ДЕДЛАЙН: 16 січня 2025 року
БЮДЖЕТ: 5 000 000 євро
❗️Ми допомагаємо в оформленні та подачі заявки на цей грант❗️
Замовити грант під ключОчікуваний результат
Очікується, що проекти сприятимуть досягненню таких результатів:
-
Методи більш точної оцінки впливу забруднення повітря, води, ґрунту та/або шуму, впливу на здоров’я та інформування громадськості на регіональному та/або місцевому рівнях;
-
Методи кращої оцінки впливу на вразливі групи (в тому числі через соціально-економічний контекст) забруднення повітря, води, ґрунту та/або шуму на регіональному та/або місцевому рівнях, що дозволяє отримати більш точні дані для оцінки впливу на здоров’я;
-
Покращена та порівнянна оцінка впливу забруднення повітря, води, ґрунту та/або шуму на смертність та захворюваність на регіональному та/або місцевому рівні ;
-
Покращене розуміння ролі поведінкової економіки, психології та організаційної поведінки для розробки заходів, спрямованих на зниження забруднення міського середовища;
-
Покращене розуміння взаємозв’язку між покращенням екологічної якості міських просторів та здоров’ям і добробутом людей;
-
Методи визначення джерел забруднювачів повітря на міському рівні, щоб місцеві органи влади, зацікавлені сторони та громадяни знали частку викидів забруднюючих речовин, пов’язаних із міським транспортом, опаленням тощо.
-
Порівняльний аналіз вибраних успішних стратегій зменшення/подолання забруднення на місцевому рівні та визначення ключових факторів, що лежать в основі таких успіхів, і потенціалу їх повторення.
Сфера застосування
Міста стурбовані різноманітними видами забруднення, включаючи забруднення повітря, води, ґрунту та шуму, а також їхній негативний вплив на здоров’я людини та навколишнє середовище. Багато з цих забруднювачів походять з тих самих джерел, що й викиди парникових газів, які вирішуються в контексті місії ЄС «Кліматично нейтральні розумні міста», тому очевидно, що скорочення викидів парникових газів приносить потенційні додаткові переваги для навколишнього середовища. Розробка ефективної політики захисту мешканців міст від забруднення залежить від переконливих доказів, а також від співпраці та спілкування між політиками та громадянами.
Через обмеження ресурсів міським адміністраціям часто доводиться визначати пріоритети між різними діями щодо різних форм забруднення – і для цього надійна доказова база, заснована на ризиках, щодо впливу забруднення, впливу та заходів проти нього дозволить отримати більш поінформовану інформацію. та економічно ефективні місцеві заходи. Ці заходи часто тісно пов’язані та залежать від вибору енергетичної політики, що демонструє переваги цілісних підходів, наприклад, до планування, бюджетування та оцінки витрат і вигод у політиці навколишнього середовища, енергії та клімату на місцевому рівні.
Більш інформовані, узгоджені та цілеспрямовані заходи на місцевому рівні допоможуть європейським містам отримати супутні екологічні переваги в рамках Місії ЄС з кліматично нейтральних розумних міст, відповідати або перевищувати законодавчі стандарти ЄС щодо якості повітря та води, а також підтримувати досягнення екологічних цілей такі як цілі Плану дій ЄС щодо нульового забруднення та зобов’язання в рамках Угоди про зелене місто.
Кандидати повинні запропонувати проекти, які забезпечують кращі та інноваційні місцеві заходи проти забруднення шляхом, серед іншого, покращення знань про вплив забруднення на громадян та покращення оцінки впливу на здоров’я та стратегії зменшення впливу на здоров’я повітря, води, ґрунту та/або шумового забруднення. . Там, де пропонуються технологічні рішення, очікується, що вони досягнуть до 5 TRL до кінця проекту.
Щоб задовольнити ці потреби, окремі проекти повинні стосуватися принаймні двох із наведених нижче сфер:
-
Удосконалені оцінки впливу на здоров’я, щоб підкреслити та спробувати монетизувати (супутні) вигоди та соціально-економічні наслідки заходів з нульового забруднення в поєднанні з політикою кліматичної нейтральності, сприяючи кращому попередньому аналізу витрат і вигод і збільшенню сприйняття заходів громадськістю.
-
Методи вимірювання та моделювання для більш точної оцінки впливу на здоров’я на регіональному та/або місцевому рівнях на основі ризику (повинні дати результати, які також можна повідомити широкій громадськості).
-
Більш точні дані про вплив, особливо вразливих груп населення, і полегшення порівняння оцінки впливу на здоров’я.
-
Дослідження ефективності динамічних стратегій зменшення забруднення шляхом моніторингу змін рівнів забруднення, доповненого громадянською наукою/спостереженнями.
Від усіх проектів вимагається:
-
Розробити методи та інструменти, які можуть бути швидко запроваджені та використані міською та регіональною владою. Після впровадження вони повинні допомогти політикам визначити пріоритети дій і розглянути соціальні аспекти політики нульового забруднення,
-
Підтримуйте реалізацію політики нульового забруднення шляхом подолання бар’єрів на шляху зміни поведінки, які не можуть подолати лише природні науки та докази. Нові підходи до усунення цих бар’єрів слід досліджувати з точки зору поведінкової економіки, психології, комунікації та організаційної поведінки з метою формування ефективної місцевої та регіональної політики нульового забруднення.
Проект (проекти), що фінансуються за цією темою, має включати принаймні два міста. В ідеалі принаймні одне місто в кожному проекті має бути містом, обраним для місії ЄС «Кліматично нейтральні розумні міста» та/або містом, що підписало Угоду ЄС про зелене місто (це може бути одне й те саме місто).
Щоб підвищити вплив і узгодженість, проект(и) має максимізувати координацію та взаємодоповнюваність із платформою місії «Кліматично нейтральні розумні міста». Співпраця з Cities Mission Platform є важливою, і проекти повинні забезпечити включення відповідних положень щодо діяльності та ресурсів, спрямованих на забезпечення цієї співпраці, до робочого плану пропозиції. Співпраця з Місійною платформою має бути офіційно оформлена через Меморандум про взаєморозуміння, який буде укладено якомога швидше після дати початку проекту. Слід також досліджувати синергію та, якщо це доцільно, розвивати з іншими відповідними ініціативами, такими як European Green Capital/Leaf Awards, European Urban Initiative, Covenant of Mayors Europe та New European Bauhaus. Роботи, які виконуються або виконуються в інших проектах, що фінансуються Horizon, також слід враховувати, наскільки це можливо, щоб уникнути збігів або суперечливих висновків. Рекомендується співпраця з різними зацікавленими сторонами, наприклад, з експертами в галузі охорони здоров’я для професійної оцінки впливу впливу навколишнього середовища на здоров’я людини.
Узяти участь
Замовити грант під ключМи допомагаємо оформити та зареєструвати вашу організацію як партнера від України для участі у міжнародних грантових програмах Європейської Комісії.