ДЕДЛАЙН: 22 січня 2024 року
ДЕ: вся Україна
ГАЛУЗІ: освіта, наука
❗️Ми допомагаємо в оформленні та подачі заявки на цей грант❗️
Замовити оформлення грантової заявкиНаціональний фонд досліджень України (НФДУ) оголосив новий конкурс проєктів з виконання наукових досліджень і розробок «Передова наука в Україні».
Метою конкурсу є відбір проєктів для надання грантової підтримки на виконання передових фундаментальних досліджень, які передбачають постановку і розв’язання актуальних наукових проблем провідними та молодими вченими задля забезпечення конкурентоспроможності України у світі, розвитку національного дослідницького простору та його інтеграцію до світового дослідницького простору.
Тематичні напрями Конкурсу мають відповідати фундаментальному напряму розвитку науки і техніки (у відповідності до статті 3 Закону України «Про пріоритетні напрями розвитку науки і техніки»).
Конкурс орієнтований на фундаментальні наукові дослідження з найбільш важливих проблем розвитку науково-технічного, соціально-економічного, суспільно-політичного, людського потенціалу для забезпечення конкурентоспроможності України у світі.
Для кого
Учасниками Конкурсу (установа (організація), від імені якої подається заявка на одержання грантової підтримки (далі – Заявка) можуть бути юридичні особи будь-якої організаційно-правової форми та форми власності, що відповідають умовам цього конкурсу. Громадські організації, а також юридичні особи, серед засновників яких є громадяни рф та республіки білорусь, не можуть брати участь у цьому конкурсі. Обмеження щодо участі у цьому конкурсі також розповсюджується на фізичних та юридичних осіб стосовно яких застосовані обмежувальні заходи (санкції) РНБО України.
Подавати Заявки мають право колективи авторів проєкту (науковий керівник та автори) у складі до 7 вчених, у тому числі не менше одного молодого вченого.
До колективу виконавців проєкту дозволяється залучати не більше двох здобувачів вищої освіти ІІ рівня (допоміжний персонал) без їхньої персоніфікації на момент подання Заявки.
Примітка: молодий вчений – вчений віком до 35 років включно, який має вищу освіту не нижче другого (магістерського) рівня, або вчений віком до 40 років включно, який має науковий ступінь доктора наук (враховується вік на момент подання заявки через АС “Конкурс проєктів НФДУ).
Колектив (автори проєкту) може складатися із вчених, які представляють одну установу (організацію), а також із вчених, які працюють у різних установах (організаціях). Одна фізична особа не може бути представленою більше ніж в одній Заявці, поданій на цей Конкурс, та не може бути представлена у Заявці на цей Конкурс, якщо вона вже є членом колективу виконавців проєкту-переможця іншого конкурсу НФДУ.
Науковим керівником проєкту має бути вчений, який працює за основним місцем роботи в установі (організації), що подає заявку на участь у Конкурсі.
Автори проєкту повинні мати науковий ступінь (крім аспірантів), отриманий або визнаний в Україні, наукові публікації у періодичних виданнях, що індексуються Scopus чи WoS (окрім аспірантів), або наукові монографії/розділи монографій (для суспільно-гуманітарних наук).
Виконавці проєкту не можуть працювати в закордонній установі за основним місцем роботи.
Умовами конкурсу не передбачено залучення партнера/ів до формування Заявки та виконання проєкту.
Сума
Загальний обсяг фінансування Конкурсу в 2024 р. становить до 110 млн. грн. (у відповідності до бюджетних надходжень, з урахуванням ризику можливого перерозподілу коштів та з урахуванням ризиків, пов’язаних із дією воєнного стану на території України).
Максимальна загальна сума фінансування одного проєкту – 9,5 млн. грн. (до 2,0 млн грн. у 2024 році, до 4,0 млн. грн. у 2025 році, до 3,5 млн. у 2026 році).
Загальний обсяг фінансування Конкурсу – до 530 млн. грн.
Подаючи Заявку на конкурс учасники конкурсу тим самим підтверджують, що ними виконана умова, що представлений проєкт не може бути одночасно поданий для участі в іншому конкурсі з метою отримання фінансування за рахунок бюджетних коштів, а також у разі, коли такий проєкт фінансується чи фінансувався за рахунок бюджетних коштів за результатами іншого конкурсу, в тому числі, які проводилися Міністерством освіти і науки України чи іншими суб’єктами.
Умови і порядок фінансування проєктів залежать від розміру бюджетних призначень, передбачених у державному бюджеті на відповідний рік для фінансування діяльності Національного фонду досліджень України.
