КОЛИ: відсутній дедлайн
ДЕ: вся Україна
ГАЛУЗІ: діяльність громадських організацій та волонтерських центрів
❗️Ми допомагаємо в оформленні та подачі заявки на цей грант❗️
Замовити оформлення грантової заявкиІнститут економічних досліджень та політичних консультацій в рамках програми «Громадськість за демократизацію», яка фінансується Європейським Союзом, ОГОЛОШУЄ ПОСТІЙНОДІЮЧИЙ КОНКУРС ГРАНТІВ щодо надання допомоги і підтримки ОГС, волонтерам та ініціативним групам.
Мета конкурсу “Консолідуємось заради перемоги” — надати підтримку ОГС, які впроваджують гуманітарні і волонтерські ініціативи, інформують суспільство про виклики і шляхи допомоги громадянам, консолідують громадян й громадські організації навколо волонтерства та впроваджують заходи щодо протидії дезінформації з боку ворога.
Для кого
До участі у конкурсі запрошуються неприбуткові організації громадянського суспільства, які мають:
-
статус неприбутковості та офіційно зареєстровані в Україні не менше 3 місяців станом на 25.05.2022;
-
спроможність впроваджувати грантові проєкти та звітувати за ними (включаючи фінансове звітування);
-
наявність будь-якого з інформаційних каналів (сторінка у фейсбуці, телеграмі, твіттері, вайбері, інстаграмі, веб-сайт тощо).
Конкурс не передбачає надання підтримки політичним партіям, релігійним громадам та пов’язаним із ними ОГС.
Сума
Максимальний розмір гранту – 240 000 гривень.
Мінімальний розмір гранту – 80 000 гривень.
Загальний бюджет конкурсу – до закінчення коштів на субгрантинг.
Бюджет проєкту не повинен покривати будь-які витрати на закупівлю гуманітарної допомоги, придбання медикаментів, обладнання та будь-яких інших товарів для ВПО, також облаштування місць проживання для ВПО, організації їх харчування, здійснення будівельних та ремонтних робіт.
Терміни
Тривалість проєктів – 1,5-4 місяці. Переможці конкурсу під час виконання грантової угоди мають право подати нову грантову заявку.
Кінцевий термін подання грантових заявок – постійно діючий конкурс.
Умови
Проєктні пропозиції, що подаються на конкурс, мають передбачати діяльність організації за одним або кількома з тематичних пріоритетів цього конкурсу:
Допомога поруч – надання підтримки внутрішньо переміщеним особам в центрах гуманітарної підтримки та волонтерських центрах для ВПО в містах-хабах Вінниця, Дніпро, Запоріжжя, Кривий Ріг, Львів, Полтава, Ужгород, Чернівці. Перелік міст не є вичерпним, підтримка також буде надаватися центрам для ВПО з інших регіонів України.
Пріоритети підтримки: гранти надаватимуться ОГС, які надають допомогу ВПО в гуманітарних та волонтерських центрах. Підтримка може надаватися на аналіз безпосередніх потреб ВПО, на управління та координацію допомоги ВПО, на інституційну підтримку ОГС, які координують діяльність центрів та залучають волонтерів, підтримку інформаційно-просвітницьких та комунікаційних заходів для ВПО.
Прохання звернути увагу, що витрати на закупівлю гуманітарної допомоги не фінансуються.
Тримаємо зв’язок – налагодження комунікації між особами/організаціями, які потребують допомоги (ВПО, люди на тимчасово окупованих територіях, поранені, люди, які перебувають у небезпеці тощо) і тими, хто може її надати (забезпечення медикаментами, надання притулку, перевезення тощо).
Пріоритети підтримки: гранти надаватимуться ОГС, які на постійній основі займаються збором, обробкою та поширенням відповідної інформації та підтримують розвиток і функціонування різних комунікаційних каналів (зокрема інформаційні портали та платформи) в різних регіонах України. В описі проєктної пропозиції потрібно зазначити стратегію розвитку відповідних інформаційних ресурсів. Ю
Незламні громади – ініціативи щодо пом’якшення різних негативних наслідків війни у територіальних громадах на місцевому рівні.
