КОЛИ: 27.01.2023, 23:59 за київським часом
ДЕ: вся Україна
ГАЛУЗІ: наука
❗️Ми допомагаємо в оформленні та подачі заявки на цей грант❗️
Замовити оформлення грантової заявкиНаціональний фонд досліджень України оголошує новий конкурс “Кембридж – НФДУ 2022. Індивідуальні гранти на проведення досліджень (розробок) для українських вчених (за підтримки Кембриджського університету, Велика Британія) “
Метою конкурсу є підтримка передових наукових досліджень і розробок українських вчених, які безпосередньо постраждали від воєнних дій в Україні в 2022 році, шляхом надання індивідуальних грантів за підтримки Кембриджського університету (Велика Британія).
Для кого
Учасники Конкурсу повинні:
-
працювати в наукових установах чи закладах вищої освіти України державної форми власності за основним місцем роботи (має бути підтверджено документально);
-
мати науковий ступінь, отриманий або офіційно визнаний в Україні (має бути підтверджено документально);
-
відноситись до категорії вчених, які безпосередньо постраждали від воєнних дій в Україні в 2022 році (має бути підтверджено документально та зазначатись у п. 3.5 Заявки та в CV).
До категорії вчених, які безпосередньо постраждали від воєнних дій в Україні в 2022 році, відносяться вчені, які підпадають хоча б під один із таких критеріїв:
-
Установа, у якій працює вчений за основним місцем роботи, евакуйована з постійного місця знаходження (ЗВО або наукові установи з адміністративно-територіальних одиниць України, на території яких вони не можуть здійснювати свою діяльність, і тимчасово переміщені до адміністративно-територіальних одиниць України, на території яких можуть здійснювати свою діяльність в повному обсязі, станом на дату оголошення Конкурсу). Підтверджується офіційним листом за підписом керівника ЗВО або наукової установи.
-
Приміщення ЗВО або наукової установи (частково) зруйновані внаслідок обстрілів, бомбардувань, інших військових дій, і потребують ремонту або відбудови. Підтверджується офіційним листом за підписом керівника ЗВО або наукової установи.
-
Вчений має статус внутрішньо переміщеної особи в результаті військової агресії росії, підтверджений відповідною довідкою про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи.
Обставини, які обумовлюють належність вченого до категорії постраждалих від воєнних дій в Україні в 2022 році, перелічуються у заявці (п. 3.5 та в СV) і підкріплюються документально.
Сума
Загальний обсяг фінансування проєктів, що будуть відібрані за результатами Конкурсу, еквівалент 144 000 євро в національній валюті України.
Максимальна загальна сума фінансування одного проєкту: еквівалент 12 000 євро в національній валюті України, із розрахунку 1000 євро на 1 місяць (включаючи податки, нарахування та збори, передбачені для такого виду виплат).
Умови і порядок фінансування проєктів залежать від розміру добровільних внесків Кембриджського університету (Велика Британія), наданих Національному фонду досліджень України для організації і проведення Конкурсу.
Грант надається Грантоотримувачу у розмірі повної вартості робіт, необхідних для реалізації проєкту.
Фінансування проєктів здійснюється шляхом поетапного перерахування Фондом коштів зі свого реєстраційного рахунка на особовий рахунок Грантоотримувача відповідно до укладеного Договору, Кошторису витрат проєкту, Календарного плану виконання наукового дослідження (розробки) (далі – Календарний план) Графіку фінансування проєкту з виконання наукового дослідження і розробки (далі – Графік фінансування), Технічного завдання до проєкту з виконання наукового дослідження і розробки, Інформаційно-моніторингової довідки про хід виконання наукового дослідження і розробки за рахунок грантової підтримки Національного фонду досліджень України в межах фактично отриманого Фондом фінансування.
Проєкт виконується протягом одного етапу.
У даному Конкурсі Фонд виступає податковим агентом і сплачує всі необхідні податки, нарахування та збори. Грантоотримувач отримує кошти на особовий рахунок після сплати Фондом усіх обов’язкових податків, нарахувань та зборів.
Витрати Грантоотримувача, пов’язані із реалізацією проєкту, включають виключно витрати на оплату праці (прямі витрати).
Терміни
Дата та час початку подання заявок: 29.12.2022, 00:01 за київським часом.
Дата та час завершення подання заявок: 27.01.2023, 23:59 за київським часом.
Проведення наукової і науково-технічної експертизи та підбиття підсумків Конкурсу: до 23.05.2023.
Умови:
Тематичні напрями, за якими здійснюватиметься фінансування:
-
широке коло фундаментальних і прикладних проблем в усіх галузях наук, пов’язаних із розв’язанням найбільш актуальних наукових завдань, націлених на технологічний, економічний, соціальний, культурний поступ України.
Тематика проєктів має відповідати принаймні одному з пріоритетних напрямів розвитку науки і техніки (у відповідності до статті 3 Закону України “Про пріоритетні напрями розвитку науки і техніки”) та тематичним напрямам Конкурсу (враховуючи зміни, внесені до законів України “Про пріоритетні напрями розвитку науки і техніки” та “Про пріоритетні напрями
інноваційної діяльності в Україні”, на підставі Закону України від 1 лютого 2022 № 2031-IX “Про внесення змін до деяких законів України щодо пріоритетних напрямів розвитку науки і техніки та інноваційної діяльності”).
