КОЛИ: 16 січня 2023 року
ДЕ: вся Україна
ГАЛУЗІ: наука, дослідження
❗️Ми допомагаємо в оформленні та подачі заявки на цей грант❗️
Замовити оформлення грантової заявкиДовгострокова програма підтримки українських дослідницьких колективів у Польській академії наук, яка здійснюється у співпраці з Національною академією наук США за підтримки зовнішніх партнерів. Національна академія наук США (NAS) через свою програму «Вчені та інженери у вигнанні або переселенці» (SEED) [1] співпрацює з Польською академією наук [2] для надання грантів для сприяння дослідницьким проектам групами українських вчених і дослідників, розміщених в інститутах Польської академії наук.
У рамках зусиль, спрямованих на створення та підтримку здорової наукової та дослідницької екосистеми в Україні, програма спрямована на підтримку розробки та реалізації дослідницьких проектів.
Для кого
Грантова програма відкрита для конкурентоспроможних українських науковців, дослідників та інженерів, які мають намір зміцнити та відродити українську науку.
Мінімальні вимоги до ІП
-
докторський ступінь (тобто Ph.D.),
-
документально підтверджені наукові досягнення (наприклад, гранти на дослідження, патенти, публікації) і принаймні один рекомендаційний лист
-
Громадянство України або офіційне працевлаштування у визнаній науковій установі України (університетах, наукових підрозділах Національної академії наук України) станом на 24 лютого 2022 року,
-
вільне володіння англійською мовою.
Сума
Максимальний ліміт фінансування для проекту в рамках цієї програми становить до 900 000 злотих (приблизно 200 000 доларів США) на рік протягом трьох років; загалом до 2 700 000 злотих (приблизно 600 000 доларів США) [3] .
Початкові контракти будуть дійсні протягом 12 місяців з можливістю продовження за умови задовільного перегляду звітів про хід виконання та наявності фінансування.
Бюджет може включати:
-
конкурентоспроможна місячна заробітна плата, яка відповідає науковому досвіду;
-
допомога на проживання в Польщі;
-
витрати на дослідження: подорожі, конференції, невелике обладнання (до 10 000 злотих), дослідницькі матеріали та приладдя, доступ до апаратури великого дослідження, витрати на публікації тощо або інші виправдані витрати.
Проекти можуть фінансуватися протягом трьох (3) років, за умови, що щорічні звіти про хід приймаються PAS та НАН. Річні звіти повинні висвітлювати віхи, успіхи та проблеми. Періодичні оновлення проекту також можуть запитуватися PAS або NAS на спеціальній основі.
Терміни
Кінцевий термін подачі заявок – 16 січня 2023 року .
Співбесіди з кандидатами в ІП будуть проведені в лютому 2023 року .
Очікується, що рішення про фінансування будуть прийняті до березня 2023 року.
Умови:
Склад дослідницької групи
Дослідницькі групи повинні очолюватися PI. Якщо PI не знаходиться в Польщі на момент подання заявки, він повинен бути готовий переїхати до Польщі на час виконання проекту. Інші члени дослідницької групи можуть включати студентів, магістрантів, аспірантів, вчених-дослідників, асистентів дослідників, адміністраторів досліджень тощо. Усі члени дослідницької групи повинні мати значущу функцію, бути обґрунтованими та врахованими в пропозиції. Члени дослідницької групи можуть перебувати в Україні, Польщі чи деінде.
Наукові дисципліни
Програма відкрита для всіх дослідницьких дисциплін. Перевага надаватиметься командам, які здійснюють діяльність у сферах:
-
математика;
-
інформатика та інженерія;
-
телекомунікації;
-
енергетика та екологічна інженерія;
-
матеріалознавство;
-
сільське господарство;
-
фізика;
-
хімія;
-
науки про життя та біомедичні науки.
Заявка та процес розгляду
-
Кандидат у PI заповнює форму заявки (Додаток 1) та надсилає її до відповідного підрозділу PAS, визначеного як потенційний приймаючий підрозділ. Перелік підрозділів ПАС доступний тут . Цей крок має відбутися до кінцевого терміну подання, оскільки хост-підрозділ PAS повинен внутрішньо оцінити заявку та прийняти рішення про її доступність для виконання ролі хоста. Якщо ви бажаєте співпрацювати з підрозділом, якого немає на веб-сайті, зв’яжіться з нами за адресою ukraina@pan.pl .
-
Якщо підрозділ PAS вирішує виконувати роль хоста, він пересилає заявку з усіма необхідними додатками, підписаними належним чином уповноваженим представником підрозділу, на адресу: seed@nas.edu з CC на адресу: ukraina@pan.pl .
-
Процес розгляду – це двоетапна процедура відбору заявок на основі суттєвих переваг. Спочатку заявки розглядатимуть PAS і NAS. По-друге, відібрані кандидати будуть запрошені на співбесіду з «Комісією з оцінки», призначеною Академіями. Оціночна комісія подає рейтинговий перелік заявок, рекомендованих до фінансування, на затвердження Президентам НАН та ПАН.
Кандидати повинні подати наступне:
-
Опис проекту;
-
Бюджет проекту;
-
Документація про наукові досягнення потенційного PI (наприклад, гранти на дослідження, патенти, публікації) та інші документи, що підтверджують виконання вимог прийнятності.
Заповнений пакет заявок, належним чином підписаний директором підрозділу PAS, необхідно надіслати на seed@nas.edu з CC на ukraina@pan.pl із темою: « LTP Ukraine – PI Family Name ». Заявки, надіслані не на адресу seed@nas.edu , не будуть прийнятні для фінансування.
З додатковими запитаннями надсилайте на адресу: ukraina@pan.pl
Можливості
Головний дослідник (PI), який керуватиме групою, проводитиме дослідження в одному з підрозділів PAS і матиме можливість формувати свої дослідницькі групи. Члени дослідницької групи можуть виконувати свої дослідницькі завдання з України, якщо це можливо.
Дизайн грантової програми дозволяє науковцям в Україні продовжувати дослідження під наглядом досвідчених PI з України, розміщених на термін до 3 років у PAS. Під час проекту всі члени команди матимуть подвійну приналежність. Усі члени команди повинні продемонструвати чіткий план підтримки координації та продуктивності між Польщею та Україною.