СТАЛЕ ТА ЕКОЛОГІЧНЕ ВИРОБНИЦТВО

ДЕДЛАЙН: 14 травня 2024 року, 17 вересня 2024 року

БЮДЖЕТ: 15 000 000 євро

❗️Ми допомагаємо в оформленні та подачі заявки на цей грант❗️

Замовити грант під ключ

Опис

До 2030 року світова виробнича потужність промисловості напівпровідників має зрости майже вдвічі. Європейська комісія пропонує серед цифрових амбіцій ЄС, щоб європейське виробництво чіпів досягло 20% світових потужностей з виробництва чіпів. Оскільки поточне виробництво чіпів у ЄС становить лише 6-8% світових потужностей, це означає, що європейська напівпровідникова промисловість повинна збільшити свої потужності в 4-5 разів.Оскільки виробництво напівпровідників призводить до великого споживання електроенергії та води, а також до викидів парникових газів (ПГ), вплив навколишнього середовища напівпровідникової промисловості ЄС у 2030 році також зросте в 4-5 разів порівняно з поточними показниками. Фаза виробництва відповідає за найбільшу частку вуглецевого сліду та впливу на навколишнє середовище протягом життєвого циклу більшості електронних продуктів. Отже, обов’язковим є надання стимулів для розробки засобів для кращого використання ресурсів під час виробництва електронних компонентів і систем (ECS) і зменшення майбутнього екологічного сліду виробників чіпів ЄС для досягнення цілей Зеленої угоди.Крім того, у звіті Комісії ЄС за 2023 рік1 такі елементи, як Ga, Ta, W, Li, Hf, In, Ge, Si та деякі рідкоземельні елементи, розглядаються як найважливіша сировина для цифрових технологій. Доступ європейських зацікавлених сторін до цих матеріалів буде надзвичайно конкурентним, і це може зашкодити європейському технологічному суверенітету. Щоб уникнути марнування дефіцитних мінеральних ресурсів, стає терміновим пошук процесів, які є більш екологічними у використанні цих матеріалів, але все ще залишаються економічними.

Методи, процеси та схеми для виробництва, складання та тестування різних компонентів та їх інтеграції в модулі та системи повинні бути розроблені з належною якістю, надійністю, а також масштабованістю та сталістю (циркулярна економіка, слід CO2 та ефективне використання ресурсів ). Слід зосередитися на стійкості виробництва ECS, включаючи процеси, матеріали та технічне обслуговування. Необхідно враховувати придатність до вторинної переробки на етапі виробництва, щоб уможливити, окрім зменшення використання рідкісних і токсичних матеріалів, відновлення компонентів і матеріалів, які використовуються у виробництві ECS.

Узяти участь

Ми допомогаємо оформити та зареєструвати вашу організацію як партнера від України для участі у міжнародних грантових програмах Європейської Комісії.

Замовити грант під ключ

Про гранти для початківців

Як отримати грант

Посібник для ветерана

Каталог фондів 

Можливо, ви захочете самостійно оформляти грантові заявки й на постійній основі отримувати безповоротні грантові кошти на свої проєкти!? А щоб ви навчилися робити це правильно, ми розробили для вас: 

🔴 Онлайн курс з написання грантових проєктів ТУТ 

HORIZON-JU-Chips-2024-2-RIA-T2