Гранти для медійників

ГРАНТИ ДЛЯ МЕДІЙНИКІВ

Ця стаття дає відповіді на популярні питання від представників медіаспільноти в контексті закриття великих українських TV мовників: «Чи є гранти, і які є гранти для медійників?»

“Так! Є багато грантових програм саме для медійних організацій, або ж для окремих журналістів, відео режисерів, режисерів монтажу, відеографів, операторів і т.п.” – відповідає Мар’яна Кобеля, експертка з залучення грантових ресурсів.

Вона, як колишня медійниця, і нинішня експертка у сфері грантів, добре орієнтуюся у цій темі. А тому наголошує:

“Гранти для медійників є реальною можливістю для медіаорганізацій, журналістів та інших представників медіасфери розвиватися професійно, створювати нові проєкти, обмінюватися досвідом.”

Отже, знайомтеся з можливостями!

 

Гранти на персональні проєкти

Від 1 000 до 4 000 євро
Завдяки грантам ви зможете реалізувати свій власний проєкт за участю ЄС. Проєкт — це ініціатива, що допоможе зрости професійно: отримати нові знання, прокачати навички, познайомитися з іноземними колегами та презентувати їм свої напрацювання. Детальніше тут.

Гранти на проєкти для творчої молоді

Від 6 000 до 8 000 євро
Грант підтримає ініціативу, що допоможе творчій молоді 16–25 років з усіх куточків України поза столицею реалізувати себе і захопитися мистецтвом. Грант покриває:
подорожні витрати учасників та менторів, витрати на просування проєкту, фото- і відеозйомку, дизайн, друк, поширення інформації зарплати, оренду приміщення, оренду обладнання, транспортні витрати, закупівлю устаткування тощо. Детальніше тут.

 Гранти на опанування нової (суміжної ЗМІ) професії

До 30 000 грн.
Грошову підтримку можуть отримати люди, які втратили роботу, знаходяться в простої, неоплачуваних відпустках, ВПО та люди, які бажають отримати нову професію у сфері IT. 30 000 грн видаватимуть на навчання й отримання навичок молодшого розробника, дата-аналітика й графічного дизайнера.

 Гранти для медійників на стартапи

750 тис. до 3,5 млн грн
Кошти можуть отримати як розробники готових технологічних продуктів, так і фахівці, які мають ідею проєкту. Сума залежить від стадії реалізації проєкту: від 750 тис. до 3,5 млн грн безповоротного гранту від Фонду розвитку інновацій або від 3,5 до 8 млн грн поворотної фінансової підтримки від Національного фонду інвестицій України. Детальніше тут.

 Інфраструктурні гранти

Від 5 000 до 10 000 євро.
З цим грантом ви зможете придбати меблі та техніку, устаткування, комп’ютерного обладнання, програмного забезпечення та інші речі необхідні, щоб пожвавити культурного життя у своєму місті або селі. Детальніше тут.

 Гранти міжнародної мобільності

До 50 000 євро
Гранти міжнародної співпраці підтримують спільні культурні проєкти українських та європейських організацій: музичні фестивалі, віртуальні виставки, книжкові ярмарки, онлайн-резиденції, театральні постановки та інші сміливі ідеї для офлайну та онлайну. Найкращі з них отримають до 50 000 євро на втілення. Детальніше тут.

 Гранти для медійників та ЗМІ

50 000 доларів США
Програма Фонду розвитку ЗМІ Відділу преси, освіти та культури підтримує незалежні ЗМІ, які надають об’єктивну та важливу інформацію своїм громадам, особливо тим, які безпосередньо постраждали від російського вторгнення. Також фінансування надається медійним організаціям, які проводять тренінги з військової журналістики, відновлення роботи в місцях переселення, кібер- та фізичної безпеки журналістів, а також моніторингу захисту прав журналістів під час війни. Пріоритет надаватиметься проєктним заявкам, що надійдуть із регіонів, які пережили облогу російських військ, або знаходяться в тимчасовій окупації. Детальніше тут.

 Гранти для медійників, які документують війну в Україні

До 5 000 євро
Це можливість отримати 5 000 євро для журналістів, науковців, митців, інтелігенції, перекладачів та архівістів з України.
Отримайте гранти на проєкти, які документують війну Росії проти України. Якщо ви висвітлюєте події, збираєте матеріали з першоджерел, записуєте усні свідчення або інтерпретуєте війну в художніх проєктах — подавайтеся. Детальніше тут.

 Гранти на журналістські розслідування

1500 – 4500 євро
Мета конкурсу — вивчити загрози, що походять від дезінформації та пропаганди в країнах Східного партнерства, особливо у світлі війни в Україні. Це включатиме виявлення суб’єктів дезінформації, розслідування схем фінансування цільових кампаній з дезінформації та вивчення впливу дезінформації як основної рушійної сили нестабільності в регіоні. Детальніше тут.

 Гранти для відкриття власного бізнесу

До 250 000 грн
Це гранти для майбутніх підприємців, або діючих ФОП або юридичних осіб. Грант можна витратити на придбання обладнання; закупівлю сировини; орендну плату (не більше 25% від суми гранту); лізинг обладнання

До речі, це далеко не вичерпний перелік.
У нинішніх умовах сотні програм з всього світу готові підтримувати українських медійників як в Україні, так і за її межами. Детальніше тут.

 

✅ Більше грантових можливостей, зокрема гранти для медійників, можна знайти на сторінках нашого КАТАЛОГУ ФОНДІВ.

✅ Варто пам’ятати, що гранти надаються на конкурсній основі. Грантове фінансування отримують лише якісно розроблені проєкти (заявки). А тому, запрошуємо пройти наш онлайн курс з написання грантових проєктів “ЧАС ЗМІН”.