КОЛИ: до 7 жовтня 2022 року включно
ДЕ: вся Україна
ГАЛУЗІ: сільське господарство
TalentA – інноваційна освітньо-грантова програма для розвитку та підтримки талановитих сільських жінок-фермерок і покращення продовольчої безпеки їхніх громад. За три роки існування програми унікальний досвід TalentA отримали понад 500 жінок-фермерок, з яких майже 100 – українки.
Одним з напрямків сприянні продовольчій безпеці в регіонах та підтримки соціально-важливого бізнесу в сільській місцевості є допомога жінкам-фермеркам, заради чого була розпочати Програма TalentA-2022. Антикрихкість. Її мета – допомогти жінкам впоратись із наслідками війни, забезпечити життєздатність бізнесу, розвинути його, адаптуватись до нових реалій, знизивши, таким чином, ризики продовольчої безпеки в громадах учасниць.
Для кого
Для жінок-фермерок, учасниць програм TalentA-2020 та TalentA-2021.
Сума
Визначено, що максимальний розмір одного гранту складає 360 000 грн. При цьому, сукупний розмір грантового фонду становить понад 2,5 млн грн, що дозволить підтримати проєкти щонайменше 7 Учасниць.
Терміни
Прийом заявок на участь у Програмі ТalentA-2022 розпочинається з моменту оголошення про старт Програми на сайті Програми і триватиме до 23:59 1 вересня 2022 року за київським часом. Реєстрація відбуватиметься шляхом заповнення анкети-заявки, надісланої Учасницям на електронну пошту.
У період з 2 до 4 вересня 2022 року Виконавець підтвердить прийняття заявки та повідомить Учасниць про участь у Програмі через надсилання листа на електронну пошту.
Навчальний курс в освітньому онлайн-хабі триватиме з 5 вересня до 14 жовтня 2022 року.
Учасниці, які відвідають 80% лекцій отримають Сертифікат про участь в освітній Програмі, а також можливість взяти участь у грантовій Програмі.
Протягом першого тижня жовтня 2022 року Учасниці працюватимуть над проєктами (індивідуально та в супроводі менторів).
Термін подання грантових проєктів спливає о 23:59 7 жовтня 2022 року за київським часом. Усі проєкти, подані на грантовий конкурс, мають відповідати умовам конкурсу, викладеним на сайті Програми. У випадку недотримання заданих критеріїв Організатори можуть відмовити Учасниці в участі у конкурсі проєктів.
У період з 7 до 10 жовтня Комітет з інвестицій в громади Засновника Програми представить Експертній Раді шорт-лист проєктів для визначення Переможниць конкурсу проєктів згідно зі встановленими критеріями оцінювання та умовами, викладеними на сайті Програми.
Експертна Рада ухвалює та оприлюднює рішення про визначення Переможниць грантового конкурсу не пізніше 12 жовтня 2022 року.
Церемонія нагородження Переможниць та Учасниць Програми TalentA-2022 відбудеться 17 жовтня 2022 року. Формат церемонії нагородження буде визначено на початку жовтня.
Умови
Вимоги до учасниць:
● постійно працює у сільськогосподарському виробництві (незалежно від форми власності підприємства), є власником/найманим працівником підприємства, яке офіційно зареєстроване й здійснює діяльність в агросекторі не менше одного року;
● зареєструвалася для участі у Програмі, заповнивши анкету-заявку, яку отримала на електронну пошту;
● на момент заповнення анкети-заявки має 18 років;
● щодо неї не розглядаються справи про адміністративні правопорушення;
● не є підозрюваною та/або обвинувачуваною у вчиненні кримінального правопорушення;
● не має судимості за вчинення умисного злочину, якщо ця судимість не погашена і не знята у встановленому законом порядку;
● не працевлаштована в групі компаній Corteva Agriscience або юридичних особах, що співпрацюють із Corteva Agriscience для надання послуг.
Учасниці, які на період проведення Програми через бойові дії перевезли свою діяльність в галузі сільського господарства на нове місце в межах України, а також ті, які перебувають за кордоном, але продовжують здійснювати сільськогосподарську підприємницьку діяльність в межах України, можуть брати участь як у навчальній частині Програми, так і у Конкурсі грантів.
До участі виключно у навчальній частині Програми (без права участі у Конкурсі грантів) допускаються Учасниці, які на період проведення Програми:
● перебувають за кордоном або втратили свій бізнес через бойові дії, і не здійснюють сільськогосподарську підприємницьку діяльність в межах України;
● є працівницями інституцій державної влади, включаючи тих, які не займають представницьких чи виборних посад;
● перебувають на тимчасово окупованій територіях (відповідно до ст.13 ЗУ «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України»).
Компанія Corteva Agriscience розглядає можливість залучення Учасниць із тимчасово окупованих територій у майбутніх циклах Програми, за умови повернення таких територій під контроль України та відсутності на цих територіях активних бойових дій.
Учасниця зобов’язується:
● за запитом Організаторів та у встановлені ними строки надавати достовірні дані та інформацію щодо своєї діяльності на всіх етапах Програми;
● за запитом Організаторів брати участь у зйомках інформаційних сюжетів чи інших аудіовізуальних матеріалів, давати інтерв’ю та коментарі;
● надавати Експертній Раді інформацію, документи чи будь-які інші відомості, що стосуються участі Учасниці у Програмі;
● неухильно дотримуватися Правил Програми;
● за винятком ситуацій з обставинами непереборної сили або за умови добровільної та зафіксованої сторонами відмови від участі у Програмі, брати участь у Програмі на всіх її етапах, у час, дату та в місці, зазначених у Правилах або в отриманих від Організаторів повідомленнях – з допомогою електронної пошти та/або телефонного зв’язку та/або повідомлення у соціальних мережах та/або месенджерах. Учасниця гарантує цілодобову працездатність засобів зв’язку, вказаних при заповненні анкети-заявки та своєчасне письмове повідомлення Організаторів про будь-які зміни зазначених даних щодо засобів зв’язку;
● відповідати на дзвінки, текстові або електронні повідомлення представників Програми;
● не вчиняти дій або бездіяльності, наслідком яких може стати порушення прав та інтересів інших осіб.
Можливості
В рамках конкурсу передбачається:
● сформувати групу жінок, задіяних у сільськогосподарському виробництві, з числа Учасниць Програми 2020 і 2021 років (далі – Учасниці), та на основі сформованої Програми надати їм доступ до інформації й забезпечити можливість доступу до грантових коштів з метою підтримки та розвитку їхнього бізнесу та громади;
● організувати й реалізувати в онлайн-режимі навчальну Програму для Учасниць та стимулювати розробку ними життєздатних проєктів, які відповідають потребам їх бізнесу з урахуванням впливу війни, а також сприяють досягненню цілей сталого розвитку й спрямовані на задоволення актуальних потреб територіальних громад;
● сприяти реалізації найкращих проєктів шляхом надання всім Учасницям інформаційної та консультативної підтримки з питань розробки проєктів та їх впровадження, а Переможницям – грантів від засновника конкурсу;
● забезпечити висвітлення перебігу та підсумків Програми;
● донести до широкої громадськості та всіх зацікавлених сторін інформацію про підходи й результати інформаційно-просвітницької діяльності компанії Corteva Agriscience, її зусилля задля посилення спроможності та позиції жінок в аграрному секторі, стимулювання суспільної уваги до пошуку та підтримки жінок-лідерок, зайнятих у сільському господарстві.