ДЕДЛАЙН: 04 лютого 2025
БЮДЖЕТ: 30 000 000 євро
❗️Ми допомагаємо в оформленні та подачі заявки на цей грант❗️
Замовити грант під ключОчікуваний результат
Очікується, що результати проекту сприятимуть досягненню всіх наступних очікуваних результатів:
-
Поглиблені знання про проектування, будівництво, монтаж, експлуатацію та обслуговування плавучих вітрових електростанцій.
-
Покращена загальна конструкційність, надійність, можливість монтажу, працездатність і ремонтопридатність плавучих морських вітрових систем.
-
Продемонстровано ефективні, недорогі та стійкі нові технології для плавучих вітрових турбін; зниження LCoE.
-
Удосконалений європейський офшорний ланцюжок створення вартості вітрових турбін і навички.
-
Дані для майбутньої оптимізації промислового масштабу введення в експлуатацію плавучої установки, швартовної та якірної системи.
Сфера застосування
Загальна мета полягає в тому, щоб прискорити економічно ефективне будівництво та розгортання плавучих вітрових електростанцій, сприяючи їх швидкому та стійкому розгортанню в Європі та знижуючи загальну вартість. Проекти очікуються
-
Виконайте оптимізацію дизайну повної плавучої системи, сприяйте виконанню проекту з урахуванням потреб у просторі в портах, на суднах тощо, розвитку ланцюга постачання
-
Продемонструвати інноваційні плавучі вертикальні або горизонтальні офшорні вітроенергетичні платформи (загальна потужність 4 МВт або більше для горизонтальної та 2 МВт або більше для вертикальної осі) у реальних морських умовах протягом тривалого періоду часу (12-24 місяці), збирати дані для майбутнього вдосконалення розробка концепції для точного прогнозування майбутнього плавучого виробництва енергії вітру та отримання цінних знань щодо продуктивності, надійності, доступності, ремонтопридатності, живучості та впливу на навколишнє середовище. Вітроенергетична система повинна бути підключена до мережі.
-
Розробити та впровадити пілотні проекти для плавучих вітряків, визначивши найкращі існуючі практики та прогалини в знаннях, що залишилися.
Очікується, що пропозиції також стосуватимуться промислового дизайну та виробничих процесів, циркулярності (критично важливої) сировини, масштабованості, методів встановлення, транспортування, експлуатації та обслуговування, ланцюгів постачання та відповідної цифрової інфраструктури.
Від проектів вимагається демонстрація технологій у морі з дотриманням існуючої екологічної нормативної бази. Представити план екологічного моніторингу, який буде реалізовано під час демонстраційної дії. Дані моніторингу навколишнього середовища мають бути надані EMODNET, IEA Wind Task 34 щодо впливу вітроенергетичних проектів на навколишнє середовище, IEA Wind Task 49 щодо плавучих офшорних вітроелектростанцій та IEA OES Environmental Task 4.
Перед входом у фазу розгортання проект має включати чіткий момент переходу/невиходу. Перед тим, як розпочати/не розпочати, проект має надати детальні інженерні плани, техніко-економічну оцінку, включаючи ключові показники ефективності, засновані на міжнародно визнаних показниках, повний план реалізації та всі необхідні дозволи для розгортання проекту та план досягнення сертифікації незалежним органом сертифікації до завершення дії. Очікується, що проектна пропозиція чітко продемонструє запропонований шлях до отримання необхідних дозволів для демонстраційних дій і передбачить відповідні часові рамки для їх досягнення. Очікується також, що проект продемонструє фінансове завершення всієї дії. Незалежні експерти оцінять усі результати та дадуть рекомендації щодо прийняття чи відмови.
План використання та розповсюдження результатів пропозицій, поданих у рамках цієї теми, має включати надійне ділове обґрунтування та надійну стратегію використання, як зазначено у вступі до цього пункту призначення. Плани експлуатації повинні включати попередні плани масштабування, комерціалізації та розгортання (техніко-економічне обґрунтування, бізнес-план) із зазначенням можливих джерел фінансування, які потенційно будуть використані (зокрема, Інноваційний фонд).
Узяти участь
Ми допомагаємо оформити та зареєструвати вашу організацію як партнера від України для участі у міжнародних грантових програмах Європейської Комісії.