ВІД 5 000 ДО 10 000 КАНАДСЬКИХ ДОЛАРІВ ДЛЯ ОГС НА ЗМЕНШЕННЯ ШКОДИ ЦИВІЛЬНОМУ НАСЕЛЕННЮ В УКРАЇНІ

КОЛИ: до кінця робочого дня, 23 березня 2023 р.

ДЕ: громади (райони) Полтавської та Сумської областей: Конотоп, Лубни, Нові Санжари, Опішня, Охтирка, Пирятин та Тростянець

ГАЛУЗІ: громадський сектор

❗️Ми допомагаємо в оформленні та подачі заявки на цей грант❗️

Замовити оформлення грантової заявки

Для кого:

CIVIC запрошує некомерційні організації з відповідним фінансовим і юридичним статусом та успішними результатами діяльності у минулому.

Щоб мати право брати участь у цьому конкурсі, організація повинна відповідати всім наведеним нижче критеріям:

 • Організація має бути неприбутковою та зареєстрованою в Україні.

 • Організація має досвід реалізації подібних проєктів, які стосуються захисту цивільного населення або безпосередньо пов’язаної сфери, якот гуманітарна допомога, розбудова спроможності місцевого населення/органів влади протидії дезінформації, підвищення обізнаності громад тощо.

 • Організація існує більше 2 років.

 • Організація має спроможність якісно управляти проєктами.

 • Організація повинна бути в змозі надати докази наявності фінансової системи з обліковою та фінансовою політикою та процедурами для належного відстеження та звітування про витрати, включаючи процедури закупівель та дотримання санкцій.

 • Ключовий персонал, призначений для впровадження проєкту, повинен володіти українською мовою. Знання англійської мови буде перевагою.

 • Організація погоджується презентувати свою роботу CIVIC і дозволити CIVIC представити місцеві ініціативи своїм партнерам і донорам.

 • Організація погоджується, щоб CIVIC просував цей проєкт і використовувала його у своїй роботі.

 • Конфлікт інтересів: інші відносини, асоціації, діяльність та інтереси організації не повинні створювати конфлікт інтересів, який міг би перешкодити повній неупередженості в реалізації запропонованої проєктної діяльності.

Умови:

Підтримка надаватиметься за такими тематичними пріоритетами:

 • Посилення фізичного захисту цивільного населення (доступ до укриттів, оснащення укриттів необхідною інфраструктурою для цивільних осіб, поінформованість про мінну небезпеку, порядок дій під час обстрілів/застосування хімічної або ядерної зброї, надання першої домедичної допомоги та подолання стресу)

 • Забезпечення доступу цивільного населення до достовірної інформації що пов’язана з безпекою (доступ до інформації про укриття та евакуацію, протидія дезінформації)

Громадські організації можуть подати не більше двох проєктних пропозицій від однієї організації.

Організації можуть пропонувати діяльність, яка відповідає тематичним пріоритетам Фонду Місцевих Ініціатив CIVIC у сферах посилення фізичного захисту цивільних осіб і забезпечення доступу цивільних осіб до достовірної інформації про загрози та ризики, пов’язані з безпекою.

CIVIC надаватиме перевагу фінансуванню заходів, які впроваджують місцеві рішення для задоволення потреб захисту цивільного населення у громадах. Деякі заходи можуть включати, але не обмежуватися такими:

Тема 1: Посилення фізичного захисту цивільного населення

 • Проводити інформаційно-просвітницькі/навчальні заходи для лідерів громад щодо надання першої допомоги, мінної безпеки та дій у разі застосування хімічної зброї, у разі ядерної небезпеки, під час авіаударів та/або обстрілів, подолання стресу тощо, зосереджуючись на потребах уразливих груп населення (маломобільні та/або особи з інвалідністю, жінки з дітьми, люди похилого віку, ВПО).

 • У співпраці з місцевою владою та іншими суб’єктами цивільного захисту працювати над встановленням/покращенням систем оповіщення, наприклад, сирен повітряної тривоги. Підготовка альтернативних способів/шляхів інформування цивільного населення у випадку відключення електроенергії або втрати доступу до мережі Інтернет.

 • Сприяти обладнанню укриттів з метою створення умов перебування цивільного населення в укриттях протягом тривалого періоду та покращення доступності укриттів для осіб з обмеженою мобільністю, осіб з інвалідністю, жінок з дітьми.

