про ґрунт для Європи», зокрема конкретної цілі 2 «Збереження та збільшення запасів органічного вуглецю в ґрунті». Діяльність також підтримуватиме запропоновану Рамкову сертифікацію видалення вуглецю (CRC) (у тому числі через співпрацю з Групою експертів Комісії з видалення вуглецю) [1] , Регламент землекористування, змін у землекористуванні та лісового господарства (LULUCF) [2] , Загальний Аграрна політика, План дій ЄС щодо розвитку органічного виробництва та Ціль сталого розвитку (ЦСР) 13 щодо кліматичних дій.

Очікується, що результати проекту сприятимуть досягненню всіх наступних результатів:

  • Впевненість зацікавлених сторін (включаючи землевпорядників) в участі в можливих схемах сертифікації вуглецевого землеробства та привабливість бізнес-моделі вуглецевого землеробства [3] підвищуються завдяки кращому доступу до інформації та даних щодо вуглецю в ґрунті (досяжне поглинання та зберігання, ризики вивільнення). тощо). Це повинно дозволити покращити ефективність управління ґрунтами та пом’якшити негативний вплив діяльності на клімат у державах-членах ЄС та асоційованих країнах.

  • Встановлюються надійні орієнтири або базові показники для вуглецю в ґрунті на рівні земельних ділянок у всьому ЄС з метою надання фінансової винагороди тим фермерам і лісоуправлінцям/власникам, які виходять за межі базових показників у рамках запропонованої системи сертифікації видалення вуглецю.

  • Поліпшення прийняття рішень у секторі LULUCF на регіональному чи національному рівнях завдяки підвищенню якості національних кадастрів парникових газів і географічно чітких елементів моніторингу ґрунтів, які відображають дії на індивідуальному рівні.

  • Ринкова ситуація та соціальний вимір краще інтегровані в політику ЄС щодо вуглецевого сільського господарства, зокрема щодо впливу стимулів для вуглецевого сільського господарства на розвиток сільської місцевості, доходи фермерів та лісівників, конкурентоспроможність, продовольчу безпеку та доступ до землі. Бізнес-стратегії та (цифрові) ринки для вуглецевого сільського господарства, включаючи реєстр кредитів/сертифікатів для вуглецевого сільського господарства, підтримують політику ЄС щодо вуглецевого сільського господарства.

  • Підтримуються регульовані ЄС вуглецеві кредити та екологічні та фінансові стимули в рамках законодавчих рамок і для сертифікованих заходів для стратегій розгортання вуглецевого землеробства, зокрема для лісівників і менеджерів або власників сільськогосподарських земель. Це має бути узгоджено з Концепцією CRC ЄС, спрямованою на сприяння діяльності з видалення вуглецю та боротьбу з зеленим відмиванням шляхом заохочення лісового та сільськогосподарського секторів до дій у цій сфері та ефективної демонстрації того, що вуглецеве сільське господарство можна кількісно оцінити за допомогою відповідних методів моніторингу, звітності та перевірки (MRV ).

Сфера застосування

З пропозицією Європейської Комісії щодо першої загальноєвропейської добровільної системи для надійної сертифікації високоякісного видалення вуглецю ( Carbon Removal Certification -CRC- Framework) [4] , ЄС прагне сприяти сталим рішенням для вирощування вуглецю шляхом значного покращення спроможності Європи кількісно оцінювати викиди вуглецю. , контролювати та перевіряти видалення вуглецю. Вища прозорість забезпечить довіру з боку зацікавлених сторін і запобіжить “зеленому вимиванню”. Тому розробка стратегій розгортання видалення вуглецю з ґрунту та надійного та перевіреного підходу до системи моніторингу вуглецю в ґрунті в масштабі , що відповідає землевпорядникам , є надзвичайно важливими. Цей системний підхід наразі недостатньо розроблений, і відсутні надійні та надійні дані для встановлення базових рівнів вуглецю в ґрунті на рівні ділянок по всій Європі. Системний підхід має розширити потенціал фінансової винагороди для фермерів і менеджерів/власників лісів, які досягли успіху у своїх практиках вирощування вуглецю, відповідно до пропозиції CRC Framework. Це також має призвести до підвищення якості національних кадастрів парникових газів (ПГ) для сектору землекористування, змін у землекористуванні та лісового господарства (ЗЗЗЛГ), а також матиме значення для створення бази даних для запропонованого Закону ЄС про моніторинг ґрунтів .

Щоб показати, якою мірою вуглецеве землеробство призводить до позитивного впливу на клімат, Європейська Комісія встановить стандартизовані базові лінії, що відображатимуть стандартні показники порівнянної діяльності в подібних соціальних, економічних, екологічних і технологічних умовах і географічних положеннях. Цей тип базових показників забезпечує об’єктивність і прозорість, мінімізує витрати на відповідність та інші адміністративні витрати, а також позитивно оцінює дії перших, хто вже бере участь у діяльності з вирощування вуглецю. Однак географічно точні дані, необхідні для визначення та встановлення таких стандартизованих базових ліній і допомоги у визначенні пріоритетів регіонів і дій для вуглецевого землеробства, наразі відсутні.

Крім того, важливо, щоб ЄС розвивав стійкі рішення щодо вирощування вуглецю, запроваджуючи бізнес-модель , яка фінансово винагороджує землевпорядників за таку діяльність, як наголошується в Рамковій угоді ЄС CRC і Повідомленні Комісії про стійкі вуглецеві цикли 2021 року. Концепція CRC ЄС спрямована на те, щоб фінансові стимули як з приватних, так і з державних джерел спрямовувалися на високоякісне видалення вуглецю та рішення, засновані на природі. Однак для забезпечення його правильного функціонування необхідні сумісні публічні реєстри та протоколи MRV, які відповідають стандартам і технічним правилам, які мають бути встановлені на рівні ЄС. Це забезпечить прозорість, повну відстежуваність сертифікатів вуглецевого землеробства, легкодоступний ринок для цих сертифікатів і уникне ризику шахрайства та подвійного підрахунку.

Узяти участь

Замовити грант під ключ

Ми допомагаємо оформити та зареєструвати вашу організацію як партнера від України для участі у міжнародних грантових програмах Європейської Комісії.

Можливо, ви захочете самостійно оформляти грантові заявки й на постійній основі отримувати безповоротні грантові кошти на свої проєкти!? А щоб ви навчилися робити це правильно, ми розробили для вас: 

🔴 Онлайн курс з написання грантових проєктів ТУТ

HORIZON-MISS-2024-SOIL-01-07