Як отримати Код DUNS і зареєструватися в SAM.gov

Щоб отримати ГРАНТ від Державного департаменту США кожній організації необхідно отримати Код DUNS, а також оформити активний реєстраційний запис в системі SAM.gov.

 

Код DUNS

– це 9-значний ідентифікаційний номер, який надається кожній компанії/організації, що потрапляє в базу    D&B. Це реєстр прав власності, створений і ведений і 1962 році американською компанією Dun & Bradstreet (D & B). Цифровий запис в даному реєстрі необхідний для унікальної ідентифікації компаній/організацій. Код DUNS є унікальним ідентифікаційним кодом, який присвоюється суб’єкту підприємницької діяльності. Мета створення цього реєстру – підтвердження ділової репутації суб’єктів підприємницької діяльності.

Усі організації, які подають заявку на отримання гранту від Держдепартаменту США, зобов’язані отримати код DUNS.

Код DUNS можна отримати двома шляхами:

 1. зателефонувавши на 1-866-705-5711;
 2. пройшовши он-лайн реєстрацію на сайті www.dnb.com.

Щоб отримати Код DUNS, необхідно здійснити наступні дії:

 1. Зайти на сторінку http://fedgov.dnb.com/webform/pages/CCRSearch.jsp.
 2. Обрати країну, де організація фізично розміщена.
 3. Заповнити та відправити форму. У ній необхідно вказати: фізичну та поштову адресу, назву організації, посаду та прізвище голови організації, код SIC та обсяг річного фінансового обігу (для американських організацій).

Код DUNS надходить впродовж одного дня на електронну пошту організації.

Якщо виникають технічні проблеми, то рекомендовано звертатися до D&B – govt@dnb.com.

Окрім Код DUNS необхідно  мати активний реєстраційний запис в системі SAM.GOV.

Система SAM.GOV

–  урядовий реєстр партнерів, які співпрацюють з федеральним урядом США. Даний реєстр вимагає щорічну перереєстрацію. Система збирає інформацію про організації, які подаються на грант, чи його вже отримали. Якщо основна інформація про організацію змінилася, аналогічні зміни слід внести в систему.

Українським організаціям рекомендовано ознайомитися з вимогами до реєстрації в системі SAM.gov. Організаціям варто контролювати статус своєї реєстрації – чи реєстрація залишається активною, чи актуальна інформація внесена під час до тих пір. Це важливо робити особливо доки заявка на грант      ще проходить розгляд.

Принаймні раз на рік необхідно поновлювати реєстрацію, щоб вона залишалася активною. Якщо термін реєстрації завершиться, організація не зможе подавати заявку на розгляд допоки не відновить реєстрацію.

Реєстрацію в системі SAM.gov можуть здійснювати лише особи, які уповноважені представляти інтереси організації, або самих себе.

Процес реєстрації в системі SAM.gov може зайняти значну частину часу, тому  рекомендовано розпочати процес реєстрації якомога раніше.

Інструкція для організацій, як отримати реєстраційний запис в системі SAM.GOV:

 1. Іноземна організація без банківського рахунку в США. Призначте адміністратора з числа членів організації для внесення даних в систему SAM та зазначте це в офіційному листі-зверненні організації (примірник такого листа дивіться нижче). Даний спосіб реєстрації мають проходити лише іноземні організації, які не мають банківського рахунку в США.
 2. Напишіть лист-звернення від організації згідно наданого примірника. Заповніть усі пусті поля. Введіть необхідну інформацію. Не надсилайте разом з листом-зверненням інструкцію по написанню такого листа. Лист подається лише англійською мовою! Українська версія листа надана лише для кращого розуміння його змісту та має використовуватися лише при підготовці англійського аналога.
 3. Роздрукуйте лист-звернення на офіційному бланку організації. Якщо організація не має офіційного бланку, то слід вказати офіційну назву організації та фізичну адресу організації в «шапці» листа.
 4. Підпишіть роздрукований лист-звернення. Лист має підписувати лише уповноважена особа з правом підпису в організації.
 5. Відскануйте роздрукований та підписаний лист-звернення. Надішліть електронну копію листа-звернення в Офіс федеральних послуг (Federal Service Desk) шляхом створення електронного запиту на https://www.fsd.gov та завантажте відсканований лист. Після цього Ваша реєстрація буде активована на 45 днів.
 6. Надішліть поштою оригінал листа. Лист має надійти впродовж 45 днів з моменту активації реєстрації в системі SAM на адресу вказану нижче. В іншому випадку Ваша реєстрація деактивована.

