СЕЛЕКТИВНЕ ТА СТІЙКЕ ВИРОБНИЦТВО АРОМАТИЧНИХ РЕЧОВИН З ЛІГНІНУ

ДЕДЛАЙН: 18 вересня 2024 року

БЮДЖЕТ: 213 680 072,22 євро

❗️Ми допомагаємо в оформленні та подачі заявки на цей грант❗️

Замовити грант під ключ

Очікувані результати

Очікується, що проекти загалом стосуватимуться Стратегії біоекономіки ЄС та її плану дій, Стратегії сталого розвитку в галузі хімічних речовин  (відповідно до амбіцій ЄС щодо нульового забруднення навколишнього середовища без токсичних речовин), Промислової стратегії ЄС, ЄС Стратегія біорізноманіття до 2030 року, а також спільне впровадження “Шляху переходу” для хімічної промисловості.

Результати проекту мають сприяти наступним очікуваним результатам:

  • Розширення каскадного використання лігноцелюлозної біомаси з покращеною атомною економією, переробка лігніну. Значний внесок у вилучення викопних ресурсів, також враховуючи платформу ароматичних речовин.

  • Покращена стійкість, стратегічна автономія, стійкість і конкурентоспроможність європейської хімічної промисловості, одночасно зменшуючи залежність від викопної сировини в інших секторах, що знаходяться нижче за течією.

  • Суттєве покращення екологічних і безпечних показників у всьому ланцюжку створення вартості порівняно з певними контрольними показниками викопного та/або біологічного виробництва.

  • Наявність ширшого асортименту біологічних хімікатів, що відповідають ринковим і технічним вимогам до продуктивності, сприяючи виходу на ринок масштабованих біологічних рішень.

  • Суспільна значимість і суспільне визнання циклічних біо-рішень і продуктів.

Сфера застосування

Виробництво ароматичних речовин становить мільярд євро, а частка ЄС становить близько 25%. Ароматики мають вплив на такі застосування, як розчинники, агрохімікати, дієтичні добавки, а також важливі у виробництві пластмас та інших матеріалів (наприклад, смол, поліуретанів). Попит на хімічні речовини з відновлюваних джерел швидко зростає, і існує нагальна потреба в альтернативній сировині та стійких технологіях для виробництва ароматичних речовин у біопромисловості. Лігнін доступний у великих обсягах і в даний час здебільшого переробляється через низьку можливість отримати збільшені селективні ароматичні потоки, серед яких існує дуже мало альтернатив ароматичним речовинам на основі викопного. Приблизно лише 1-2% річного виробництва лігніну використовується для виробництва хімікатів.

Узяти участь

Замовити грант під ключ

Ми допомагаємо оформити та зареєструвати вашу організацію як партнера від України для участі у міжнародних грантових програмах Європейської Комісії.

Про гранти для початківців

Як отримати грант

Посібник для ветерана

Каталог фондів 

Можливо, ви захочете самостійно оформляти грантові заявки й на постійній основі отримувати безповоротні грантові кошти на свої проєкти!? А щоб ви навчилися робити це правильно, ми розробили для вас: 

🔴 Онлайн курс з написання грантових проєктів ТУТ

HORIZON-JU-CBE-2024-IA-05