ДЕДЛАЙН: 30 квітня 2024 року
ДЕ: вся Україна
ГАЛУЗІ: громадський сектор
❗️Ми допомагаємо в оформленні та подачі заявки на цей грант❗️
Замовити оформлення грантової заявкиІЕД у партнерстві з Центром економічної стратегії та ГО «Технології прогресу» за фінансування Європейського Союзу виконує проєкт «Контроль витрат на відновлення». Проєкт спрямований на побудову системи незалежного від уряду моніторингу витрат бюджетних та донорських коштів на відновлення, їх аналіз та залучення громадськості до моніторингу відбудови.
Мета грантового конкурсу – залучити національні та місцеві громадські організації до моніторингу відбудови та відновлення, а також відповідних закупівель, на місцях, що сприятиме підвищенню ефективності витрат на відбудову та реалізації проєктів відбудови.
Предметом моніторингу є процес відбудови та відновлення об’єктів соціальної інфраструктури після часткового пошкодження чи повного руйнування з 24 лютого 2022 року. Соціальна інфраструктура включає сфери освіти (дошкільні заклади, школи, ПТНЗ, заклади вищої освіти), охорони здоров’я (первинні та спеціалізовані заклади догляду), житлові будинки, а також культури (бібліотеки, театри тощо) і адміністративні будівлі.
В межах даного раунду конкурсу моніторинг за обома грантовими конкурсами стосується об’єктів у громадах:
-
Київської області (Бучанській, Ірпінській, Гостомельській, Бородянській, Макарівській і Великодимерській),
-
Чернігівської, Сумської, Миколаївської, Дніпропетровської та Полтавської областей,
-
В громадах Запорізької та Херсонської областей, які не були в переліку Мінреінтеграції як території, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих росією в період після січня 2024 року.
Об’єкти для моніторингу не повинні розташовуватись ближче, ніж за 50 км до лінії бойових дій.
Для проведення моніторингу субгрантисти будуть використовувати ухвалену ІЕД рамкову методологію моніторингу
Конкурс 1. “Моніторинг відбудови та відновлення на місцях: об’єкти соціальної інфраструктури”
Моніторинг відбудови буде здійснюватись відповідно до ухваленої ІЕД методології. Він повинен передбачати аналіз документації об’єкту, що відбудовано, рішень місцевого органу влади щодо відбудови об’єкту, фізичне відвідування об’єкту відбудови, фото (за можливості також відеозйомку) об’єкту, комунікацію з органами влади та власником об’єкту відбудови щодо процесу реконструкції, інтерв’ю / фокус-групиз жителями громади щодо їх точки зору на необхідність, масштаби та якість відбудови об’єкту, збір інформації щодо джерел фінансування відбудови через інформаційні запити органам влади та відкриті джерела.
Окрім іншого, серед активностей запропонованих проєктів має бути діяльність, що має передбачати широке інформування громадськості про хід реалізації проєкту та його результати (розсилку матеріалів проєкту, повідомлення в соціальних мережах, ЗМІ тощо).
До участі у конкурсі запрошуються неприбуткові організації громадянського суспільства, які:
-
зареєстровані в регіонах України (окрім м.Києва)
-
мають статус неприбутковості та офіційно зареєстровані в Україні не менше 3 місяців станом на дату подання грантової заявки;
-
їхня діяльність має регіональний масштаб;
-
спроможні впроваджувати грантові проєкти та звітувати за ними (включаючи фінансове звітування);
-
мають 2 або більше інформаційні канали (сторінка у фейсбуці, телеграмі, твіттері, вайбері, інстаграмі, веб-сайт тощо).
Відсутність досвіду у сфері моніторингу відбудови не буде значним недоліком під час розгляду заявок, але перевага надаватиметься ГО, які мають доведений досвід реалізації подібних проєктів або ж пройшли тренінги чи навчання з відповідних питань.
Середній розмір гранту: 250 000 грн
Деталі ТУТ
Конкурс 2. “Моніторинг закупівель з відбудови та відновлення на місцях”
Моніторинг закупівель буде здійснюватись відповідно до ухваленої ІЕД методології. Моніторинг повинен передбачати аналіз документації об’єкту, що відбудовується, рішень місцевого органу влади щодо відбудови об’єкту, збір інформації щодо джерел фінансування відбудови через інформаційні запити органам влади та відкриті джерела, аналіз вимог тендерної документації, оцінку пропозицій учасників тендеру, аналіз проєктно-кошторисної документації, аналіз укладеного договору.
Проєктна діяльність має передбачати інформування громадськості про хід реалізації проєкту та його результати (розсилку матеріалів проєкту, повідомлення в соціальних мережах, ЗМІ тощо).
До участі у конкурсі запрошуються неприбуткові організації громадянського суспільства, які:
-
мають статус неприбутковості та офіційно зареєстровані в Україні не менше 3 місяців станом на дату подання грантової заявки;
-
спроможні впроваджувати грантові проєкти та звітувати за ними (включаючи фінансове звітування);
-
мають два або більше інформаційні канали (сторінка у фейсбуці, телеграмі, твіттері, вайбері, інстаграмі, веб-сайт тощо).
З огляду на складність моніторингу закупівель у сфері відбудови та відновлення до цього конкурсу запрошуються організації з підтвердженим досвідом аналізу публічних закупівель.
Однак, відсутність досвіду у сфері моніторингу закупівель саме у сфері відбудови не буде значним недоліком під час розгляду заявок, але перевага надаватиметься ГО, які раніше вже реалізовували подібні проєкти або ж пройшли тренінги / навчання з моніторингу закупівель.
Середній розмір гранту: 300 000 грн
Деталі ТУТ
Дедлайн
Кінцевий термін для подачі заявок: 30 квітня 2024 18:00.
Тривалість проєктів: 3-4 місяців.
Умови
Конкурс не передбачає надання підтримки політичним партіям, релігійним громадам та пов’язаним із ними ОГС.
Бюджет проєкту не повинен покривати будь-які витрати на закупівлю гуманітарної допомоги, придбання медикаментів, також облаштування місць проживання, організації харчування людей, здійснення будівельних та ремонтних робіт.