БІОТЕХНОЛОГІЧНІ ШЛЯХИ ОТРИМАННЯ БІОХІМІЧНИХ РЕЧОВИН/МАТЕРІАЛІВ, ЯКІ ЗАМІНЮЮТЬ ТІ, ЩО ОТРИМАНІ ТВАРИНАМИ

ДЕДЛАЙН: 18 вересня 2024 року

БЮДЖЕТ: 213 680 072,22 євро

❗️Ми допомагаємо в оформленні та подачі заявки на цей грант❗️

Замовити грант під ключ

Очікувані результати

Відповідно до цілей циркулярної економіки і Плану дій щодо нульового забруднення, а також стратегії «Від ферми до столу», успішні пропозиції сприятимуть розробці екологічно чистих біопродуктів. Успішні пропозиції також сприятимуть реалізації Стратегії біоекономіки ЄС та оновленої Промислової стратегії ЄС.

Результати проекту мають сприяти наступним очікуваним результатам:

  • Нові, масштабовані та більш стійкі біотехнологічні шляхи виробництва хімікатів та/або матеріалів біологічного та нетваринного походження, які замінюють ті, що отримані тваринами.

  • Ефективність біохімічних речовин і/або матеріалів відповідає вимогам кінцевих користувачів до кінцевих продуктів.

  • Наявність безпечних і екологічно чистих продуктів на біооснові.

  • Позитивні соціально-економічні наслідки вздовж ланцюжка створення вартості, від постачальників сировини до виробників хімікатів і матеріалів до кінцевих споживачів.

  • Соціальне визнання циклічних біо-рішень і продуктів.

Сфера застосування

Кілька галузей промисловості (наприклад, виробництво косметичних інгредієнтів, а також текстильна, шкіряна, хімічна промисловість і виробництво матеріалів) використовують сировину тваринного походження як основу для виробництва широкого спектру продуктів. Приклади включають гормони, амінокислоти/пептиди, тваринні олії та жири, волокна, казеїн, колаген, кістки, кров, пір’я, шкіру тощо. Похідні тваринного походження часто характеризуються змінним складом і створюють проблеми сталого розвитку через використання землі для корму та розведення тварин і пов’язаний з ним вплив на навколишнє середовище, а також проблеми добробуту тварин. Зростає обізнаність споживачів і прагнення відійти від продуктів тваринного походження в продуктах масового ринку. Крім того, можлива присутність патогенів є критичною проблемою, яка впливає на безпеку та вимагає дорогого очищення. Потоки рослинного походження, грибів, водоростей або мікробів і пов’язані з ними побічні потоки можуть забезпечити безпечнішу, стійкішу та послідовну альтернативу.

Пропозиції за цією темою повинні:

  • Розробка біотехнологічних маршрутів для стійких біологічних альтернатив (набору) продуктів тваринного походження. Визначити, розробити та випробувати відповідні біотехнологічні маршрути та подальшу передачу (розділення, очищення) до пілотного масштабу (TRL 5). Хоча цей захід зосереджений на біоматеріалах та/або хімічних речовинах, спільне виробництво інших біоінгредієнтів (включаючи харчові продукти та корми) передбачається, що забезпечує каскадний підхід для максимальної валоризації вихідної сировини. Будь-яка сировина з біомаси не тваринного походження в рамках CBE JU розглядається в рамках цієї теми.

  • Характеризувати властивості отриманого біоматеріалу(ів)/хімічної речовини(ів); адресувати валідацію кінцевого продукту(ів) для перевірки сумісності з вимогами ринку.

  • Оцініть сумісність із відповідними нормами та правилами, включаючи аспекти охорони здоров’я та безпеки під час розгляду споживчих заявок.

  • Включіть завдання для інтеграції проспективної оцінки, заснованої на системі безпечного та стійкого проектування (SSbD), розробленій Європейською комісією, для оцінки безпеки та стійкості хімічних речовин і матеріалів. У цьому контексті очікується, що проекти сприятимуть розробці рекомендацій, які можуть сприяти подальшому застосуванню структури SSbD .

  • Виконайте оцінку соціально-економічного впливу, визначивши проблеми та можливості в нових та існуючих ланцюгах створення вартості.

  • Залучайте кінцевих користувачів, починаючи з ранніх стадій розробки, щоб оцінити прийняття ринком нещодавно розроблених біоматеріалів/продуктів. Звертаючись до споживчих товарів, залучайте споживачів до етапу тестування та перевірки.

Узяти участь

Замовити грант під ключ

Ми допомагаємо оформити та зареєструвати вашу організацію як партнера від України для участі у міжнародних грантових програмах Європейської Комісії.

Можливо, ви захочете самостійно оформляти грантові заявки й на постійній основі отримувати безповоротні грантові кошти на свої проєкти!? А щоб ви навчилися робити це правильно, ми розробили для вас: 

🔴 Онлайн курс з написання грантових проєктів ТУТ

HORIZON-JU-CBE-2024-RIA-02