ДЕДЛАЙН: на регулярній основі
ДЕ: вся Україна
ГАЛУЗІ: бізнес, виробництво, переробка, енергетика, інфраструктура
❗️Ми допомагаємо в оформленні та подачі заявки на цей грант❗️
Замовити оформлення грантової заявкиЦе конкурс проєктних пропозицій в рамках грантової програми для України та сусідніх країн під назвою “Програма Нансена з підтримки України”. Метою конкурсу є сприяння інвестиційно привабливим проєктам, які можуть підтримати економічну активність в Україні, тим самим сприяючи досягненню загальної мети програми — надати Україні можливість самостійно визначати своє майбутнє.
Приклади секторів, що розглядатимуться (перелік не вичерпний):
-
Енергетика: фокус на сталому виробництві енергії та переході до нього
-
Продовольча безпека, сільське господарство та виробництво продуктів харчування: ефективність та модернізація сільського господарства та виробництва продуктів харчування
-
Інфраструктура: підприємства, пов’язані з виробництвом засобів, необхідних для відновлення України, таких як критична інфраструктура, шкільні будівлі, лікарні тощо.
Конкурс спрямований на розвиток підприємств та створення доданої вартості в Україні.
Гранти призначені для зменшення ризиків перед прийняттям інвестиційних рішень. Гранти можуть підтримувати такі елементи, як техніко-економічне обґрунтування розвитку бізнесу, створення нових підприємств, розширення існуючого бізнесу або навчання місцевого персоналу.
Для кого
Конкурс відкритий для будь-яких норвезьких, українських або міжнародних заявників. Заявки розглядаються та затверджуються або відхиляються на постійній основі відповідно до критеріїв конкурсу.
Перевага надаватиметься тим проєктам, які зроблять найбільш вагомий внесок у досягнення цілей грантової програми, пріоритетами якої є:
-
Підвищення спроможності України самостійно вирішувати своє майбутнє.
-
Покращення фінансової стабільності держави та підтримка критично важливих суспільних функцій.
-
Удосконалення державного управління відповідно до вимог вступу до ЄС.
Вирішуючи ці завдання, грантова програма має на меті підтримати економічну активність під час війни, сприяти перетворенню економіки України з експортера первинної сировини на потужного виробника готової продукції з високою доданою вартістю, сприяти довгостроковій економічній стабільності та сталому економічному зростанню. Приватний сектор має вирішальне значення для економічної активності, зайнятості та податкових надходжень. Розширення участі та представництва жінок в економіці є пріоритетним завданням, що узгоджується з роботою Уряду з інтеграції гендерної рівності в національні плани відновлення та реконструкції.
Основною цільовою групою цієї програми є комерційні підприємства, а кінцевим бенефіціаром підвищення ділової активності є населення України. Для оцінки результатів проєктів, що отримають фінансування в рамках цього конкурсу, будуть використовуватися наступні показники:
-
Капітал, мобілізований для інвестицій
-
Кількість створених робочих місць
-
Покращено умови для приватного сектору
Будь-які комерційні організації можуть подавати заявки. Заявник повинен бути легальною комерційною компанією. Будь ласка, зверніть увагу, що холдингові, інвестиційні, консалтингові компанії, а також постачальники обладнання не мають права на отримання підтримки.
Сума
Загальний бюджет цього конкурсу складає 30 000 000 норвезьких крон у 2024 році. Norad може виділити додаткові кошти на 2024 рік або на наступні роки за умови документально підтвердженого попиту та асигнувань з боку Парламенту. Norad очікує, що від п’яти до десяти проєктів можуть отримати фінансування у 2024-25 роках.
Грант може покривати до 70% понесених проєктних витрат, а заявник несе відповідальність за фінансування решти. Заявник повинен обґрунтувати свої потреби в гранті як частку від загальної вартості проєкту. Мінімальна сума гранту становить 1 000 000 норвезьких крон (близько 94 000 доларів США). Заявки на суму менше 1 000 000 норвезьких крон будуть відхилені. Грант не може перевищувати двадцять відсотків річного обороту заявника.
Проєктна діяльність, яка може бути підтримана, включає:
-
Техніко-економічні обґрунтування для створення нових або розширення існуючих проєктів
-
Пілотне виробництво як частина етапу техніко-економічного обґрунтування для заснування бізнесу
-
Гарантії та компенсація ризику для фінансування.
-
Допоміжні витрати на базову місцеву, державну інфраструктуру та інвестиції, необхідні для реалізації основного проекту. Для цих видів витрат гранти можуть становити до 80%.
-
Якщо це необхідно для успішного заснування, професійне навчання місцевого персоналу, пов’язане із заснуванням бізнесу, включаючи ґендерно-орієнтовані заходи, щоб дати можливість жінкам здобути навички в галузях з високим попитом відповідно до Національної стратегії подолання ґендерного розриву в оплаті праці на період до 2030 року.
Не передбачається фінансування таких напрямків:
-
Діяльність з продажу та маркетингу.
-
Адміністративні витрати, що перевищують адміністративні витрати, безпосередньо пов’язані з проектом.
-
Капітальні інвестиції, що перевищують 20 % від загальної вартості пілотного проєкту.
-
Проєкти, пов’язані зі зброєю або іншими військовими матеріалами.
-
Проєкти, пов’язані з наркотиками, алкогольними напоями та тютюном.
-
Основні інвестиції, що є предметом техніко-економічного обґрунтування.
Дедлайн
Кінцевої дати прийому заявок немає, вони отримуються та обробляються на регулярній основі.
Процес подання заявок двоетапний. На першому етапі заявників попросять надати коротку концептуальну записку та документально підтвердити, що проєкт та компанія-заявник відповідають необхідним критеріям для отримання гранту. Успішні концептуальні записки не гарантують підтримки.
Автори успішних концептуальних записок будуть запрошені до етапу 2 і подадуть повну заявку. Заявники повинні пройти весь процес, щоб потенційно отримати грант. Конкурс буде закрито після того, як будуть використані всі доступні кошти.
Всі заявки та відповідна документація для етапів 1 і 2 подаються англійською мовою через Грантовий портал Norad ТУТ.