КОЛИ: не пізніше ніж 12:00 годин дня 16 грудня 2022 року
ДЕ: Чернігівська область: Коропська, Корюківська, Лосинівська, Новогород-Сіверська, Ніжинська, Сновська, Сосницька, Тупичівська ТГ
ГАЛУЗІ: громадський сектор
❗️Ми допомагаємо в оформленні та подачі заявки на цей грант❗️
Замовити оформлення грантової заявкиПрограма міжнародної технічної допомоги USAID DOBRE продовжує надавати всебічну допомогу на підтримку місцевого самоврядування для поглиблення демократії, поліпшення умов для розвитку громад та сприяння стабільності в Україні.
DOBRE сприяє підвищенню ефективності місцевого самоврядування та підтримує пріоритети громадян шляхом розвитку спроможності територіальних громад (ТГ), сприяння місцевому економічному розвитку, покращенню якості надання послуг, підвищенню прозорості місцевого бюджетування та управління фінансами, посилення участі громадян у прийнятті рішень на місцевому рівні та покращення комунікації щодо реформ.
Для кого
Global Communities запрошує кваліфіковані організації громадянського суспільства (ОГС), що мають досвід залучення громадськості, покращення згуртованості ТГ, молодіжної роботи, а також розбудови спроможностей місцевих ОГС до подання заявок на діяльність у зазначеній сфері на підставі цього Запрошення до подання заявок.
Це ЗПЗ є запрошенням до участі у відкритому конкурсі. Подавати заявки мають право такі заявники: різноманітні організації громадянського суспільства, спроможні надавати ТГ технічну, експерту й консалтингову підтримку у зміцненні спроможності залучати громадян до вирішення питань місцевого значення, покращувати соціальну згуртованість та здійсненні молодіжної роботи. Усі заявники мають бути юридичними особами приватного права та мати статус неприбуткових згідно з чинним законодавством України.
Урядові та напівдержавні структури, комерційні організації не мають права подавати заявок на одержання коштів за цим грантом.
Сума
Global Communities планує надати 1 (один) субгрант від $100 000 до $175 000 строком до 14 місяців.
Терміни
Заяви мають надійти не пізніше ніж 12:00 годин дня 16 грудня 2022 року.
Підписання грантових угод планується не раніше 1 лютого 2023 року.
Очікувана дата початку робіт за програмою не раніше 1 лютого 2023 року, а період виконання становить 14 місяців від дати укладення Угоди.
Умови:
Організації-переможці повинні будуть працювати на території Чернігівської області у 8 територіальних громадах-партнерах Програми USAID DOBRE.
Зацікавлені організації запрошуються до подання заявок в електронній формі згідно з вимогами цього запрошення на зазначену в ньому адресу.
Діяльність РОГС може передбачати, але не обмежуватися, такі заходи:
-
проведення на основі даних, наданих Програмою DOBRE та ТГ, діагностики існуючих механізмів та практик залучення громадян у 8 територіальних громадах-партнерах Програми DOBRE в Чернігівській області;
-
проведення оцінки потреб ТГ у застосуванні різних неформальних методів, інструментів залучення громадян, запровадження дієвого механізму консультацій з громадськістю, враховуючи особливості воєнного та післявоєнного стану, функціонального типу територій;
-
підготовка плану дій щодо впровадження та покращення/зміцнення формальних і неформальних практик/механізмів залучення громадян на основі деліберативного підходу. Ця діяльність передбачає у разі потреби надання технічної допомоги у покращенні відповідних місцевих нормативно-правових актів, які врегульовують питання залучення громадян;
-
проведення навчання посадових осіб місцевого самоврядування, представників місцевих ОГС, консультативно-дорадчих органів при органах місцевого самоврядування щодо застосування сучасних неформальних методів, інструментів залучення громадян на основі деліберативного підходу. Окрім того, надання підтримки у проведенні інформаційних кампаній для покращення обізнаності жителів ТГ щодо можливостей участі у вирішенні питань місцевого значення;
-
надання технічної допомоги органам місцевого самоврядування у застосуванні механізмів, інструментів залучення громадян до розроблення та впровадження стратегій розвитку ТГ, планів відновлення та розвитку ТГ, економічного розвитку, покращення сфери послуг та вирішення інших актуальних проблем ТГ. Передусім це стосується традиційних формалізованих/традиційних форм, методів (збори громадян за місцем проживання, громадські слухання, місцеві ініціативи, електронні петиції, громадський бюджет, громадський шкільний бюджет, бюджет для громадян тощо), а також неформальних/нетрадиційних заходів для проведення консультацій з громадськістю щодо вирішення питань місцевого значення, ухвалення рішень. Ці діяльність має здійснюватися у тісній координації з іншими компонентами Програми DOBRE «Місцевий економічний розвиток» і «Поліпшення послуг» задля того, щоб посилити участь громадян у процесі економічного розвитку та покращенні надання послуг;
-
картування сектору місцевих ОГС у 8 територіальних громадах-партнерах Програми DOBRE та проведення оцінки спроможності місцевих ОГС за методикою «Конструктивного оцінювання спроможності (ARC)» (буде надана відібраній РОГС). Надання підтримки місцевим ОГС у складанні та впровадженні планів організаційного розвитку. Проведення відповідного навчання місцевих ОГС виконання планів розвитку спроможності місцевих ОГС. Адміністрування програми субгрантів для місцевих ОГС (розмір одного гранту до $3000, очікувана кількість – 11). Грантова підтримка може бути спрямована на розвиток згуртованості територіальних, впровадження ініціатив з покращення сфери надання публічних послуг, стабілізації психоемоційного стану вразливих соціальних груп в умовах воєнного стану, здійснення заходів із залучення громадян до вирішення питань місцевого значення, здійсненні громадського моніторингу бюджетного процесу, впровадження програм та проєктів місцевого розвитку. Підтримка місцевих ОГС у проведенні кампаній підвищення обізнаності щодо однієї або більше місцевих проблем;
-
надання підтримки органам місцевого самоврядування у запровадженні, оновленні, відновленні молодіжної роботи в ТГ. Проведення оцінки поточного стану молодіжної роботи, картування молодіжної інфраструктури та молодіжної роботи в ТГ. Надання технічної підтримки в розробленні та впровадженні плану заходів, місцевих програм відновлення, запровадження та розвитку молодіжної роботи в ТГ відповідно до стандартів та кращих практик;
-
надання підтримки в розвитку потенціалу молодіжних рад як консультативно-дорадчих органів, молодіжних працівників. Проведення молодіжних ідеятонів та надання підтримки в імплементації розроблених молодіжних проєктів.
