ДЕДЛАЙН: 15 липня 2025 року, на регулярній основі
ДЕ: вся Україна
ГАЛУЗІ: правозахисна діяльність
❗️Ми допомагаємо в оформленні та подачі заявки на цей грант❗️
Замовити оформлення грантової заявкиФонд цифрової свободи DFF підтримує стратегічні судові процеси в Європі, які сприяють просуванню прав людини в цифровому контексті та використанні технологій. DFF користується широким визначенням цифрових прав. Ми вважаємо цифрові права правами людини, застосовними в цифровому середовищі. Цифрове середовище охоплює як фізично створені простори, такі як інфраструктура та пристрої, так і віртуально створені простори, як-от онлайн-ідентичності та спільноти.
-
Супровід судового процесу. Підтримка судового розгляду справи в декількох інстанціях, від першої інстанції до останньої апеляційної інстанції. Гранти на підтримку судового процесу можуть також включати пост-судові заходи, такі як адвокація або правозастосування після рішення, винесеного в останній інстанції судового процесу. Приклад: оскарження в Європейському суді з прав людини використання поліцією технології розпізнавання облич, включно з проведенням семінару після винесення рішення останньої інстанції, щоб поділитися уроками, винесеними з цього рішення, з широкою громадськістю.
-
Досудові дослідження. Підтримка заходів з підготовки до запланованого судового процесу. Це може включати юридичні дослідження, збір доказів, вибір форуму або визначення позивачів і партнерів проекту. Сюди не входить широке дослідження або загальний огляд незапланованих судових процесів. Приклад: порівняльне дослідження між трьома юрисдикціями ЄС, щоб визначити, яка з них пропонує найкращі варіанти вирішення конкретного питання відповідно до Директиви ЄС.
Тематичні пріоритети. Фонд особливо зацікавлений в отриманні заявок на стратегічні справи, які:
1. Сприяють реалізації права на приватність. Приклади таких справ:
-
Захист і убезпечення осіб від необґрунтованого державного стеження
-
Уточнення меж захисту персональних даних відповідно до GDPR
-
Забезпечення прав споживачів щодо несанкціонованого збору й обміну персональними даними
2. Захищають і просувають вільний обіг інформації онлайн. Приклади таких справ:
-
Оскарження необґрунтованого блокування, фільтрації чи видалення онлайн-контенту, платформ або сервісів
-
Захист контенту від зловживань авторським правом як засобом придушення інформації
-
Гарантування нейтральності мережі та рівного доступу до інтернету на практиці
3. Забезпечують підзвітність, прозорість і дотримання стандартів прав людини в розробці та використанні технологій. Приклади таких справ:
-
Захист прав людини у застосуванні технологій правоохоронними органами, зокрема в контексті передбачуваного поліцейського патрулювання
-
Максимізація прозорості в алгоритмічному ухваленні рішень і профілюванні урядом та приватними суб’єктами
-
Установлення стандартів захисту від дискримінаційного використання технологій
Для кого
DFF приймає грантові заявки, що стосуються всіх держав-членів Ради Європи (в тому числі Україна).
Приймаються заявки від захисників цифрових прав (наприклад, НУО та інших організацій, що діють в інтересах суспільства), адвокатів pro bono та інших юристів, які прагнуть захищати й просувати цифрові права в Європі.
Фінансуються не лише організації, що спеціалізуються на цифрових правах, а також надаємо підтримку расовим, соціальним, феміністичним, квір-, екологічним, мігрантським і економічно справедливим рухам та організаціям, які працюють у сфері цифрових прав.
Сума
Оскільки юристи працюють за різними операційними моделями, а кожна справа має свої особливості й рівень складності, запитувані суми грантів також різняться. Замість фіксованої ставки підтримки справ, DFF оцінює кожну справу окремо — з урахуванням загальних критеріїв надання грантів і принципу ефективного використання коштів.
У 2020–2024 роках річний грантовий бюджет становив від 600 000 до 800 000 євро, і були схвалені приблизно 20 заявок щороку.
Станом на зараз, середній розмір гранту на підтримку судового розгляду становить приблизно 45 000 євро, а середній розмір гранту на передсудове дослідження — приблизно 25 000 євро. Але були схвалені гранти в розмірі лише 3 000 євро, а в окремих виняткових випадках — судові гранти понад 100 000 євро.
Дедлайн
Заявки на гранти приймаються на регулярній основі через відкриті конкурси двічі на рік у лютому і липні.
Поточний прийом заявок триває по 15 липня 2025 року.