КОЛИ: до 28 жовтня 2022 року
ДЕ: Нові Санжари, Пирятин, Опішня, Лубни Полтавської області
ГАЛУЗІ: цивільний захист
❗️Ми допомагаємо в оформленні та подачі заявки на цей грант❗️
Замовити оформлення грантової заявкиCIVIC створив Фонд місцевих ініціатив для підтримки місцевих рішень для задоволення потреб цивільного населення у захисті за фінансової підтримки уряду Канади. Метою фонду є підтримка місцевих організацій громадянського суспільства у вирішенні нагальних потреб захисту цивільного населення на основі пріоритетів громади та у співпраці з місцевою владою та іншими інституціями/ установами/ організаціями, які відповідають за захист цивільного населення на рівні громад. Фонд спрямований на підтримку місцевих громадських організацій для ЗАДОВОЛЕННЯ ПОТРЕБ ЦИВІЛЬНОГО НАСЕЛЕННЯ У ЗАХИСТІ У ГРОМАДАХ, ЯКІ ПОСТРАЖДАЛИ ВІД ВІЙНИ. Даний конкурс буде проходити на території Полтавської області.
Для кого
До участі у конкурсі запрошуються некомерційні організації з відповідним фінансовим і юридичним статусом та успішними результатами діяльності у минулому. Щоб мати право брати участь у цьому конкурсі, організація повинна відповідати всім наведеним нижче критеріям:
-
Організація має бути неприбутковою та зареєстрованою в Україні.
-
Організація має досвід реалізації подібних проєктів, які стосуються захисту цивільного населення або безпосередньо пов’язаної сфери, як-от гуманітарна допомога, розбудова спроможності місцевого населення/органів влади протидії дезінформації, підвищення обізнаності громад тощо.
-
Організація існує більше 2 років.
-
Організація має спроможність якісно управляти проєктами.
-
Організація повинна бути в змозі надати докази наявності фінансової системи з обліковою та фінансовою політикою та процедурами для належного відстеження та звітування про витрати, включаючи процедури закупівель та дотримання санкцій.
-
Ключовий персонал, призначений для впровадження проєкту, повинен володіти українською мовою. Знання англійської мови буде перевагою.
-
Організація погоджується презентувати свою роботу CIVIC і дозволити CIVIC представити місцеві ініціативи своїм партнерам і донорам.
-
Організація погоджується, щоб CIVIC просував цей проєкт і використовувала його у своїй роботі.
-
Конфлікт інтересів: інші відносини, асоціації, діяльність та інтереси організації не повинні створювати конфлікт інтересів, який міг би перешкодити повній неупередженості в реалізації запропонованої проєктної діяльності.
Сума
Передбачається, що загальна вартість одного проєкту від 5000 до 10000 канадських доларів
Терміни
Тривалість проєктів – 2-4 місяці.
Кінцевий термін подання грантових заявок – до 28 жовтня 2022 року.
Умови
Громадські організації можуть подати не більше двох проєктних пропозицій від однієї організації. Організації можуть пропонувати діяльність, яка відповідає тематичним пріоритетам Фонду Місцевих Ініціатив CIVIC у сферах посилення фізичного захисту цивільних осіб і забезпечення доступу цивільних осіб до достовірної інформації про загрози та ризики, пов’язані з безпекою. CIVIC надаватиме перевагу фінансуванню заходів, які впроваджують місцеві рішення для задоволення потреб захисту цивільного населення у громадах. Деякі заходи можуть включати, але не обмежуватися такими:
Тема 1: Посилення фізичного захисту цивільного населення
-
Проводити інформаційно-просвітницькі/навчальні заходи для лідерів громад щодо надання першої допомоги, мінної безпеки та дій у разі застосування хімічної зброї, у разі ядерної небезпеки, під час авіаударів та/або обстрілів, подолання стресу тощо, зосереджуючись на потребах уразливих груп населення (маломобільні та/або особи з інвалідністю, жінки з дітьми, люди похилого віку, ВПО).
-
У співпраці з місцевою владою та іншими суб’єктами цивільного захисту працювати над встановленням/покращенням систем оповіщення, наприклад, сирен повітряної тривоги. Підготовка альтернативних способів/шляхів інформування цивільного населення у випадку відключення електроенергії або втрати доступу до мережі Інтернет.
-
Сприяти обладнанню укриттів з метою створення умов перебування цивільного населення в укриттях протягом тривалого періоду та покращення доступності укриттів для осіб з обмеженою мобільністю, осіб з інвалідністю, жінок з дітьми.
-
У співпраці з місцевою владою та іншими суб’єктами захисту залучати громади до визначення потреб вразливих груп, які потребують спеціальної допомоги для евакуації чи пошуку укриттів, і розробляти заходи для надання їм допомоги у разі потреби.
-
У співпраці з місцевою владою та іншими суб’єктами захисту сприяти в розробці/вдосконаленні планування на випадок надзвичайних ситуацій, таких як ескалація військових дій, щоб допомогти цивільним особам, у тому числі вразливим групам, заздалегідь визначити, чи слід евакуюватися чи залишитися вдома, і відповідним чином підготуватися до потенційних потреб.
