РЕСУРСОЕФЕКТИВНІСТЬ ФОТОЕЛЕКТРИЧНОЇ ЕНЕРГІЇ У ВИРОБНИЦТВІ, ВИКОРИСТАННІ ТА УТИЛІЗАЦІЇ

ДЕДЛАЙН: 21 січня 2025 року

БЮДЖЕТ: 3 000 000 євро

❗️Ми допомагаємо в оформленні та подачі заявки на цей грант❗️

Замовити грант під ключ

Очікувані результати

Виробництво фотоелектричної енергії має ключове значення для переходу до чистої енергетичної системи та досягнення кліматично нейтральної економіки. З цією метою важливо підвищити його стійкість, одночасно створюючи багатство та додаткові можливості для працевлаштування в Європі.

Отже, очікується, що результати проекту сприятимуть досягненню всіх наступних результатів:

  • Зменшення впливу на навколишнє середовище, пов’язаного з розгортанням фотоелектричної технології на всіх етапах життєвого циклу системи (виробництво, транспортування, встановлення та кінець життєвого циклу).

  • Визначте вказівки щодо проектування та обробки, щоб оптимально врахувати циклічність фотоелектричних систем для однієї або кількох фотоелектричних технологій (кремнієві, тонкоплівкові, органічні фотоелектричні, перовскітні фотоелектричні та ін.).

Сфера застосування

Для того, щоб визначити основні напрямки покращення впливу на навколишнє середовище та ефективності використання ПВ, необхідно розглянути весь життєвий цикл технології. Використовуючи оцінку життєвого циклу (LCA), можна отримати важливі знання про те, які процеси та матеріали найбільше впливають на загальний екологічний слід. Обмірковування життєвого циклу також допомагає визначити ключових кандидатів, щоб зменшити використання ресурсів на етапі проектування. Хоча це здається само собою зрозумілим, що зменшення/заміна чи ефективне використання критичних матеріалів призводить до покращення впливу на навколишнє середовище, звичайно важливо, щоб це не вплинуло негативно на функціонування технології.

Щоб технологія відновлюваних джерел енергії була успішною, вона повинна мати сильний чистий позитивний енергетичний баланс. Це означає, що час окупності енергії систем має бути коротким, вуглецевий слід має бути зменшений, використання місцевих матеріалів для зменшення транспортних витрат у системах має бути збільшено, використання небезпечних матеріалів потрібно уникати, а системи і системні компоненти мають бути розроблені таким чином, щоб заохочувати переробку та зменшувати використання матеріалів.

Потрібні сучасні екологічно чисті технології та довговічні продукти, які можна ремонтувати, у поєднанні з розумними підходами циклічної економіки для переробки величезного запасу цінних ресурсів наприкінці терміну експлуатації.

Узяти участь

Замовити грант під ключ

Ми допомагаємо оформити та зареєструвати вашу організацію як партнера від України для участі у міжнародних грантових програмах Європейської Комісії.

Можливо, ви захочете самостійно оформляти грантові заявки й на постійній основі отримувати безповоротні грантові кошти на свої проєкти!? А щоб ви навчилися робити це правильно, ми розробили для вас: 

🔴 Онлайн курс з написання грантових проєктів ТУТ

HORIZON-CL5-2024-D3-02-07