Фінансування проєктів здійснюється шляхом поетапного перерахування грантонадавачем коштів зі свого реєстраційного рахунка на рахунки 13 грантоотримувача відповідно до Договору про надання грантової підтримки, що укладається між НФДУ та організацією-переможцем Конкурсу (грантоотримувачем), відповідно до Календарного плану та Графіку фінансування проєкту з виконання наукового дослідження і розробки, в межах фактично отриманого грантонадавачем фінансування. Невикористані суми коштів протягом відповідного проміжного етапу реалізації проєкту підлягають поверненню на реєстраційний рахунок НФДУ протягом п’яти робочих днів після завершення проміжного етапу реалізації проєкту.
Усі витрати за кожним етапом реалізації проєкту мають бути здійснені до завершення відповідного етапу реалізації проєкту.
За даним Конкурсом кошти гранту НФДУ можуть передбачатися за такими статтями витрат:
1) Прямі витрати: оплата праці; нарахування на оплату праці; матеріали, необхідні для виконання робіт, окрім обладнання та устаткування; обладнання та устаткування; витрати на відрядження.
2) Непрямі витрати. Загальний обсяг непрямих витрат (витрат, які прямо не пов’язані з проведенням наукових досліджень, але є необхідними для забезпечення повноцінного його виконання не може перевищувати 15% від статті витрат «Прямі витрати» в межах кожного етапу реалізації проєкту. До таких витрат можуть включатись: комунальні витрати; оплата праці та нарахування на оплату праці персоналу, зокрема, працівників фінансових служб, працівників юридичних служб тощо, які будуть задіяні в обслуговуванні Договору про надання грантової підтримки.
3) Інші витрати. Витрати, які не знайшли відображення у вищезазначених статтях витрат, але є необхідними для проведення НДР, зокрема витрати на оплату послуг. До даної статті витрат можуть входити витрати на:
публікації отримання патентів, переклад, оренду наукового обладнання,
доступ до баз даних, бібліотек тощо.
Витрати за всіма статтями мають бути обгрунтованими.
Терміни
Термін подання заявок: по 22 січня 2024, 23:59 (за київським часом).
Умови
Документи, які подаються учасником конкурсу разом із Заявкою (в Автоматизованій системі «Конкурс проєктів НФДУ»):
1. Згода авторів проєкту на його реалізацію (відмітка в електронній системі НФДУ з використанням кваліфікованого електронного підпису через особистий кабінет автора проєкту).
2. Згода керівника установи (організації), від імені якої подається Заявка, на реалізацію проєкту (українською мовою) за підписом керівника установи (організації) (скан-копія).
3. Довідка (українською мовою) з місця роботи наукового керівника проєкту із обов’язковим зазначенням, що науковий керівник проєкту працює за основним місцем роботи в установі (організації), від імені якої подається Заявка (скан-копія).
4. Заява за підписом керівника установи (організації), від імені якої подається заявка, щодо відповідності учасника конкурсу пункту 5 критеріїв оцінки допустимості державної допомоги суб’єктам господарювання на проведення наукових досліджень, технічний розвиток та інноваційну діяльність, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 7 лютого 2018 р. № 118 (українською мовою) (скан-копія).
5. CV наукового керівника проєкту (електронна копія, природничі науки українською та англійською мовами) та суспільні науки українською та англійською мовами).
6. Анкета наукового керівника проєкту (скан-копія, українською (зразок для з математичних, природничих, технічних, біологічних, аграрних та медичних наук; зразок для суспільно-гуманітарних наук) та англійською мовами (зразок для з математичних, природничих, технічних, біологічних, аграрних та медичних наук; зразок для суспільно-гуманітарних наук).
Документи, які установа-переможець Конкурсу надає до НФДУ у паперовому вигляді (оригінали, засвідчені підписами та печатками):
1.Договір про надання грантової підтримки (далі – Договір).
2. Згода керівника установи (організації) на виконання проєкту (українською мовою) за підписом керівника установи (організації).
3. Довідка (українською мовою) з місця роботи наукового керівника проєкту із обов’язковим зазначенням, що керівник проєкту працює за основним місцем роботи в установі (організації), від імені якої подається Заявка.
4. Заява за підписом керівника установи (організації), від імені якої подається Заявка, щодо відповідності учасника конкурсу пункту 5 критеріїв оцінки допустимості державної допомоги суб’єктам господарювання на проведення наукових досліджень, технічний розвиток та інноваційну діяльність, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 7 лютого 2018 р. № 118 (українською мовою).
5. CV наукового керівника проєкту (електронна копія, українською та англійською мовами).
6. Анкета наукового керівника проєкту (скан-копія, українською та англійською мовами).