ДЕДЛАЙН: 21 січня 2025 року
БЮДЖЕТ: 15 000 000 євро
❗️Ми допомагаємо в оформленні та подачі заявки на цей грант❗️
Замовити грант під ключОчікувані результати
Європейський Союз прагне скоротити свої чисті викиди парникових газів щонайменше на 55% до 2030 року порівняно з рівнями 1990 року та досягти вуглецевої нейтральності до 2050 року. Згідно з Європейською зеленою угодою, Комісія також прийняла план дій щодо нульового забруднення, з амбіції щодо нульового забруднення та Стратегія біорізноманіття. З огляду на досягнення цих амбітних цілей доцільно продовжити дослідження розвитку прямого уловлювання та зберігання вуглецю в повітрі (DACCS) і уловлювання та зберігання вуглецю в біоенергетичному секторі (BECCS) як технологій уловлювання CO2 у поєднанні зі зберіганням CO2, належним чином оцінюючи їхній вплив на інші екологічні виклики.
Очікується, що в рамках проекту будуть розроблені високоінноваційні технології CCUS/carbon negative, що призведуть до видалення CO2. Це має забезпечити економічно ефективне розгортання таких технологій, як DACCS та/або BECCS, ідеально пов’язуючи їх із промисловими кластерами, з особливим акцентом на ці технології для безпечного підземного зберігання CO2 та утилізації CO2.
Очікується, що результати проекту сприятимуть принаймні одному з наступних очікуваних результатів:
-
Покращувати існуючі або розробляти нові матеріали для технологій DACCS та/або BECCS; або
-
Вирішувати потенційні перешкоди для включення технологій DACCS та/або BECCS в існуючі концепції CC(U)(S); або
-
Зробіть технології DACCS та/або BECCS життєздатним варіантом.
Сфера застосування
Ця тема присвячена DACCS і BECCS, технологіям, які можуть допомогти досягти кліматичної нейтральності до 2050 року шляхом створення поглиначів вуглецю, необхідних для збалансування залишкових викидів у 2050 році.
Метою цієї теми є подальший технологічний розвиток DACCS і BECCS, а також вирішення екологічних, соціальних і економічних проблем і переваг з метою створення цієї концепції як життєздатної технології для боротьби зі зміною клімату. Потенційні технології вимагають великих технологічних проривів.
Проекти повинні обґрунтовувати потенціал для запропонованих рішень у сфері (сферах) DACCS та/або BECCS як варіанту зменшення CO2 шляхом проведення LCA відповідно до керівних принципів, розроблених Комісією, таких як методологія Інноваційного фонду щодо викидів ПГ та відповідні стандарти ISO і таксономічний регламент ЄС. Цей розгляд життєвого циклу має включати стійкість біомаси та відновлюване джерело електроенергії, а також оцінювати інші аспекти навколишнього середовища (вимоги до землі, води; вплив на якість повітря та води, біорізноманіття; відстані до основних кластерів зберігання, витоки тощо).
Розвиток технологій має бути збалансований оцінкою готовності суспільства до запропонованих інновацій. Відповідні кінцеві користувачі та зацікавлені сторони суспільства (такі як організації громадянського суспільства, неурядові організації та місцеві асоціації) будуть визначені в пропозиції та залучені до обговорювальної діяльності, щоб зрозуміти та вирішити їхні проблеми та потреби. Це буде проаналізовано під час проекту з використанням відповідних технік і методів із соціальних і гуманітарних наук, щоб підвищити обізнаність, отримати зворотній зв’язок щодо впливу на суспільство та підвищити готовність суспільства до запропонованих рішень. Таким чином, проекти можуть розглядати включення відповідного досвіду SSH для посилення суспільного впливу відповідної дослідницької діяльності. Проекти також повинні досліджувати соціально-економічні та політичні бар’єри на шляху прийнятності та обізнаності з огляду на регуляторні чи політичні ініціативи та включати аспекти циркулярності та найкращого використання ресурсів.
План використання та розповсюдження результатів пропозицій, поданих у рамках цієї теми, має включати надійне ділове обґрунтування та надійну стратегію використання, як зазначено у вступі до цього пункту призначення. Плани експлуатації повинні включати попередні плани масштабованості, комерціалізації та розгортання (техніко-економічне обґрунтування, бізнес-план, фінансова модель) із зазначенням можливих джерел фінансування, які потенційно будуть використані (зокрема, Інноваційний фонд).
Узяти участь
Замовити грант під ключМи допомагаємо оформити та зареєструвати вашу організацію як партнера від України для участі у міжнародних грантових програмах Європейської Комісії.