ГРАНТ ДЛЯ ІТ-СТАРТАПІВ – ДО 8 МЛН. ГРН. НА РОЗВИТОК

КОЛИ: до 1 липня 2024 року

ДЕ: вся Україна

ГАЛУЗІ: ІТ-технології

❗️Ми допомагаємо в оформленні та подачі заявки на цей грант❗️

Замовити оформлення грантової заявки

Можливості

Грантові кошти можна витратити на покриття таких витрат:

  • заробітна плата найманих працівників та/або винагорода гіг-спеціаліста з урахуванням єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування;
  • сплата всіх податків та зборів;
  • оплата консультаційних послуг;
  • витрати на обладнання та/або обладнання для виробничих цілей, та/або науково-дослідні та дослідно-конструкторські роботи (R&D);
  • оплата послуг з просування товару, маркетингу, підписок.

Прийняття рішень та звітність

Після подання заявку розглядає Наглядова рада Фонду інновацій. Надалі ухвалюється рішення про фінансування стартапів відповідно до положень Фонду інновацій.

У разі ухвалення рішення про фінансування стартапів Фонд інновацій підписує договір про отримання гранту (далі – грантовий договір), і грантові кошти будуть перераховані на рахунки заявника. Спеціальних вимог щодо грантових рахунків заявників відповідно до положення немає.

Оскільки реалізація грантової програми планується до 1 червня 2024 року, більш детально про терміни розгляду та критерії, за якими може бути відмовлено, будуть надані ближче до початку 2023 року.

Зверніть увагу, що грантовий договір має обов’язкові умови, серед яких:

  • сплата протягом двох років з дня отримання гранту податків, зборів (обов’язкових платежів), єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування до зведеного бюджету України у розмірі не менше ніж 50% отриманого гранту;
  • створення робочих місць та/або залучення гіг-фахівців у період дії договору на отримання гранту у кількості не менше:
    • 3-х – для стартапів на етапі підтвердження концепту (proof-of-concept);
    • 5-ти – для стартапів на етапі мінімально життєздатного продукту (MVP);
    • 10-ти – для стартапів на етапі мінімально життєздатного продукту (MVP), які вже отримують виручку від реалізації товарів та/або надання послуг.

У разі невиконання умов договору на отримання гранту ви будете зобов’язані повернути різницю між 50 відсотками суми отриманого гранту та фактично сплаченими податками, зборами, єдиним внеском на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

Грантовий договір необхідно підписувати з використанням кваліфікованого електронного підпису, що ґрунтується на кваліфікованому сертифікаті відкритого ключа (тобто онлайн підпис та передача).

Як звітувати?

Порядком визначено, що Український Фонд Стартапов має подавати звітність Мінекономіки щодо процесу реалізації грантів, тому одержувач грантів звітуватиме саме Українському Фонду Стартапов. Форми звітності, чіткі терміни та процедури не визначає порядок. Вважаємо, що ці моменти будуть визначатися безпосередньо у грантовому договорі.

Можливо, ви захочете самостійно оформляти грантові заявки й на постійній основі отримувати безповоротні грантові кошти на свої проєкти!? А щоб ви навчилися робити це правильно, ми розробили для вас: 

🔴 Онлайн курс з написання грантових проєктів ТУТ

🔴 Посібник “ЯК ОТРИМАТИ ГРАНТ!” Детальніше ТУТ