8 000 000 ЄВРО ВІД ЄВРОПЕЙСЬКОЇ КОМІСІЇ НА ЕНЕРГОЕФЕКТИВНІСТЬ ТА ВІДНОВЛЮВАНІ ДЖЕРЕЛА ЕНЕРГІЇ

КОЛИ: до 16 листопада 2022 року

ДЕ: вся Європа

ГАЛУЗІ: енергетика

❗️Ми допомагаємо в оформленні та подачі заявки на цей грант❗️

Замовити оформлення грантової заявки

Можливості

Очікуваний вплив :

Область застосування A:

Пропозиції мають призвести до запуску інвестиційних програм з енергоефективності та/або відновлюваних джерел енергії, а також до надання масштабованих фінансових рішень для інвестиційних проектів сталої енергетики з особливим наголосом на кошти приватного сектора, і, отже, забезпечити значний ефект левериджу.

Кожен мільйон євро підтримки ЄС повинен ініціювати принаймні 15 мільйонів євро інвестицій у сталу енергетику у формі робіт або підписаних інвестиційних контрактів. Якщо проекти спрямовані виключно на інвестиції в житлові будинки, ініційовані інвестиції мають становити щонайменше 10 мільйонів євро на кожен мільйон євро підтримки ЄС.

Пропозиції повинні кількісно визначати їхній вплив, використовуючи наведені нижче індикатори, де це доцільно, а також інші показники ефективності конкретного проекту:

 • Інвестиції в сталу енергетику, ініційовані проектом (сукупно, у мільйонах євро інвестицій).
 • Збереження первинної енергії/виробництво відновлюваної енергії за рахунок проекту (у ГВт-год/рік)
 • Скорочення викидів парникових газів, спричинених проектом (у т CO2-екв./рік).
 • Підвищені навички та спроможність агрегаторів проектів для забезпечення подальших інвестицій у стійку енергетику (наприклад, кількість персоналу з підвищеними навичками, кількість організацій, які збільшили спроможність здійснювати інвестиції та/або організаційні структури, які створюються.
 • Робочі місця, створені завдяки інвестиціям у стійку енергетику.
 • У відповідних випадках покращені показники, пов’язані зі здоров’ям, наприклад покращена якість повітря в приміщенні або фізична активність.

Вплив пропозицій має бути продемонстровано під час проекту та протягом 5 років після завершення проекту.

Область B:

Пропозиції мають створювати спільноту практиків єдиного вікна для державних активів, що покращує практику існуючих єдиних вікон, створює широкомасштабний потенціал державних органів для розробки та впровадження єдиного вікна, а також підтримує еволюція законодавчих, політичних і фінансових рамок для забезпечення розгортання єдиного вікна.

Пропозиції повинні кількісно визначати їхній вплив, використовуючи наведені нижче індикатори, де це доцільно, а також інші показники ефективності конкретного проекту:

 • Кількість зацікавлених сторін, які активно беруть участь у спільноті (розподілені за категоріями, наприклад, центри «єдиного вікна», державні органи, консультанти, асоціації архітекторів, федерації будівельного сектора, фінансові установи тощо).
 • Кількість запланованих колективних результатів (за темами та характером).
 • Кількість і характер запланованих внесків у законодавчі та регуляторні процеси на місцевому, національному та європейському рівнях.
 • Кількість запроваджених національних програм розвитку потенціалу.
 • Кількість державних органів з розширеною спроможністю забезпечувати єдине вікно.
 • Інвестиції в сталу енергетику, започатковані проектом (кумулятивно, у мільйонах євро).
 • Збереження первинної енергії за рахунок проекту (у ГВт·год/рік).
 • Виробництво відновлюваної енергії за рахунок проекту (у ГВт-год/рік).

Вплив пропозицій має бути продемонстровано під час проекту та протягом 5 років після завершення проекту.

Можливо, ви захочете самостійно оформляти грантові заявки й на постійній основі отримувати безповоротні грантові кошти на свої проєкти!? А щоб ви навчилися робити це правильно, ми розробили для вас: 

🔴 Онлайн курс з написання грантових проєктів ТУТ

🔴 Посібник “ЯК ОТРИМАТИ ГРАНТ!” Детальніше ТУТ