ДЕДЛАЙН: 23 лютого 2024 року
ДЕ: Харківська, Львівська, Волинська, Полтавська, Рівненська, Одеська, Житомирська, Закарпатська, Чернігівська, Сумська, Миколаївська області
ГАЛУЗІ: місцеве самоврядування, громадський сектор
❗️Ми допомагаємо в оформленні та подачі заявки на цей грант❗️
Замовити оформлення грантової заявкиРеалізація заходів, які фінансує Проєкт USAID «ГОВЕРЛА», відбувається спільно з місцевими громадськими організаціями (ГО), неурядовими організаціями (НУО), асоціаціями та представниками приватного сектору. Заходи в межах Проєкту сприяють покращенню місцевого самоврядування, більш самодостатньому регіональному врядуванню та мають на меті допомогти громадянам відігравати дедалі більшу роль у місцевому самоврядуванні й забезпеченню необхідних ресурсів та навчання для поліпшення спроможності людського капіталу.
20 червня 2022 року Верховна Рада України прийняла Закон «Про управління відходами», який набув чинності в липні 2023 року. Метою цього Закону є досягнення цільових показників у підготовці до повторного використання та рециклінгу побутових відходів (до 2025 року — не менше 10% їх маси; до 2030 року — не менше 20% їх маси; до 2035 року — не менше 25% їх маси; до 2040 року — не менше 35% їх маси). Оскільки закон наголошує на необхідності створення місцевих планів управління відходами для кожної громади та регіональних планів управління відходами для кожної області, у рамках цього гранту Проєкт «ГОВЕРЛА» надасть грант для демонстрації кластерного підходу у цьому питанні для державних службовців та органів місцевого самоврядування по всій Україні, за винятком нині окупованих територій та Кримського півострова. Пріоритет буде надано представникам 100 партнерських ТГ Проєкту «ГОВЕРЛА» з 11 цільових областей Проєкту «ГОВЕРЛА» (Львівська, Волинська, Полтавська, Рівненська, Одеська, Житомирська, Закарпатська, Чернігівська, Сумська, Харківська, Миколаївська області).
У рамках запланованої діяльності буде проведено аналіз поточних можливостей громад з ефективного управління відходами та їх потреб, налагоджено співпрацю між громадами кластерів та структурними підрозділами обласних військових адміністрацій для розробки стратегій управління відходами, а також розроблено інноваційні, відтворювані, масштабовні моделі планування та управління відходами з використанням кластерного підходу.
Основним завданням є підвищення потенціалу територіальних громад в питаннях організації систем управління відходами й, відповідно, зменшення накопичення відходів у несанкціонованих місцях, а разом із цим — і викидів CO2. Це сприятиме досягненню в майбутньому цілей, задекларованих у Законі.
Грантоотримувач(-і) налагодить(-ять) стратегічне партнерство з іншими громадськими організаціями та/або асоціаціями з метою забезпечення сталості досягнутих результатів, а також широкого розповсюдження та застосування розроблених моделей.
Для кого
100 партнерських ТГ Проєкту «ГОВЕРЛА» з 11 цільових областей Проєкту «ГОВЕРЛА» (Львівська, Волинська, Полтавська, Рівненська, Одеська, Житомирська, Закарпатська, Чернігівська, Сумська, Харківська, Миколаївська області).
Сума
Загальна сума фінансування в межах цього RFA становить до 1 000000 дол. США у гривневому еквіваленті. DAI може вирішити поступово або повністю профінансувати обрану заявку згідно з цим RFA. Кількість грантів і сума доступного фінансування можуть змінюватися, та DAI залишає за собою право (1) повністю фінансувати грант, (2) частково фінансувати грант або (3) відмовитись від присудження гранту на будь-якій стадії процесу RFA з програмних чи екологічних причин або через невідповідність вимогам.
За цим RFA DAI передбачає надання таких типів грантів: грант із фіксованою сумою (FAA), грант у натуральній формі або поєднання грантів з фіксованою сумою і в натуральній формі на основі фінансових та управлінських можливостей заявника, які буде визначено під час попереднього оцінювання.
Грант буде надано заявнику, що запропонує найбільш економічно вигідний варіант.
Дедлайн
Заявки потрібно подавати до DAI, яка реалізує Проєкт USAID «Підвищення ефективності роботи та підзвітності органів місцевого самоврядування», на адресу електронної пошти: hoverlagrants@dai.com не пізніше 17:00 24 лютого
2024 року.
Заявки й додатки до них мають бути у форматі .Pdf (бажано) або в іншому електронному форматі англійською (бажано) чи українською мовою. У темі електронного листа потрібно зазначити назву установи, назву проєкту та номер RFA (заявку без цієї інформації під час оцінювання розглянуто не буде).
Умови
У разі запитань щодо гранту, звертайтеся у письмовій формі до відділу грантів Проєкту USAID «ГОВЕРЛА» на електронну адресу: hoverlagrants@dai.com (тема: Запитання щодо RFA-HOVERLA-016), не пізніше ніж 17:00 7 лютого 2024 року.
8 лютого 2024 року о 15:00 Проєкт USAID «ГОВЕРЛА» проведу онлайн-презентацію, де потенційні заявники зможуть поставити запитання й отримати докладну інформацію про цей конкурс. Будь ласка, зареєструйтеся за цим посиланням до 17:00 7 лютого 2024 року.