ДЕДЛАЙН: 21 січня 2025 року
БЮДЖЕТ: 5 000 000 євро
❗️Ми допомагаємо в оформленні та подачі заявки на цей грант❗️
Замовити грант під ключОчікувані результати
Очікується, що результати проекту сприятимуть досягненню всіх наступних очікуваних результатів:
-
Більше залучення представницьких груп кінцевих користувачів, а також громадян, що проживають у постраждалому міському контексті.
-
Підвищення прийнятності та впровадження стійких рішень глибокої реконструкції в архітектурному середовищі.
-
Зниження енергетичної та мобільної бідності.
-
Збільшення кількості планів щодо кліматично нейтральних та стійких, естетичних та інклюзивних забудованих середовищ із покращеною адаптацією до клімату та стійкістю (наприклад, на основі природних рішень).
-
Покращена адаптація до зміни клімату та стійкість у створених середовищах.
Сфера застосування
Перехід до кліматично нейтрального суспільства вимагає, щоб будівельний фонд Європи також став кліматично нейтральним. У той же час будівельний фонд Європи має стати стійким до зміни клімату. Тут потрібен комплексний підхід не тільки на окремій забудові, а на рівні мікрорайонів чи міських округів. Проте декарбонізація архітектурного середовища та його адаптація до мінливого клімату та суспільних потреб щодо комфорту, доступності, інклюзивності та естетики не можуть відбутися без активної участі користувачів і мешканців будівель, індивідуальних/колективних власників та енергетичні спільноти як бенефіціари ланцюжка вартості. Професіоналам, таким як розробники проектів, архітектори, інженери, власники будівель, планувальники та державні органи, потрібні рішення, які розробляють, аналізують, моделюють, візуалізують і представляють безліч і складний набір інформації таким чином, щоб полегшити такі процеси спільного проектування. Ця тема зосереджена на розробці цифрових рішень для більш активної участі кінцевих користувачів, громадян та інших відповідних зацікавлених сторін у проектуванні, плануванні та управлінні реконструкцією існуючих будівель, мікрорайонів та/або районів.
Очікується, що пропозиції стосуватимуться одного або обох із наведених нижче питань:
-
Цифрові рішення, які сприяють спільному проектуванню та плануванню шляхом візуалізації, аналізу та взаємодії з даними, які мають безпосереднє відношення до користувачів будівель, а також громадян у прилеглих міських районах (включаючи, наприклад, технології занурення та інтерактивні технології, віртуальну реальність/доповнену реальність, моделювання та моделювання сценаріїв ).
-
Цифрові рішення, які дозволяють аналізувати та моделювати різні сценарії для реконструйованих будівель, районів та/або районів з точки зору використання та виробництва енергії; здоров’я та благополуччя користувачів; вплив на енергетичну мережу; забезпечення активної та електричної мобільності, а також стійкі рішення доставки; екологічні та мікрокліматичні впливи протягом життєвого циклу; соціально-економічні наслідки для громадян, користувачів будівель, власників і мешканців.
Крім того, очікується, що пропозиції стосуватимуться наступного:
-
Розглядайте аспекти кліматичної нейтральності та стійкості до клімату, дотримуючись принципу «енергоефективність передусім».
-
Переконайтеся, що цифрове рішення доповнює, будує та/або використовує існуючі інструменти (включаючи, де це доречно, звичайні, низькотехнологічні) і стандарти, визнані ринком.
-
Залучайте до процесу розробки цифрового рішення громадян (бажаючи охопити різні гендерні та соціальні характеристики), кінцевих користувачів інструментів та інших відповідних зацікавлених сторін, залучених до розробки, планування та управління проектами міського розвитку.
-
Переконайтеся, що цифрове рішення пропонує різні засоби для обміну інформацією та надання вхідних даних, які адаптовані до конкретних потреб неспеціалістів, включаючи вразливі групи, меншини та незахищені групи, а також людей з обмеженими можливостями та людей похилого віку.
-
Продемонструйте прототип принаймні в трьох реальних проектах міського розвитку, щоб застосувати, оцінити та вдосконалити цифрове рішення та інформувати про його вихід на ринок та/або стратегію комерціалізації.
-
Переконайтеся, що заходи з розповсюдження проекту включають дії, які сприяють діяльності Спільноти NEB, а також обміну інформацією, найкращими практиками та результатами в лабораторії NEB.
-
Сприяти діяльності партнерів Built4People та мережі інноваційних кластерів Built4People.
Узяти участь
Замовити грант під ключМи допомагаємо оформити та зареєструвати вашу організацію як партнера від України для участі у міжнародних грантових програмах Європейської Комісії.