До розгляду на Конкурсі не приймаються проєкти, які містять відомості, що становлять державну таємницю (згідно з Законом України “Про державну таємницю”).
Тривалість (в роках) реалізації проєктів, що будуть відібрані за результатами Конкурсу – 12 місяців у 2023-2024 роках.
Строк реалізації проєкту – 12 місяців (з моменту укладання Договору про виконання наукового дослідження і розробки за рахунок грантової підтримки (далі – Договір), що укладається Фондом з переможцем конкурсу (Грантоотримувачем)).
Заявки та документи для участі у Конкурсі подаються в електронній формі українською та англійською мовами відповідно до вимог, визначених Умовами цього Конкурсу з обов’язковою відміткою про згоду автора проєкту на його реалізацію на офіційному веб-сайті Фонду (https://grants.nrfu.org.ua ) (з використанням АС “Конкурс проєктів НФДУ”).
Заміна або внесення уточнень до поданих документів учасником Конкурсу після закінчення строку подання заявки не допускаються.
Для подання заявки учасник Конкурсу має пройти процедуру попередньої реєстрації на офіційному веб-сайті Фонду.
Ідентифікація особи, яка подає заявку, здійснюється під час реєстрації шляхом використання кваліфікованого електронного підпису (КЕП).
Учасник Конкурсу має право відкликати заявку до закінчення кінцевого терміну її подання в особистому кабінеті.
ПЕРЕЛІК ДОКУМЕНТІВ, ЯКІ ПОДАЮТЬСЯ УЧАСНИКОМ КОНКУРСУ РАЗОМ ІЗ ЗАЯВКОЮ
Заявка подається в електронному вигляді (українською та англійською мовами) і підписується електронним цифровим підписом учасника Конкурсу.
Перелік документів, які подаються учасником Конкурсу разом із заявкою:
-
Згода автора проєкту на його виконання (надається автоматично шляхом накладання КЕП ).
-
Довідка (українською мовою) з місця роботи учасника Конкурсу із зазначенням, що він працює за основним місцем роботи в науковій установі чи ЗВО України державної форми власності, із датою реєстрації такої довідки актуальної на час подачі документів на Конкурс, подається сканована копія у форматі PDF)*.
-
Документ, що підтверджує наявність наукового ступеня у наукового керівника проєкту (подається сканована копія у форматі PDF)*.
-
Документ, який підтверджує статус вченого як такого, що безпосередньо постраждав від воєнних дій в Україні в 2022 році (подається сканована копія у форматі PDF)*.
*На момент підписання Договорів з переможцями Конкурсу актуальна версія довідки має надаватись до Фонду у паперовому вигляді (оригінал, засвідчений підписами та печатками), а також копія паспорта громадянина України, номер ІПН (завірені належним чином).
Учасники Конкурсу повинні разом із зазначеними вище підтверджуючими документами надати:
-
стисле резюме вченого українською та англійською мовами (curriculum vitae), до якого включається список наукових публікацій, а також стислий опис обставин (див. п. 2.1 Умов), що, на думку учасника Конкурсу, можуть кваліфікувати його як вченого, який безпосередньо постраждав від воєнних дій в Україні в 2022 році.
Особливості реалізації проєкту
Проєкт, поданий для участі у Конкурсі, не може бути одночасно поданий для участі в іншому конкурсі з метою отримання фінансування за рахунок бюджетних та інших коштів, а також у разі, коли такий проєкт фінансується чи фінансувався за рахунок бюджетних та інших коштів за результатами іншого конкурсу.
Реалізація проєкту передбачає активне використання on-line інструментів наукової обробки і систематизації інформації, дистанційну комунікацію, використання комп’ютерних програм, on-line платформ та ін.
На момент укладання Договору переможці Конкурсу мають перебувати на території України.
У ході реалізації проєкту передбачається співробітництво Грантоотримувача із вченими Кембриджського університету (Велика Британія).
Грантоотримувач використовує всі можливі засоби для популяризації Проєкту, якийфінансується за рахунок гранту. З цією метою у публікаціях, офіційних повідомленнях, в інформації для ЗМІ, у соцмережах, в інших відкритих джерелах інформації та під час виступів на наукових заходах з метою презентації наукового дослідження (розробки) має зазначатися:
-
факт фінансування проєкту Національним фондом досліджень України за підтримки Кембриджського університету (Велика Британія);
-
номер та назва проєкту.
Можливості
Кошти, перераховані Фондом на особовий рахунок Грантоотримувача, можуть бути використані виключно на проведення наукового дослідження (розробки).
За рахунок грантових коштів не можуть фінансуватися: підготовка проєктної заявки на одержання грантової підтримки; витрати, не пов’язані безпосередньо з реалізацією проєкту (зокрема, оплата посередницьких послуг, придбання товарів, виконання робіт, надання послуг, не пов’язаних з реалізацією проєкту); оплата робіт і послуг, які були або будуть профінансовані за рахунок інших джерел до або після укладання Договору.