ЕЛЕКТРИЧНІ, ГАЗОВІ, “РОЗУМНІ”, ВОДНЕВІ ТА ВУГЛЕЦЕВІ МЕРЕЖІ — ДОСЛІДЖЕННЯ

ДЕДЛАЙН: 22 жовтня 2024 року

БЮДЖЕТ: 850 000 000 євро

❗️Ми допомагаємо в оформленні та подачі заявки на цей грант❗️

Замовити грант під ключ

Опис

Цей конкурс має на меті запровадити PCI та PMI в рамках розгортання транс’європейських мереж в енергетичному секторі. Зокрема, конкурс сприятиме підтримці PCI та PMI енергетичної інфраструктури, які мають значні соціально-економічні переваги та забезпечують більшу солідарність між державами-членами, але які не отримують належного фінансування з ринку.

Проекти, які підтримуються цим конкурсом, переслідують цілі та завдання Європейської зеленої угоди, а також Паризької угоди та кліматичних та енергетичних цілей до 2030 року та довгострокових цілей декарбонізації. Таким чином, фінансова допомога, яка надається в рамках цього конкурсу пропозицій, має максимізувати свою додану вартість для декарбонізації енергетичного сектору. План дій ЄС щодо електромереж підкреслює критичну важливість електромереж у енергетичному переході.

Метою конкурсу є підтримка та сприяння впровадженню PCI та PMI.

Сфера застосування

Ця тема відноситься до проектів для досліджень, які сприяють підготовці впровадження PCI або PMI. Дослідження у значенні CEF Energy включають діяльність, необхідну для підготовки реалізації проекту, наприклад, підготовчі, картографічні, техніко-економічні дослідження, оцінювання, тестування та перевірки, у тому числі у формі програмного забезпечення, та будь-які інші заходи технічної підтримки, включаючи попередні дії для визначення та розробити проект і прийняти рішення щодо його фінансування, визначення місця / маршруту та підготовки фінансового пакету.

Лише проекти, які сприяють PCI та PMI, як визначено у списку PCI та PMI, мають право на підтримку через фінансову допомогу ЄС у формі грантів. Відповідно до статті 18 Регламенту TEN-E (ЄС) 2022/869, PCI або PMI, що підпадають під категорії енергетичної інфраструктури, викладені в статті 24 і Додатку II Регламенту TEN-E, мають право на фінансову допомогу ЄС у формі гранти на навчання.

Очікуваний вплив

Як зазначено в розділі 1 Додатку до Багаторічної робочої програми (Імплементаційне рішення Комісії C(2024) 482), очікується, що фінансова допомога сприятиме подальшому розвитку та впровадженню PCI та PMI, допомагаючи досягти ширшого TEN – Цілі політики E та цілі енергетичної політики CEF:

  • подальша інтеграція ефективного та конкурентоспроможного внутрішнього енергетичного ринку,

  • сумісність мереж через кордони та сектори,

  • сприяння декарбонізації економіки, сприяння енергоефективності та забезпечення безпеки постачання.

Відповідно до пункту 5 Регламенту CEF (ЄС) 2021/1153 та багаторічної робочої програми, цей конкурс пропозицій спрямований на фінансування проектів, які сприяють досягненню цілей і завдань Європейської зеленої угоди, а також Паризька угода та кліматичні й енергетичні цілі до 2030 року, а також середньострокові та довгострокові цілі ЄС щодо декарбонізації.

Узяти участь

Ми допомогаємо оформити та зареєструвати вашу організацію як партнера від України для участі у міжнародних грантових програмах Європейської Комісії.

Замовити грант під ключ

Про гранти для початківців

Як отримати грант

Посібник для ветерана

Каталог фондів 

Можливо, ви захочете самостійно оформляти грантові заявки й на постійній основі отримувати безповоротні грантові кошти на свої проєкти!? А щоб ви навчилися робити це правильно, ми розробили для вас: 

🔴 Онлайн курс з написання грантових проєктів ТУТ 

CEF-E-2024-PCI-PMI-STUDIES