Як оформити лист-звернення для систем SAM.GOV. Ознайомтеся з примірником:

FEDERAL SERVICE DESK

ATTN: SAM.GOV REGISTRATION PROCESSING 460 INDUSTRIAL BLVD

LONDON, KY 40741-7285 UNITED STATES OF AMERICA

Тема листа. Необхідна інформація для активації реєстрації організації в системі SAM

Мета листа. Метою даного листа є офіційно призначити адміністратора для здійснення реєстрації організації та засвідчити правдиве внесення даних про організацію.

Я, [Прізвище та ім’я, посада особи, яка підписує даний лист], той що нижче підписався, засвідчую даним листом, що призначена особа, яка діє в якості адміністратора організації, являється уповноваженою особою і діє від імені організації. Цей лист надає право обраному представнику організації здійснювати реєстрацію організації та оновлювати дані про неї після активації реєстрації в системі SAM.

Дані організації: Код DUNS, офіційна назва організації, що реєструється в системі SAM.GOV, фізична адреса організації, що реєструється в системі SAM.GOV.

Контактна інформація адміністратора організації: Прізвище та ім’я, контактний телефон, Email.

Тип адміністрування реєстрації (ОБЕРІТЬ ЛИШЕ ОДИН ПУНКТ): особисте адміністрування реєстрації, або уповноважена третя особа. Якщо ви уповноважена особа, то формуйте текст так: З метою здійснення реєстрації в системі уряду США SAM, я уповноважую [повна назва, контактний телефон, адреса, email уповноваженої третьої особи] діяти від імені вищезазначеної організації. Даний дозвіл поширюється на здійснення процедурних дій для реєстрації організації в системі SAM. Відмітивши даний квадратик, я засвідчую, що організація, яка буде здійснювати реєстрацію організації, являється третьою особою.

Засвідчення. Я, той, що нижче підписався, засвідчую наступне: уся інформація зазначена в даному листі є правдивою та повною, уповноважений адміністратор організації має індивідуальний обліковий запис в системі SAM, який прив’язаний до вищезазначеної електронної адреси.

З повагою: [Прізвище та ім’я особи, яка підписує лист], [Посада особи, яка підписує лист], [Email особи, яка підписує лист], [Офіційна назва організації], [Фізична адреса організації].

Лист-звернення від голови організації НЕ потрібно нотаріально завіряти!

 

Для того, щоб створити новий профіль в системі SAM.GOV, дотримуйтесь наступних дій:

 1. Зайдіть на сайт http://www.sam.gov
 2. Оберіть Create User Account, і потім Create an Account на екрані ліворуч під Individual Account Details. Організація вже повинна мати коди DUNS та CAGE (для американських організацій), або код NCAGE (для іноземних організацій), для того, щоб створити профіль.
 3. Заповніть та надішліть електронну форму. Якщо організація-подавач має всю необхідну інформацію (див. SAM User Guide), онлайн форму можна заповнити впродовж години, у залежності від розміру та структури організації-подавача. У зв’язку з різними етапами реєстраційного процесу, час створення профілю може займати від трьох до чотирнадцяти днів. Для отримання допомоги при реєстрації в gov, будь ласка, звертайтеся до сторінки https://www.fsd.gov, або телефонуйте за номером: (+1) 334-206-7828.

Якщо при отриманні коду NCAGE у Вас виникнуть труднощі, контактуйте з такими уповноваженими особами:

Роман БАБЕНЧУК та Ольга ЧИГАЧОВА Тел.: +380 44 4547470

Fax: +380 44 4547470

E-mail: ncbyrncage@mil.gov.ua

Варто пам’ятати, що працівники Фонду не мають жодного впливу на процедуру реєстрації в системі SAM.GOV. З усіх питань і технічних проблем необхідно контактувати безпосередньо з адміністраторами даного ресурсу: https://www.fsd.gov/fsd- gov/home.do

Отримати Код DUNS і зареєструватися в системі SAM.GOV – це обов’язкові вимоги до організацій, які претендують на отримання гранту від  ДЕРЖДЕПАРТАМЕНТУ США. Це необхідно зробити до подачі на розгляд заявки на грант.

🔴 Якщо ви прагнете залучати грантове фінансування на свої проєкти – рекомендуємо пройти навчання в Школі з написання грантових проєктів ЧАС ЗМІН! деталі ТУТ.