СТАЛЕ, БЕЗПЕЧНЕ ТА КОНКУРЕНТОСПРОМОЖНЕ ЕНЕГРОПОСТАЧАННЯ З ВИРОБНИЦТВА ПАЛИВА

ДЕДЛАЙН: 21 січня 2025 року

БЮДЖЕТ: 15 000 000 євро

❗️Ми допомагаємо в оформленні та подачі заявки на цей грант❗️

Замовити грант під ключ

Очікувані результати

Конверсія вловленого CO2 є не лише засобом заміни викопного палива, але й перспективним рішенням для сезонного зберігання енергії. Існують ще деякі наукові та технологічні проблеми, які необхідно подолати, щоб мати можливість використовувати CO2 як паливну сировину, головна проблема полягає в тому, що використання CO2 обмежується високоенергоємним процесом перетворення.

Нові рішення для перетворення вловленого CO2 з різних джерел на паливо створять нові ринки для інноваційних промислових секторів і диверсифікують економічну базу в регіонах з інтенсивним викидом вуглецю, а також сприятимуть досягненню циркулярної економіки. Проект має оцінити можливість промислового використання/повторного використання CO2 шляхом поєднання процесів (промисловий симбіоз) та ефективної інтеграції уловлювання та перетворення CO2 для об’єднання та/або стадій зменшення.

Сфера застосування

Пропозиції будуть спрямовані на розробку енергоефективних і економічно й екологічно життєздатних технологій перетворення CO2, включаючи накопичення енергії та/або заміщення викопного палива, що дозволяє збільшити масштаб у коротко- та середньостроковій перспективі. Пропозиції мають визначати амбітні, але досяжні цілі щодо енергетичних потреб процесу конверсії (включаючи каталітичну конверсію), виробничих витрат і виходу продукту, які використовуватимуться для моніторингу впровадження проекту. Пропозиції повинні включати потенціал для запропонованого(их) рішення(ів) CCU як варіанта зменшення CO2 шляхом проведення LCA (оцінки життєвого циклу) відповідно до керівних принципів, розроблених Комісією, таких як методологія Інноваційного фонду щодо викидів парникових газів та відповідні стандарти ISO та Таксономічний регламент ЄС.

Розвиток технологій має бути збалансований оцінкою готовності суспільства до запропонованих інновацій. Відповідні кінцеві користувачі та зацікавлені сторони суспільства (такі як організації громадянського суспільства, неурядові організації та місцеві асоціації) будуть визначені в пропозиції та залучені до обговорення, щоб зрозуміти та вирішити їхні проблеми та потреби. Це буде проаналізовано під час проекту з використанням відповідних технік і методів із соціальних і гуманітарних наук, щоб підвищити обізнаність, отримати зворотній зв’язок щодо впливу на суспільство та підвищити готовність суспільства до запропонованих рішень. Таким чином, проекти можуть розглядати включення відповідного досвіду SSH для посилення суспільного впливу відповідної дослідницької діяльності. Проекти також повинні досліджувати соціально-економічні та політичні бар’єри на шляху прийнятності та обізнаності з огляду на регуляторні чи політичні ініціативи та включати аспекти циркулярності та найкращого використання ресурсів.

Узяти участь

Замовити грант під ключ

Ми допомагаємо оформити та зареєструвати вашу організацію як партнера від України для участі у міжнародних грантових програмах Європейської Комісії.

Можливо, ви захочете самостійно оформляти грантові заявки й на постійній основі отримувати безповоротні грантові кошти на свої проєкти!? А щоб ви навчилися робити це правильно, ми розробили для вас: 

🔴 Онлайн курс з написання грантових проєктів ТУТ

HORIZON-CL5-2024-D3-02-11