ПОМ’ЯКШЕННЯ НОВИХ ЗАГРОЗ І АДАПТАЦІЇ СТРАТЕГІЙ РОЗСЛІДУВАННЯ В ЕПОХУ ІНТЕРНЕТУ РЕЧЕЙ

ДЕДЛАЙН: 20 листопада 2024 року

БЮДЖЕТ: 5 000 000 євро

❗️Ми допомагаємо в оформленні та подачі заявки на цей грант❗️

Замовити грант під ключ

Очікувані результати

Очікується, що результати проектів сприятимуть досягненню всіх наступних результатів:

  • Поглиблене розуміння поліцейськими органами щодо нових (цифрових і особливо фізичних) загроз у середовищі Інтернету речей, що швидко розвивається;

  • Сучасні інструменти для боротьби з новими та новими формами злочинності, пов’язаними з розвитком Інтернету речей, надаються європейським поліцейським органам та іншим відповідним практикам безпеки, які враховують правові та етичні правила роботи, основні права ЄС, такі як конфіденційність і захист особисті дані, а також міркування щодо витрат і вигод;

  • Захищено законний доступ і використання доказів у середовищі Інтернету речей;

  • Найкращі практики (юридичні, організаційні, технічні) для доступу та використання Інтернету речей під час розслідування вдосконалюються, зокрема шляхом розробки відповідних інструментів і навчальних матеріалів.

Сфера застосування

Інтернет речей (IoT) об’єднує практично все і робить все більш вразливим. Пристрої IoT все більше виграють від конвергенції та інтеграції технологій, таких як машинне навчання, аналітика в реальному часі, а також 5G, які забезпечать швидші та надійніші з’єднання для всіх пристроїв.

Існує ряд наслідків, що стосуються пристроїв Інтернету речей, на які постійно звертають увагу дослідники та представники поліції. Наприклад, уразливість пристроїв IoT може бути використана злочинцями, які прагнуть збирати особисті дані, скомпрометувати облікові дані користувача або шпигувати за організаціями чи людьми. Крім того, пристрої IoT можуть представляти загрозу, яка виходить за межі цифрового світу, тобто вони можуть ставати все більш фізичною загрозою, оскільки знаходять застосування, наприклад, у промисловості та інфраструктурі, а також у будівництві розумних міст. Зловмисні дії проти підключених пристроїв із прямим фізичним впливом (наприклад, зв’язок між автомобілями, злом транспортних засобів, лікарень, атомних станцій) також викликають усе більше занепокоєння.

Таким чином, успішна пропозиція повинна допомогти поліцейським органам зрозуміти наслідки середовища IoT, що швидко розвивається, щоб йти в ногу з еволюцією його додатків, розпізнавати та боротися з виникаючими (цифровими та особливо фізичними) загрозами, які це може становити.

У той же час поширення Інтернету речей надасть поліцейським органам та іншим відповідним спеціалістам у сфері безпеки можливість збирати новий спектр даних, пов’язаних зі злочинною діяльністю. Поліцейським органам потрібні нові схеми розслідування, щоб мати доступ до доказів Інтернету речей і використовувати їх відповідно до цінностей ЄС. З цією метою в пропозиції слід вивчити, наскільки, наприклад, сучасні європейські моделі транспортних засобів, смарт-телевізори, приватні системи спостереження, віртуальні помічники або системи голосового керування можуть розглядатися як джерела доказів для збору та аналізу даних, а також як такі дані можна використовувати для отримання показників неминучої загрози.

Дослідження має оцінити правові, організаційні та технічні наслідки розвитку IoT у контексті розслідувань, включаючи, наприклад, питання конфіденційності, і запропонувати стратегії, включаючи навчальні матеріали, інструменти та шлях до стандартів, які сприятимуть «за задумом» законному доступу до відповідних доказів .

У цій темі слід розглядати інтеграцію гендерного виміру (статі та гендерного аналізу) у зміст досліджень та інновацій, лише якщо це стосується цілей дослідницької роботи.

Успішна пропозиція має ґрунтуватися на загальнодоступних досягненнях і результатах пов’язаних попередніх національних проектів або проектів, що фінансуються ЄС, а також створювати синергію з аналогічними поточними дослідницькими проектами безпеки в рамках Конкурсів 2021-2022 щодо боротьби зі злочинністю та тероризмом і посилення кібербезпеки, щоб уникнути дублювання та використати взаємодоповнюваність, а також можливості посилення впливу. Слід також проаналізувати можливості координації з відповідними заходами в програмі Цифрова Європа.

Очікується, що пропозиції, фінансовані за цією темою, будуть взаємодіяти з Інноваційною лабораторією Європолу протягом життєвого циклу проекту, включаючи перевірку результатів, з метою полегшення майбутнього впровадження інновацій для правоохоронної спільноти.

Узяти участь

Замовити грант під ключ

Ми допомагаємо оформити та зареєструвати вашу організацію як партнера від України для участі у міжнародних грантових програмах Європейської Комісії.

Можливо, ви захочете самостійно оформляти грантові заявки й на постійній основі отримувати безповоротні грантові кошти на свої проєкти!? А щоб ви навчилися робити це правильно, ми розробили для вас: 

🔴 Онлайн курс з написання грантових проєктів ТУТ

HORIZON-CL3-2024-FCT-01-01