Як отримати мінігрант?

Як отримати мінігрант

Отримати мінігрант хоче кожен, хто планує скористатися грантовими можливостями на реалізацію своїх соціальних чи бізнес-проектів.
Тож, сьогодні роз’яснимо те, як отримати мінігрант всього за 10 днів!

Звучить нереально, але одразу перейдемо до справи.

Що таке грант?

Грант – це безповоротна фінансова допомога на реалізацію ваших соціальних чи бізнес-проектів.

Мінігрант – це той самий грант, лише з невеликою сумою коштів на реалізацію вашого проєкту. Отримати мінігрант

Які кошти ви можете отримати від грантодавця в рамках мінігранту?

Немає чіткого визначення, яка сума надається саме в рамках мінігранту. Але означено, що мінірантом є все те, що сягає $10 000

Хто надає мінігрант?

Щоб отримати мінігрант, потрібно знати, що їх надають посольства іноземних держав в Україні: Німеччини, Нідерландів, Великобританії тощо. Мінігранти надає МФ «Відродження», також, благодійні та приватні фонди.

На яку діяльність можна отримати мінігрант?

Звертайте увагу на умови грантодавця: на те, що підпадає під допустимі витрати на всі активності, ви можете просити підтримки. До прикладу: на зарплату, оренду, матеріально-технічне забезпечення, поїздки та подорожі.

Хто може отримати мінігрант?

Здебільшого гранти в Україні надаються представникам ОГС. Отже, якщо ви маєте зареєстровану  громадську організацію, реалізовуєте соціально важливі проєкти, то ви можете отримати мінігрант на їх реалізацію. І навіть, якщо ви не маєте громадської організації, але маєте бізнес-проект – ви також можете отримати мінігрант. Якщо ж ви не маєте ані ГО, ані бізнес-проекту, проте маєте хорошу якісну ідею – ви також можете отримати грант. До прикладу, якщо ви представник науково-дослідної установи і т.п.

Де шукати інформацію про мінігранти?

А ви підписалися на наш ютуб-канал ЧАС ЗМІН? Адже саме тут ми здійснюємо огляди найактуальніших грантових можливостей від різноманітних фондів та грантових програм. Переглядаючи наші відео огляди, будете в курсі всіх найактуальніших пропозицій.

Обов’язково моніторте щонайменше 2 найпопулярніші ресурси, на яких розміщується актуальна інформація про всі грантові конкурси:

ресурсний центр «Гурт»

портал «Громадський простір»

Обов’язково переглядайте сайти посольств та  фондів, які надають мінігранти.

 

Топ -10 найцінніших рекомендацій, як всього за 10 днів виграти мінігрант

Рекомендація №1 

Плануєте отримати мінігрант? Чітко визначте потребу, з якою бажаєте далі працювати та реалізовувати свій проєкт на грантові кошти.

Рекомендація №2

Сформуйте для себе не один або два, а цілий кейс ідей, з якими би ви хотіли звернутися до донорської організації та просити мінігрант. Це важливо, адже якщо побачите відкритий конкурс і поставити собі за мету отримати мінігрант, то маючи лише одну ідею, ви зможете не встигнути трансформувати її саме під цей грантовий конкурс. Тому, рекомендуємо завжди мати декілька хороших, якісних ідей, які потім можна буде підлаштувати під будь-які пріоритети грантодавця й таким чином збільшити свій шанс на отримання мінігранту.

Рекомендація №3

Візьміть за звичку щодня моніторити платформи, де розміщуються оголошення про актуальні грантові можливості.

Рекомендація №4

Як тільки ви побачили старт конкурсу та початок прийому заявок на мінігрант – обов’язково реагуйте якомога швидше. Уважно читайте всі умови донора, тому що в цьому питанні дрібниць не існує. Дотримуючись усіх рекомендації грантодавця, ви матимете більше шансів отримати грант.

Рекомендація №5

Розробіть ефективну  комунікаційну стратегію. Це потрібно для того, щоб про реалізацію вашого проєкту дізналася якомога ширша аудиторія. Використовуйте різні комунікаційні канали.

Рекомендація №6

Заручіться підтримкою партнерської організації, яка вже має грантову історію і успішно реалізовані проєкти в цій сфері. Вона вже має позитивне реноме в очах донора. Таке партнерство допоможе вам отримати мінігрант.

Рекомендація №7

Складаючи кошторис до грантової заявки, обов’язково заручіться підтримкою професійного бухгалтера, який складе його відповідно до вимог донора.

Рекомендація №8

Складіть портфоліо своєї організації та завжди тримайте його напоготові. У портфоліо обов’язково опишіть всі ваші успішні проєкти та реалізовані активності, загалом – все, що можна показати донору та збільшити свої шанси отримати мінігрант.

Рекомендація №9

Як тільки ви побачили відкритий грантовий конкурс на отримання мінігранту, швидко реагуйте та готуйте пакет документів. Відправляйте його вже сьогодні, не чекаючи дедлайнів, адже ваш проєкт може запам’ятатися експертам вже на цьому етапі.

Рекомендація №10

Якщо ви хочете отримати мінігрант, то рекомендуємо навчитися писати виграшні грантові заявки в Школі з написання грантових проєктів “ЧАС ЗМІН”, а також підписатися на YouTube-канал “ЧАС ЗМІН“, де розміщуються інтерв’ю з представниками фондів та грантових програм про актуальні грантові можливості, а також, вебінари на тему, як отримати гранти.

Матеріал підготувала експертка з грантрайтингу Мар’яна Кобеля.

🔴Хочете виграти грант для культури?

Навчіться писати виграшні грантові заявки в ШКОЛІ З НАПИСАННЯ ГРАНТОВИХ ПРОЄКТІВ “ЧАС ЗМІН”