ІННОВАЦІЙНІ БІОЛОГІЧНІ КЛЕЇ ТА СПОЛУЧНІ РЕЧОВИНИ ДЛЯ КРУГЛИХ ВИРОБІВ, ЩО ВІДПОВІДАЮТЬ ВИМОГАМ РИНКУ

ДЕДЛАЙН: 18 вересня 2024 року

БЮДЖЕТ: 213 680 072,22 євро

❗️Ми допомагаємо в оформленні та подачі заявки на цей грант❗️

Замовити грант під ключ

Очікувані результати

Відповідно до цілей Циркулярної економіки і Плану дій щодо нульового забруднення, Стратегії сталого розвитку ЄС у сфері хімічних речовин і Шляху переходу для хімічної промисловості та її спільного впровадження, успішні пропозиції сприятимуть розгортанню стійких клеї на біологічній основі. Успішні пропозиції також сприятимуть реалізації Стратегії біоекономіки ЄС та оновленої Промислової стратегії ЄС.

Результати проекту мають сприяти наступним очікуваним результатам:

  • Диверсифікація продуктового портфоліо біологічних клеїв і в’яжучих та розширення спектру їх застосування.

  • Ефективність продукту відповідає ринковим і нормативним вимогам.

  • Демонстрація підтвердження концепції застосування нових адгезивів і сполучних речовин на біологічній основі в типових умовах.

  • Покращена стійкість і циркулярність порівняно з існуючими аналогами на ринку.

  • Покращений профіль здоров’я та безпеки порівняно з існуючими товарами на ринку.

  • Підвищена обізнаність кінцевих користувачів/споживачів і прийняття рішень на основі SSbD.

Сфера застосування

Клеї та сполучні використовуються в кількох секторах; їхня міцність, простота нанесення та стійкість значно допомагають у виробництві та обслуговуванні продукції. Однак деякі звичайні продукти на основі викопного палива можуть спричинити значні проблеми для здоров’я, безпеки та навколишнього середовища на етапах виробництва, використання та завершення життєвого циклу. Хімічний склад і летючі речовини, що виділяються зі звичайних синтетичних клеїв і сполучних, викликають занепокоєння щодо здоров’я та безпеки; крім того, вони часто базуються на формальдегіді або епоксидних смолах, деякі з яких знаходяться під пильною увагою як потенційні речовини, що викликають занепокоєння. Біологічні рішення можуть бути безпечнішими альтернативами за умови, що вони відповідають вимогам щодо вартості, продуктивності та терміну служби.

Пропозиції за цією темою повинні:

  • Продемонструвати економічно конкурентоспроможне та ресурсоефективне виробництво клеїв та/або зв’язувальних речовин на біологічній основі SSbD як альтернативи звичайним хімічним речовинам на основі викопних речовин, що створює проблеми для навколишнього середовища, здоров’я та безпеки.

  • Продемонструвати, що розроблені адгезиви та/або зв’язувальні речовини відповідають вимогам цільового застосування з точки зору технічних характеристик, таких як термін придатності та довговічність, навантаження, вогнестійкість, стійкість до хімікатів та температури, механічна міцність тощо. Крім технічних властивостей клеїв і в’яжучі матеріали, пропозиції також повинні враховувати їх застосування до кінцевого продукту(ів), орієнтуючись на рішення, які дозволяють легко складати/установлювати та роз’єднувати, а також сумісність із потоками переробки для покращення циркулярності продукту.

  • Включіть завдання для інтеграції оцінки на основі розробленої Європейською комісією системи безпечного та стійкого проектування (SSbD) для оцінки безпеки та стійкості хімічних речовин і матеріалів. У цьому контексті очікується, що проекти сприятимуть розробці рекомендацій, які можуть сприяти подальшому застосуванню структури SSbD. Там, де це можливо, слід додати порівняння з найсучаснішими аналогами на основі викопного та/або біобіологічного виробництва.

Узяти участь

Замовити грант під ключ

Ми допомагаємо оформити та зареєструвати вашу організацію як партнера від України для участі у міжнародних грантових програмах Європейської Комісії.

Можливо, ви захочете самостійно оформляти грантові заявки й на постійній основі отримувати безповоротні грантові кошти на свої проєкти!? А щоб ви навчилися робити це правильно, ми розробили для вас: 

🔴 Онлайн курс з написання грантових проєктів ТУТ

HORIZON-YU-CBE-2024-IA-06