ПЕРЕХІД ДО ЧИСТОЇ ЕНЕРГІЇ – СТАНДАРТНИЙ ПРОЄКТ ДІЙ

ДЕДЛАЙН: 19 вересня 2024 року

БЮДЖЕТ: 1 500 000 євро 

❗️Ми допомагаємо в оформленні та подачі заявки на цей грант❗️

Замовити грант під ключ

Ціль

Ця тема має на меті доповнити основні дії з координації та підтримки (CSA) у рамках робочої програми LIFE «Перехід до чистої енергії» на 2024 рік, конкурсом на проекти стандартних дій LIFE (SAP), спільне фінансування заходів у сфері переходу до чистої енергії з до 60% прийнятних витрат, спеціально спрямованих на підтримку дій знизу вгору ключовими учасниками енергетичного переходу ЄС.

SAP — це гнучкий інструмент, доступний для підтримки дій ключових комерційних і некомерційних учасників енергетичного переходу в ЄС, до якого входять організації з усіх секторів (державного, неурядового та приватного). Бажано, щоб вони були наближені до ринкових (тобто спрямовані не лише на надання вдосконалених рішень щодо чистої енергії, але й на те, щоб забезпечити широке застосування таких рішень суспільством загалом і, зокрема, економікою через чітко орієнтований на ринок підхід). ). У цьому випадку від заявників вимагатимуть у своїй заявці виділити конкретну ринкову інформацію (наприклад, заплановані виробничі потужності, базовий ринок, економічну доцільність тощо).

Дії за цією темою мають сприяти впровадженню політики та законодавства ЄС щодо енергоефективності та відновлюваних джерел енергії та продемонструвати свій позитивний внесок у загальний перехід до чистої та справедливої ​​енергії.

Ця тема спрямована на підтримку дій ключових комерційних і некомерційних учасників у переході на чисту енергію, залучаючи, зокрема, місцеві та регіональні органи влади, енергетичні агентства, енергосервісні компанії (ESCO), фінансові установи та європейських виробників енергетичних технологій з нульовим прибутком.

Сфера застосування 

Діяльність у рамках цього конкурсу повинна бути спрямована на одну з таких сфер:

  • Підтримка місцевих і регіональних органів влади у створенні нових енергетичних агентств для підтримки переходу на чисту енергію на місцях, включаючи синергію з іншими сферами, охопленими Програмою LIFE, і сприяння вуглецевому нейтральному майбутньому;

  • Підтримка енергосервісних компаній (ESCO) у пілотуванні та розгортанні амбітних інвестиційних і фінансових рішень для глибокої енергетичної реновації будівель, таких як EnPC або подібні договірні угоди.

  • Підтримка фінансових установ, брокерів, страховиків та інших суб’єктів, залучених до сфери фінансування енергетики, а також державно-приватного партнерства, у розробці та маркетингу фінансових продуктів і рішень для фінансування інвестицій в енергоефективність та інтегровані відновлювані джерела енергії.

  • Підтримуйте європейських виробників енергозберігаючих технологій у розгортанні інноваційних технологій, включаючи такі заходи, як визначення потреб у оновленні нормативних документів, де це необхідно (наприклад, регуляторні «пісочниці»), а також сприяння співпраці з усіма учасниками ланцюжків створення вартості для збільшення поглинання ринку та широкомасштабне розгортання їхніх рішень з чистої енергії відповідно до промислового плану «Зелена угода» та Закону про нульову промисловість.

Пропозиції повинні стосуватися одного з перерахованих вище пунктів. Звертання більш ніж на один пункт не підвищує релевантність пропозиції.

Дії повинні забезпечувати правильне поєднання заходів, що забезпечить їх сталість і відтворюваність після підтримки LIFE CET.

Пропозиції можуть бути подані одним заявником з однієї прийнятної країни .

Комісія вважає, що пропозиції, які просять внесок від ЄС у розмірі до 1,5 мільйона євро, дозволять належним чином вирішити конкретні цілі. Тим не менш, це не виключає подання та відбору пропозицій із запитом на інші суми.

Очікуваний вплив 

Пропозиції повинні представляти конкретні результати, які будуть досягнуті діяльністю, і демонструвати, як ці результати сприятимуть досягненню впливу на відповідні ринки та зацікавлених сторін. Цей вплив має бути кількісно визначений за допомогою індикаторів, які є специфічними для запропонованої діяльності. Пропозиції повинні включати детальний аналіз вихідної точки та набір добре обґрунтованих припущень і встановити чіткі причинно-наслідкові зв’язки між результатами та очікуваними наслідками. Результати та вплив слід кількісно визначити наприкінці проекту та протягом 5 років після завершення проекту.

Пропозиції також мають кількісно визначати їхній вплив (якщо доцільно) за такими загальними показниками для підпрограми LIFE «Перехід до чистої енергії»:

  • Збереження первинної енергії за рахунок проекту в ГВт/рік.

  • Кінцева економія енергії, викликана проектом у ГВт-год/рік.

  • Виробництво відновлюваної енергії за рахунок проекту (у ГВт-год/рік)

  • Скорочення викидів парникових газів (у тCO 2 -екв/рік).

  • Інвестиції в сталу енергетику (енергоефективність та відновлювані джерела енергії), започатковані проектом (сукупно, у мільйонах євро).

  • Кількість законодавчих актів, політик або стратегій, створених/адаптованих для підтримки сталої енергетичної політики.

  • Кількість продуктів (товарів чи послуг), процесів і методів, випущених на ринок за проектом.

  • Кількість об’єктів реального впровадження, виконаних проектом.

  • Кількість зацікавлених сторін ринку, які пройшли навчання з розширеними навичками та компетенціями переходу на чисту енергію завдяки проекту.

  • Кількість зацікавлених сторін, охоплених за допомогою заходів та ЗМІ під час проекту.

  • Кількість створених робочих місць в еквіваленті повної зайнятості (FTE).

Узяти участь

Замовити грант під ключ

Ми допомагаємо оформити та зареєструвати вашу організацію як партнера від України для участі у міжнародних грантових програмах Європейської Комісії.

Можливо, ви захочете самостійно оформляти грантові заявки й на постійній основі отримувати безповоротні грантові кошти на свої проєкти!? А щоб ви навчилися робити це правильно, ми розробили для вас: 

🔴 Онлайн курс з написання грантових проєктів ТУТ