ДО 25 000 ДОЛ США В РАМКАХ КОНКУРСУ ПРОЄКТНИХ ПРОПОЗИЦІЙ “ЖУРНАЛІСТИКА ВПЛИВУ”

КОЛИ: до 28 листопада 18:00 (за київським часом).

ДЕ: вся Україна. Особлива увага приділятиметься проєктам та партнерам у Чернігівській, Дніпропетровській, Донецькій, Харківській, Херсонській, Кіровоградській, Луганській, Миколаївській, Полтавській, Сумській та Запорізькій областях.

ГАЛУЗІ: медіа

❗️Ми допомагаємо в оформленні та подачі заявки на цей грант❗️

Замовити оформлення грантової заявки

«Медійна програма в Україні» (або «МПУ»), що виконується неурядовою організацією Internews за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID), запрошує українські медіа-організації, незалежні медіа та організації громадянського суспільства до подання проєктних пропозицій на конкурс «Журналістика впливу».

Internews підтримуватиме проєкти, які сприятимуть досягненню мети «Медійної програми в Україні» щодо збільшення високоякісного, цікавого контенту по всій Україні, особливо на Сході та Півдні.

Цей конкурс дозволяє медіакомпаніям самостійно вирішити, якою буде тематична спрямованість їх виробництва контенту, виходячи з питань, які вони вважають найбільш актуальними для спільнот і аудиторії, які вони обслуговують.

У конкурсі перевага надаватиметься медіакомпаніям і виробникам контенту, які пропонують партнерство з місцевими активістами та громадськими групами або інші види творчої співпраці з різними секторами з метою сприяння прогресу у сфері фокусу. Журналістика рішень є одним із прикладів підходу, коли журналісти не лише визначають проблему та описують її, але також намагаються знайти приклади того, де рішення були знайдені, або способи об’єднати осіб, які приймають рішення, та громадян для вирішення проблеми.

Сума

Середня сума наданих грантів становитиме близько 25 000 доларів США для проєктів тривалістю до шести місяців, але відбіркова комісія розглядатиме більші заявки на довший період, якщо вони будуть добре обґрунтовані.

Усі гранти залежать від наявного фінансування та схвалення USAID.

Можливості

Цей грантовий конкурс є цілеспрямованим, але гнучким механізмом, який надає можливості для розробки інноваційних, експериментальних короткострокових проєктів. Відбір проєктів ґрунтуватиметься на здатності заявників продемонструвати конкретні досягнення, які демонструють вплив у медіасекторі.

Проєкти можуть включати (але не обмежуватися) таку діяльність:

  • надання стипендій для покриття транспортних і виробничих витрат для команд українських репортерів і фіксерів, щоб гарантувати, що незалежні українські медіа можуть дозволити собі (якомога безпечніше) дістатися до тих частин країни, де робота ускладнена, наприклад, до нещодавно звільнених територій і тих, котрі сильно постраждали від війни;

  • співпраця з українськими групами журналістів-розслідувачів та організаціями громадянського суспільства, щоб переконатися, що журналісти дотримуються міжнародних і національних вказівок щодо виявлення воєнних злочинів і злочинів проти людяності, аналізують докази та повідомляють у спосіб, який сприяє справедливості;

  • перехресне видання та обмін матеріалами, орієнтованими на рішення, та розслідуваннями, створеними редакціями з різних частин України, особливо Чернігова, Дніпра, Донецька, Харкова, Херсона, Кіровограда, Луганська, Миколаєва, Полтави, Сум та Запоріжжя спільно з іншими регіонами;

  • публікацій рішень, які поєднують проблеми та можливості, повідомляють про відповіді на соціальні проблеми, мають відчутні результати в житті конкретної спільноти та зміцнюють довіру серед аудиторії медіа;

  • створення безпристрасних історій-розслідувань і проєктів журналістики даних, що висвітлюють суспільно важливі теми, такі як основні порушення прав людини, спричинені війною, включаючи дії, які можуть бути кваліфіковані як воєнні злочини; ці звіти повинні шукати баланс між потребою у звітності про розслідування та висвітленням впливу в результаті розслідувань;

  • створення коаліцій для зміцнення співпраці між журналістами-розслідувачами, технологами, організаціями громадянського суспільства, антикорупційними агенціями та медіакомпаніями з метою покращення звітності, розширення контенту для ширшої аудиторії та можливості ефективного спостереження за ходом розслідувань;

  • розвиток спільної діяльності між місцевими слідчими та/або журналістськими групами для створення спільних проєктів з виробництва контенту по всій Україні.

Можливо, ви захочете самостійно оформляти грантові заявки й на постійній основі отримувати безповоротні грантові кошти на свої проєкти!? А щоб ви навчилися робити це правильно, ми розробили для вас: 

🔴 Онлайн курс з написання грантових проєктів ТУТ

🔴 Посібник “ЯК ОТРИМАТИ ГРАНТ!” Детальніше ТУТ