ОПЕРАТИВНА СУМІСНІСТЬ ДЛЯ ПРИКОРДОННОГО ТА МОРСЬКОГО СПОСТЕРЕЖЕННЯ ТА ОБІЗНАНОСТІ ПРО СИТУАЦІЮ

ДЕДЛАЙН: 20 листопада 2024 року

БЮДЖЕТ: 6 000 000 євро

❗️Ми допомагаємо в оформленні та подачі заявки на цей грант❗️

Замовити грант під ключ

Очікувані результати

Очікується, що результати проектів сприятимуть досягненню деяких або всіх наступних результатів:

  • Розширені можливості спостереження за кордоном, краща продуктивність і економічність, із запроектованим захистом даних і основних прав;

  • Поліпшення спостереження та ситуаційної обізнаності про морські кордони, а також про морську інфраструктуру, як-от гавані, а також комерційну та цивільну морську безпеку, у тому числі в таких ключових областях, як Арктика;

  • Покращена багаторівнева, багатовідомча та транскордонна (між фахівцями держав-членів і асоційованих країн) співпраця завдяки кращій сумісності систем зондування, аналізу та C2.

Сфера застосування

Органи влади, які здійснюють нагляд за морськими кордонами та морськими просторами, використовують низку технологій і отримують низку інформації, щоб контролювати широкі території, виявляти загрози чи кризи та реагувати на них. Однак ці вхідні дані не завжди об’єднуються в загальні системи командування та управління (C2), які можуть сприяти швидкому прийняттю рішень.

Запропоноване(і) рішення(а) має забезпечувати покращену взаємодію (як на внутрішньому, так і на початковому рівнях), незалежно від постачальника обладнання, а в ідеалі – взаємозамінність, що забезпечує обмін інформацією між органами, які використовують різні системи. Сумісність та інтеграція з іншими середовищами обміну інформацією, включаючи Загальне середовище обміну інформацією (CISE), є важливими для підтримки міжгалузевого та транскордонного обміну інформацією.

Запропоноване(і) рішення(а) може включати проектування систем С2 з відкритою архітектурою, включаючи відкриті стандарти для API та моделі даних без упереджень.

Запропоноване рішення (рішення) має забезпечувати одночасне підключення різних датчиків (або різних даних, або різних активів, залежно від модуля) різними постачальниками, гнучке завдання та моніторинг засобів спостереження, таких як RPAS, а також візуалізацію та маніпулювання дані в єдиному інтерфейсі користувача без перешкод. Це допоможе практикам використовувати свій стек технологій агностичним способом.

Запропоноване(і) рішення(а) має передбачати безперебійне підключення між системами C2 від різних органів влади та на різних рівнях координації; включати заходи кібербезпеки та можливості відокремлення доступу до інформації; включають концепції роботи, стандартні операційні процедури та спільну лексику для спільних операцій з використанням сумісних систем за допомогою запропонованого(их) рішення(ів).

Хоча проект головним чином буде зосереджений на забезпеченні можливостей завдяки взаємодії та взаємозамінності, пропозиції, спрямовані на вдосконалення певних технологічних компонентів та їх інтеграцію в рішення, вітаються.

Якщо припустити, що проект досягає поставлених цілей, владі ЄС та держав-членів слід планувати використовувати результати дослідження, якщо це сумісно з чинним законодавством, використовуючи фінансову підтримку Інструменту управління кордонами та віз (BMVI).

Було б бажано покращити аспекти енергоефективності та впливу на навколишнє середовище нових технологій безпеки для цієї можливості (наприклад, низький вплив на навколишнє середовище, низькі викиди, аспекти циклічної економіки та/або самодостатнє обладнання).

Приклади технологій і підходів, які можуть бути досліджені дослідницькими проектами, включають (необов’язкові та невичерпні): відкрита архітектура; інтерфейс користувача та досвід; штучний інтелект; UxV; ДПАС великої зони дії та тривалої дії, а також інтегровані ДПАС широкого радіусу дії та спільне керування ними; дистанційні датчики (такі як LIDAR або FMCW) на UxV; судини-як-сенсори; розширене мережеве підключення; автоматизований аналіз ненормальної або некооперативної поведінки судин; віртуальна та доповнена реальність; стандартизовані моделі даних місії для завдання та моніторингу ДПАС; та/або технології виявлення за горизонтом.

Дослідницькі проекти повинні враховувати, спиратися на (за необхідності) та не дублювати попередні дослідження, включаючи, але не обмежуючись дослідженнями інших відповідних проектів Рамкових програм ЄС з досліджень безпеки. Пропозиції також повинні чітко демонструвати, як вони спрямовані на доповнення та уникнення збігів із заходами, які здійснюються в рамках Європейського оборонного фонду та його попередників (Програма розвитку європейської оборонної промисловості (EDIDP) і Підготовчі дії щодо оборонних досліджень (PADR)), на основі інформації загальнодоступні [1] і зосереджені лише на цивільних програмах.

У пропозиціях мають бути окреслені плани подальшого розвитку наступних TRL, а також впровадження (індустріалізація, комерціалізація, придбання та/або розгортання) на національному рівні та рівні ЄС, якщо дослідження досягне поставлених цілей.

Очікується, що пропозиції, подані на цю тему, стосуватимуться пріоритетів Європейської прикордонної та берегової охорони та її Агентства (Frontex). Це має починатися з визначення вимог і фази проектування їхньої роботи, в тому числі на основі дорожньої карти можливостей EBCG, якщо вона доступна; та про взаємодію з Агентством під час реалізації проекту. Цю перспективу слід враховувати та планувати під час підготовки пропозицій. Пропозиції мають передбачати, що Frontex буде спостерігати за пілотними проектами та демонстраціями з метою сприяння майбутньому використанню інновацій для спільноти прикордонної та берегової охорони.

Узяти участь

Замовити грант під ключ

Ми допомагаємо оформити та зареєструвати вашу організацію як партнера від України для участі у міжнародних грантових програмах Європейської Комісії.

Можливо, ви захочете самостійно оформляти грантові заявки й на постійній основі отримувати безповоротні грантові кошти на свої проєкти!? А щоб ви навчилися робити це правильно, ми розробили для вас: 

🔴 Онлайн курс з написання грантових проєктів ТУТ

HORIZON-CL3-2024-BM-01-02