КОЛИ: до 1 липня 2024 року
ДЕ: вся Україна
ГАЛУЗІ: ІТ-технології
❗️Ми допомагаємо в оформленні та подачі заявки на цей грант❗️
Замовити оформлення грантової заявкиЕкспериментальний проект передбачає організацію та проведення на конкурсних засадах відбору стартапів на ранніх етапах для отримання фінансової підтримки, визначення та прийняття рішення про переможців зазначеного відбору і надання їм фінансової підтримки, а також здійснення контролю за використанням коштів фінансової підтримки.
Програма реалізується Мінекономіки спільно з Фондом розвитку інновацій (далі – Фонд інновацій), який надає фінансову підтримку стартапам у формі грантів та з Фондом інвестицій, що надає фінансову підтримку стартапам у формі позики, що конвертується.
Для кого
Отримати грант може стартап — резидент Дія Сіті та/або підприємство у розумінні положення Фонду інновацій
Сума
IT-стартапам можуть бути надані гранти в рамках таких граничних сум:
- грант для стартапів на етапі підтвердження концепту (proof-of-concept) – до 750 тис. гривень;
- грант для стартапів на етапі мінімально життєздатного продукту (MVP) – у сумі до 1500 тис. гривень;
- грант для стартапів на етапі мінімально життєздатного продукту (MVP), які вже одержують виручку від реалізації товарів та/або надання послуг, — у сумі до 3 500 тис. гривень. Основною умовою для отримання цього гранту є залучення стартапом фінансування на ранньому етапі розвитку в обмін на частку у статутному капіталі стартапу не менше ніж 750 тис. гривень (тобто вартість частки інвестора у статутному капіталі має становити не менше ніж 750 тис. гривень).
Також можлива підтримка стартапу у формі конвертованої позики у сумі від 3500 до 8000 тис. гривень, що здійснюється Фондом інвестицій.
Терміни
Ухвалення заявок на участь у конкурсному відборі здійснюється на постійній основі 1 липня 2024 року
Умови
Критерії прийнятності для стартапів:
CТАРТАП – це зареєстрований у встановленому законом порядку суб’єкт підприємницької діяльності, який одночасно відповідає таким умовам:
- спрямований на отримання прибутку та/або досягнення соціального ефекту шляхом випуску на ринок нових чи вдосконалених технологій, товарів, організаційно-технічних рішень виробничого, адміністративного, комерційного чи іншого характеру;
- здійснює глобально орієнтовану діяльність, засновану на масштабованій бізнес-моделі, що повторюється;
- не отримував інвестиції та/або грантові кошти та/або державну допомогу на суму, що сукупно перевищує 300 000 доларів США в еквіваленті станом на дату подання заявки за весь період діяльності;
- сукупний прибуток не перевищує 300 000 доларів США в еквіваленті станом на дату подання заявки за останній рік діяльності.
Звертаємо вашу увагу, що порядок визначає окремі умови отримання гранту, серед них:
- відповідність підприємства кваліфікаційним вимогам, передбаченим положеннями Фонду інновацій (зазначені вище умови);
- створення робочих місць (наймані працівники та/або залучення гіг-фахівців) не менше кількості, визначеної в договорі про отримання гранту/договору позики з альтернативними зобов’язаннями, у період дії відповідного договору;
- орієнтація зовнішній ринок;
- набуття статусу резидента Дія Сіті (для стартапів, які отримують від 3,5 до 8 млн. гривень конвертованої позики). Додатково зазначимо, що позичка, що конвертується, є окремим способом залучення гранту, про який ми розповімо докладніше в наступних наших публікаціях. Крім того, перед поданням заявки додатково слід переконатися відповідно до заявника окремим вимогам, визначеним у ст. 7 Порядку .
Можливості
Грантові кошти можна витратити на покриття таких витрат:
- заробітна плата найманих працівників та/або винагорода гіг-спеціаліста з урахуванням єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування;
- сплата всіх податків та зборів;
- оплата консультаційних послуг;
- витрати на обладнання та/або обладнання для виробничих цілей, та/або науково-дослідні та дослідно-конструкторські роботи (R&D);
- оплата послуг з просування товару, маркетингу, підписок.
Прийняття рішень та звітність
Після подання заявку розглядає Наглядова рада Фонду інновацій. Надалі ухвалюється рішення про фінансування стартапів відповідно до положень Фонду інновацій.
У разі ухвалення рішення про фінансування стартапів Фонд інновацій підписує договір про отримання гранту (далі – грантовий договір), і грантові кошти будуть перераховані на рахунки заявника. Спеціальних вимог щодо грантових рахунків заявників відповідно до положення немає.
Оскільки реалізація грантової програми планується до 1 червня 2024 року, більш детально про терміни розгляду та критерії, за якими може бути відмовлено, будуть надані ближче до початку 2023 року.
Зверніть увагу, що грантовий договір має обов’язкові умови, серед яких:
- сплата протягом двох років з дня отримання гранту податків, зборів (обов’язкових платежів), єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування до зведеного бюджету України у розмірі не менше ніж 50% отриманого гранту;
- створення робочих місць та/або залучення гіг-фахівців у період дії договору на отримання гранту у кількості не менше:
- 3-х – для стартапів на етапі підтвердження концепту (proof-of-concept);
- 5-ти – для стартапів на етапі мінімально життєздатного продукту (MVP);
- 10-ти – для стартапів на етапі мінімально життєздатного продукту (MVP), які вже отримують виручку від реалізації товарів та/або надання послуг.
У разі невиконання умов договору на отримання гранту ви будете зобов’язані повернути різницю між 50 відсотками суми отриманого гранту та фактично сплаченими податками, зборами, єдиним внеском на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.
Грантовий договір необхідно підписувати з використанням кваліфікованого електронного підпису, що ґрунтується на кваліфікованому сертифікаті відкритого ключа (тобто онлайн підпис та передача).
Як звітувати?
Порядком визначено, що Український Фонд Стартапов має подавати звітність Мінекономіки щодо процесу реалізації грантів, тому одержувач грантів звітуватиме саме Українському Фонду Стартапов. Форми звітності, чіткі терміни та процедури не визначає порядок. Вважаємо, що ці моменти будуть визначатися безпосередньо у грантовому договорі.