Тема 2: Забезпечення доступу громадян до достовірної інформації про загрози та заходи з безпеки
-
Навчання лідерів місцевих громад та посадових осіб місцевих органів влади, відповідальних за ЗЦН, щодо дезінформації (розпізнавання моделей дезінформації) та виявлення й оцінки ризиків, пов’язаних із військовими діями, для інформування населення та допомоги цивільним особам у прийнятті своєчасних та найбільш обґрунтованих рішень щодо безпеки та евакуації.
-
Створення та підтримка каналу(ів) зв’язку (наприклад, каналів Telegram/Viber), які б публікували достовірну та вчасну інформацію (від відповідальної та навченої посадової особи) про ситуацію з безпекою, включаючи рекомендації щодо необхідності евакуації, безпечних маршрутів для евакуації, тощо.
-
Розробка просвітницьких/інформаційних кампаній щодо евакуації – коли, як та у кого просити допомоги, тощо, з фокусом на потреби вразливих груп (осіб з обмеженою мобільністю та/або з інвалідністю, жінок з дітьми, людей похилого віку, ВПО).
-
Забезпечення доступу до інформації що стосується безпеки та захист шляхом оснащення укриттів обладнанням для підключення до мережі Інтернет.
-
Створення мапи місцезнаходження бомбосховищ та публікація/розповсюдження відповідної інформації серед цивільного населення.
-
Складання та розповсюдження серед місцевого населення інструкцій щодо ефективних заходів облаштування укриття вдома, а також як найкраще захистити себе, якщо бомбардування застало вас назовні (щоб цивільним особам не доводилося витрачати надмірну кількість часу на збір інформації з різних джерел).
ЛОКАЦІЇ
Запропоновані проєктні заходи можуть бути реалізовані в таких громадах (районах) Полтавської області: Нові Санжари, Пирятин, Опішня, Лубни.
ТЕРМІН ВПРОВАДЖЕННЯ
Проекти мають бути реалізовані в період з листопада 2022 року по лютий 2023 року.
ВІДШКОДУВАННЯ І РОЗПОДІЛ ВИТРАТ
CIVIC може профінансувати проєкт на основі початкових отриманих заявок без додаткових обговорень, тому кожна заявка повинна всю необхідну інформацію про заплановану діяльність та детальний бюджет. Однак CIVIC залишає за собою право запитувати додаткову інформацію, роз’яснення, деталі або пропонувати уточнення в описі діяльності проєкту чи бюджеті і т. д.
Власний внесок заявника не є вимогою даного конкурсу. Водночас CIVIC очікує, що проєкти, які передбачають закупівлю активів, наприклад, обладнання для укриттів чи встановлення систем оповіщення, будуть реалізовуватися у тісній співпраці та на підтримку зусиль місцевої влади в цій сфері, включаючи надання листів підтримки /зобов’язання місцевих органів влади офіційно прийняти на баланс та підтримувати будь-яке обладнання/меблі/інші товари, які будуть придбані в рамках гранту. Це означає, що організації громадянського суспільства, які отримають фінансування для такої діяльності, повинні будуть офіційно передати на баланс товари або активи, придбані в рамках гранту, відповідним органам місцевого самоврядування.
Вимоги до подання документів
Заявки повинні містити таку інформацію англійською або українською мовами:
- Інформаційна форма заявника (див. нижче)
- Технічна пропозиція та бюджет (див. нижче)
- Декларація заявника (див. нижче)
Заповнені заявки потрібно надіслати до кінця робочого дня, 28 жовтня 2022 р. електронною поштою на адресу Олександра Тертички, otertychka@civiliansinconflict.org
КРИТЕРІЇ ВІДБОРУ ТА ПРОЦЕС
Перед відбором CIVIC проведе належну перевірку організаційної спроможності та минулої діяльності: місія організації; адміністративна дієздатність; кваліфікація персоналу; статус у громаді; ефективність фінансової системи; безпека персоналу.
CIVIC оцінюватиме отримані заявки за такими критеріями:
-
Продемонстрований досвід реалізації подібних проєктів, які стосуються захисту цивільного населення або безпосередньо пов’язаних сфер, таких як гуманітарна допомога, розбудова спроможності місцевого населення/місцевої влади протидії дезінформації, підвищення обізнаності громад (30 %);
-
Технічний підхід (30 %);
-
Бюджет і етапи впровадження (20 %);
-
Спроможність реалізувати проєкт в очікувані терміни (20%).
-
До складу експертної групи входять тематичні та технічні експерти з CIVIC. Усі заявки, що відповідають вимогам, комісія розглядатиме за вищенаведеними критеріями. У процесі розгляду комісія може запропонувати рекомендації та/або додаткові умови.
-
Відібрані пропозиції/заявки буде оголошено до кінця робочого дня, 11 листопада 2022 р .
ЗАПИТАННЯ
Із запитаннями щодо конкурсу звертайтеся до Олександра Тертички, otertychka@civiliansinconflict.org