Програма USAID DOBRE заохочує локальний підхід до виконання проєктів: заходи повинні проводитися не лише в адміністративному центрі ТГ, а й в інших населених пунктах, у тому числі найбільш віддалених та важкодоступних.
Перелік громад-партнерів Програми DOBRE в Чернігівській області, де має здійснювати роботу відібрана РОГС: Коропська, Корюківська, Лосинівська, Новогород-Сіверська, Ніжинська, Сновська, Сосницька, Тупичівська ТГ.
Інструкції щодо подання заяв
-
Заяви мають надійти не пізніше ніж 12:00 годин дня 16 грудня 2022 року. Заявки мають залишатись дійсними протягом не менш ніж 60 (шістдесяти) днів.
-
Заявник може подати свою пропозицію в електронній формі електронною поштою через Інтернет із 2 прикріпленими файлами (з урахуванням ліміту у 2 МБ) у форматі, сумісному з програмами MS Word, Excel і Adobe Acrobat у середовищі MS Windows на ім’я: dobregrants@globalcommunities.org Обов’язково вказати в темі листа: ЗПЗ № RFA-CE-2022-12-16.
-
Заявки, подані після кінцевого терміну, не розглядатимуться.
Загальна інструкція
-
Просимо заявників подавати заявки з безпосереднім урахуванням термінів, умов і положень цього ЗПЗ. Заявки, що не відповідають вимогам цього документа, можуть бути визнані неприйнятними, після чого їх розгляд буде припинено.
-
Будь-яка заявка, одержана у відповідь на це запрошення, розглядатиметься суворо в тому вигляді, в якому її було подано, і згідно з критеріями оцінювання, зазначеними в розділі 4 «Інформація про розгляд заявок».
-
Особа, що підписує заявку, повинна мати повноваження брати зобов’язання від імені Заявника за всіма положеннями заявки.
-
Організація Global Communities не зобов’язана укладати угоду або оплачувати будь-які витрати, понесені заявником при підготовці заявки у відповідь на це запрошення.
-
Вимоги щодо мови: всі заявки мають подаватись українською мовою.
-
Заявки мають бути викладені чітко та стисло, описувати й визначати розуміння та дотримання заявником вимог, зазначених у розділі 1 цього ЗПЗ «Опис Програми». У заявці слід чітко висвітлити дотримання кожного з критеріїв оцінювання, зазначених у розділі 4 цього ЗПЗ. Усі сторінки кожної із частин (з питань витрат і з технічних питань) повинні мати послідовну нумерацію із зазначенням назви заявки й номера ЗПЗ.
-
Подана пропозиція складається з 2 (двох) фізично відокремлених одна від одної частин, а саме: частина I «Технічна пропозиція» (додаток 1) та частина II «Пропозиція щодо витрат» (додаток 2). Технічні пропозиції не повинні містити згадок про вартість, розцінки та іншу інформацію з частини ІІ. А також заповненої анкети щодо попередньої оцінки фінансової відповідальності (додаток 3).
-
Global Communities зберігає за собою право прийняти або відхилити будь-яку заявку, а також скасувати процес їх розгляду й відхилити всі заявки в будь-який час до укладення угоди, й не бере на себе жодної відповідальності перед заявниками або обов’язку інформувати заявників про підстави для дій, вчинених організацією Global Communities.
Можливості
Беручи участь у програмі DOBRE, РОГС отримає можливість посилити власну організаційну спроможність, доступ до кращих міжнародних практик залучення громадян, методик Appreciative Review of Capacity (ARC), Рarticipatory Municipal Capacity Index (PMCI), розроблених Global Communities, професійного розвитку персоналу, фінансову підтримку для виконання своєї місії.