Пріоритети підтримки: гранти надаватимуться для підтримки ОГС, спрямованих на подолання безробіття у громадах (ініціативи з працевлаштування для людей, які втратили роботу через війну), ініціативи щодо стимулювання економічної активності у регіонах, надання людям психологічної підтримки, підтримка різних форм позашкільних заходів для дітей-ВПО (комунікаційні заходи, майстер класи, інформаційні зустрічі тощо), інші ініціативи щодо активізації життя в громадах.
Тримаємо інформаційний фронт – підтримка регіональних громадських ЗМІ, які надають соціально важливу, перевірену та актуальну інформацію на постійній основі, протидіють російській дезінформації.
Пріоритети підтримки: гранти надаватимуться регіональним громадським ЗМІ, орієнтованим на місцеву (регіональну) аудиторію, але не виключаючи й іншомовну, зокрема англомовну, аудиторію
Діємо злагоджено – підтримка волонтерів та ініціативних груп шляхом надання інституційної підтримки ОГС.
Пріоритети підтримки: зміцнення інституційної, операційної та програмної спроможності ОГС задля забезпечення їх виживання, стійкості та адаптації до воєнних умов через залучення до своєї діяльності волонтерів та ініціативних груп.
Підтримка інших ініціатив, які будуть актуальні з огляду на розвиток військових, соціальних та економічних тенденцій в країні в цілому та на локальному рівні зокрема.
Проєктна діяльність має передбачати широке інформування громадськості про хід реалізації проєкту та його результати (розсилку матеріалів проєкту, повідомлення в соціальних мережах, ЗМІ тощо).
Отримувач гранту відповідає за моніторинг стану впровадження проєкту та оцінювання його результатів, дотримання комунікаційної політики та брендування проєктів ЄС. Отримувач гранту подаватиме звіти у форматі, визначеному ІЕД.
Не фінансуватимуться витрати на закупівлю гуманітарної допомоги.
Вимоги до подання документів
Зверніть, будь ласка, увагу на аплікаційну форму, бюджет проєкту (із рекомендаціями з підготовки бюджету проєкту), стандартну грантову угоду (яка буде підписана після перемоги в конкурсі), методологію оцінки грантових заявок та критерії прийнятності, з якими ви можете ознайомитись нижче!
Додаток Б. Бюджет проєкту (Рекомендації з підготовки бюджету проєкту)
Додаток С. Стандартна грантова угода
Методологія оцінки грантових заявок
Проєктні пропозиції з додатками слід надсилати на адресу rfr@ier.kyiv.ua одним електронним листом. Додатки до проєктної пропозиції мають бути додані у форматі .docx, .xlsx або .pdf. Кожен додаток слід надсилати одним окремим файлом. У випадку неможливості надіслати проєктну пропозицію одним електронним листом (в разі великого обсягу додатків), грантова заявка може бути розміщена на файлообмінних системах із зазначенням посилання на неї.
Подані на конкурс матеріали не рецензуються. Про результати конкурсу буде повідомлено публічно та окремим листом організації.
Рішення про підтримку або відхилення грантової заявки схвалюється колегіально Грантовою комісією. Грантова комісія залишає за собою право надати заявнику вимоги щодо доопрацювання грантової заявки.
Остаточне рішення щодо грантової заявки оскарженню не підлягає.
Причини відмови в підтримці грантових заявок не повідомляються.
Зверніть увагу, що консультації щодо оформлення грантових заявок не надаються телефоном. У разі виникнення додаткових запитань, листи, будь ласка, надсилайте на електронну адресу rfr@ier.kyiv.ua
Можливості
Пріоритети грантового конкурсу зорієнтовані на потреби щодо надання допомоги і підтримки усім верствам населення України, які постраждали внаслідок війни.