КОЛИ: 27 вересня 2024 року
ДЕ: вся Україна
ГАЛУЗІ: громадський сектор
❗️Ми допомагаємо в оформленні та подачі заявки на цей грант❗️
Замовити оформлення грантової заявкиЧеська гуманітарна організація «Людина в біді» запрошує взяти участь в Програмі середніх грантів: Екстрена допомога в евакуації та забезпечення доступу до основних послуг вразливих груп населення.
Взяти участь у програмі можна за двома напрямками:
-
надання екстреної допомоги особам, що потребують евакуації з небезпечних районів Сумської, Херсонської областей;
-
забезпечення доступу до основних соціальних послуг для вразливих груп населення в Миколаївській, Сумській областях.
Період реалізації: 4-6 місяців.
Компонент 1
Програма підтримки середніх грантів має на меті сприяти зусиллям місцевих організацій громадянського суспільства (ОГС), які надають екстрену допомогу особам, що потребують евакуації та виїжджають із небезпечних районів Сумської, Херсонської областей.
Місцеві партнери, які працюють з евакуацією та наданням індивідуальних послуг, відіграють вирішальну роль у забезпеченні безпеки та добробуту переміщеного населення. Такі організації часто стикаються з різними викликами, особливо з боку операційного забезпення. Програма підтримки середніх грантів розроблена для того, щоб забезпечити ці ОГС необхідною підтримкою для підвищення їхньої спроможності, заповнення критичних прогалин і підвищення ефективності та результативності їхніх заходів реагування. Ця підтримка має життєво важливе значення для збереження імпульсу діяльності з реагування на надзвичайні ситуації та забезпечення того, щоб переміщені особи отримували своєчасну та адекватну допомогу.
Місцеві партнери, які залучені до реагування на надзвичайні ситуації евакуйованих осіб та/або ВПО 2024 уздовж лінії фронту та працюють безпосередньо над евакуацією та комплексним наданням індивідуальних послуг, матимуть можливість покращити свою поточну діяльність. Цільова група: новоприбулі евакуйовані особи, включно з людьми з інвалідністю, внутрішньо переміщеними особами (з фокусом на осіб які набувають цього статусу в 2024 році внаслідок погіршення безпекової ситуації в вищезазначених областях) та іншими соціально вразливими групами. Конкретні види діяльності, які будуть підтримуватися: транзитні послуги, де є критичні потреби, в тому числі пов’язані з безпесередньою організацією евакуації, логістикою, забезпечення подальшої евакуації в більш безпечні регіони країни, тощо.
Варто зазначити, що запропоновані активності мають реалізовуватися відповідно до рекомендацій кластеру з питань захисту. Територія реалізації обмежується Сумською, Дніпропетровською, Миколаївською облястями. Мінімальний досвід ОГС у реалізації даної діяльності – 1 рік.
Компонент 2
Має на меті покращити доступ до основних соціальних послуг для вразливих груп, у т.ч. з числа нещодавно евакуйованих ВПО та людей з інвалідністю, – в Миколаївській, Сумській областях. Забезпечення задоволення базових потреб цих груп населення та захисту їхніх прав є головною метою. Шляхом зміцнення потенціалу ОГС, які працюють з уразливими групами, програма спрямована на реалізацію ефективних і стійких програм підтримки. Це включає сприяння допомога в розміщенні нещодавно переміщенні осіб, задоволення базових потреб, сприяння в соціальній інтеграції та адаптації у нових місцях перебування, покращення доступу до соціальних послуг, сприяння почуттю причетності та розширення можливостей людей, які стикаються з різними формами маргіналізації. Діяльність має бути зосереджена на найбільш вразливих верствах населення що походять з вищезазначених регіонів, які безпосередньо постраждали від війни, наприклад:
-
Люди з інвалідністю, маломобільні люди та люди з хронічними захворюваннями (різновікові групи);
-
Нещодавно евакуйовані ВПО (2024 рік);
-
Багатодітні сім’ї, сім’ї, які очолює один із батьків, прийомні, опікунські та патронатні сім’, ї, ДБСТ;
-
Одинокі люди похилого віку;
-
Інші вразливі соціальні групи.
Пріоритет надаватиметься заявкам, які всебічно задовольнятимуть потреби соціального захисту в приймаючих громадах відповідно до існуючих викликів та потреб людей, що були нещодавно евакуйовані. До переліку послуг можуть відноситися: безпосередня підтримка через соціальні послуги та послуги захисту (такі як надання індивідуальної підтримки, супровід, надання консультування, надання догляду, перенаправлення, тощо), натуральну допомогу (таку як гігієнічні набори, асистивні девайси, тощо), та інші види допомоги які будуть направлені на покращення умов перебування нещодавно евакуйованих ВПО та їх подальшої адаптації.
Для кого
Організації, що вперше співпрацюватимуть з PIN, після погодження заявок, мають пройти процедуру оцінювання (Е-РАТ).
Сума
Розмір гранту: до 1 500 000 грн (35 000 дол).
Дедлайн
Дедлайн подачі заявок: до 27 вересня 2024 року включно.
Одна організація може подати заявку тільки за одним напрямком.
З детальними умовами програми і критеріями відбору заявок можете ознайомитись у документі з основною інформацією (додається).
Для участі у програмі, необхідно заповнити наступні форми (додаються):
-
Додаток 1 — аплікаційна форма у форматі WORD.
-
Додаток 2 — бюджет проєкту у форматі EXCEL.
-
За потребою додаткові супроводні документи (основні політики, статут, меморандуми з місцевою владою, звіти за останні 2 роки).
Прохання надіслати пакет документів на електронну адресу: nataliia.krutenko@peopleinneed.net