 • У співпраці з місцевою владою та іншими суб’єктами захисту залучати громади до визначення потреб вразливих груп, які потребують спеціальної допомоги для евакуації чи пошуку укриттів, і розробляти заходи для надання їм допомоги у разі потреби.

 • У співпраці з місцевою владою та іншими суб’єктами захисту сприяти в розробці/вдосконаленні планування на випадок надзвичайних ситуацій, таких як ескалація військових дій, щоб допомогти цивільним особам, у тому числі вразливим групам, заздалегідь визначити, чи слід евакуюватися чи залишитися вдома, і відповідним чином підготуватися до потенційних потреб.

Тема 2: Забезпечення доступу громадян до достовірної інформації про загрози та заходи з безпеки

 • Навчання лідерів місцевих громад та посадових осіб місцевих органів влади, відповідальних за ЗЦН, щодо дезінформації (розпізнавання моделей дезінформації) та виявлення й оцінки ризиків, пов’язаних із військовими діями, для інформування населення та допомоги цивільним особам у прийнятті своєчасних та найбільш обґрунтованих рішень щодо безпеки та евакуації.

 • Створення та підтримка каналу(ів) зв’язку (наприклад, каналів Telegram/Viber), які б публікували достовірну та вчасну інформацію (від відповідальної та навченої посадової особи) про ситуацію з безпекою, включаючи рекомендації щодо необхідності евакуації, безпечних маршрутів для евакуації, тощо.

 • Розробка просвітницьких/інформаційних кампаній щодо евакуації – коли, як та у кого просити допомоги, тощо, з фокусом на потреби вразливих груп (осіб з обмеженою мобільністю та/або з інвалідністю, жінок з дітьми, людей похилого віку, ВПО).

 • Забезпечення доступу до інформації що стосується безпеки та захист шляхом оснащення укриттів обладнанням для підключення до мережі Інтернет.

 • Створення мапи місцезнаходження бомбосховищ та публікація/розповсюдження відповідної інформації серед цивільного населення.

 • Складання та розповсюдження серед місцевого населення інструкцій щодо ефективних заходів облаштування укриття вдома, а також як найкраще захистити себе, якщо бомбардування застало вас назовні (щоб цивільним особам не доводилося витрачати надмірну кількість часу на збір інформації з різних джерел)

ЛОКАЦІЇ

Запропоновані проєктні заходи можуть бути реалізовані в таких громадах (районах) Полтавської та Сумської областей: Конотоп, Лубни, Нові Санжари, Опішня, Охтирка, Пирятин та Тростянець.

ІНСТРУКЦІЯ З ПОДАЧІ ЗАЯВКИ

Заявки повинні містити таку інформацію англійською або українською мовами:

 • Інформаційна форма заявника

 • Технічна пропозиція та бюджет

 • Декларація заявника

Заповнені заявки потрібно надіслати до кінця робочого дня, 23 березня 2023 р. електронною поштою на адресу Олександра Тертички, otertychka@civiliansinconflict.org

Із запитаннями щодо конкурсу звертайтеся до Олександра Тертички, otertychka@civiliansinconflict.org

Можливості

Успішна проектна заявка буде спрямована на створення або зміцнення систем та інструментів захисту місцевого населення (якот: евакуація, доступ до актуальної інформації для прийняття рішень пов’язаних з безпекою, цивільновійськове співробітництво, доступ до укриттів), з урахуванням потреб найбільш уразливих груп населення, включаючи дітей, людей похилого віку та людей з інвалідністю та/або з обмеженою мобільністю. Проєкти також можуть бути спрямовані на розбудову спроможності цивільного населення для ефективного самозахисту та розвиток спроможності цивільних та/або військових суб’єктів захисту цивільного населення (місцевої влади, військових, екстрених служб тощо) до визначення та задоволення потреб цивільного населення у захисті.

Можливо, ви захочете самостійно оформляти грантові заявки й на постійній основі отримувати безповоротні грантові кошти на свої проєкти!? А щоб ви навчилися робити це правильно, ми розробили для вас: 

🔴 Онлайн курс з написання грантових проєктів ТУТ

🔴 Посібник “ЯК ОТРИМАТИ ГРАНТ!” Детальніше ТУТ