ДЕДЛАЙН: 28 листопада 2025 року
ДЕ: вся Україна
ГАЛУЗІ: бізнес, промисловість, освіта, переробний сектор
❗️Ми допомагаємо в оформленні та подачі заявки на цей грант❗️
Замовити оформлення грантової заявкиДля зеленої та цифрової трансформації Європи необхідно побудувати стійкий та сталий ланцюг постачання критичних сировинних матеріалів та передових матеріалів в межах Європи. Інновації у видобутку, обробці матеріалів та переробці є важливими для індустріальної незалежності Європи, сприяють створенню робочих місць та економічному зростанню, а також втіленню концепції зеленої трансформації. Дана програма прагне реалізувати це бачення і є провідною спільнотою знань та інновацій у галузі сировини з понад 300 партнерами, включаючи лідерів у промисловості, дослідженнях та технологіях, а також у науково-освітній сфері.
Найактуальніші потреби у ланцюгу створення вартості сировини:
-
Відповідальне постачання – впровадження інновацій у розвідку, відповідальне постачання та обробку сировини для зеленої майбутності Європи.
-
Сталий матеріальний цикл – підтримка інновацій у виробництві, використанні та переробці сталих і економічно ефективних матеріалів для майбутньої зеленої мобільності та енергетики.
-
Циркулярні суспільства – сприяння інноваціям для радикального переходу до циркулярної економіки та суспільства, що забезпечує економічне зростання та вуглецеву нейтральність.
Проекти буде реалізовано у 2 етапи, але консорціум подає заявку лише
один раз для обох фаз.
-
На Фазі 1 власник технології, продукту чи послуги матиме 1 рік для тестування та пілотного впровадження свого рішення з промисловим партнером у консорціумі проекту. Протягом цього часу рішення необхідно валідувати. Після завершення Фази 1 хід та результати проєкту пройдуть проміжну оцінку Командою управління сировинними матеріалами EIT та буде ухвалене рішення щодо переходу Фази 2.
-
На Фаза 2 рішення потребує масштабування (тобто тестування рішення в промисловому масштабі), що вже може генерувати доходи під час реалізації проекту. На цьому етапі консорціум може залучити додаткових партнерів (тобто покупців або інших комерційних партнерів).
Для кого
Заохочуються зацікавлені сторони з галузей промисловості, досліджень та освіти, включаючи стартапи та МСП.
Консорціум проекту повинен включати від 2 до 4 учасників з різних прийнятних країн (в тому числі Україна). Консорціум також повинен включати учасників щонайменше з двох сторін трикутника знань: освіта, дослідження, промисловість/бізнес.
Технологія повинна бути на рівні технологічної готовності (TRL1) щонайменше 6 на початку проєкту, що відповідає «технології, перевіреній у відповідному середовищі», і очікується, що після завершення проекту технологія досягне TRL щонайменше 8, що відповідає «системі повній та кваліфікованій». У пропозиції має бути надана інформація, яка детально обґрунтовує, як цього буде досягнуто. Передбачається, що термін проєкту складе максимум 1-1,5 роки (Фази 1 та 2).
Сума
Очікується, що бюджет кожного проєкту в 1-му році становитиме приблизно 500 000 євро (Фаза 1).
У разі успішної проміжної оцінки та продовження до Фази 2, додаткове фінансування складе 300 000 – 500 000 євро.
Загальний обсяг фінансування не перевищуватиме 1 000 000 євро для обох фаз, а максимальна тривалість проєкту – 2,5 роки.
Не більше 80% гранту може бути виділено одному з партнерів.
Дедлайн
Кінцевий термін приймання заявок: 28 листопада 2025 року.
Проміжний дедлайн 29 серпня 2025 року.