10 000 ЗЛОТИХ ЩОМІСЯЦЯ – СТИПЕНДІЇ ДЛЯ НАУКОВЦІВ В РАМКАХ ПРОГРАМИ ІМЕНІ СТАНІСЛАВА УЛЯМА ВІД NAWA

КОЛИ: 22 травня 2023 року до 15:00 за офіційним часом у Польщі

ДЕ: вся Україна

ГАЛУЗІ: наука, дослідження

❗️Ми допомагаємо в оформленні та подачі заявки на цей грант❗️

Замовити оформлення грантової заявки

Для кого:

Спеціальна заявка для вчених із сертифікатом Seal of Excellence

Заявку в рамках Програми подає індивідуально науковець зі ступенем принаймні доктора наук або еквівалентним ступенем, отриманим за кордоном, який разом із установою польської системи вищої освіти та науки отримав сертифікат Seal of Excellence за Marie Skłodowska-Curie Actions Postdoctoral Fellowships – European Fellowship programme, edition 2022 (далі – «MSCA-PF-EF»)   NAWA визнає сертифікат SoE як обов’язкову перевірку якості програми.

Авторизовані заявники

У програмі може брати участь фізична особа, яка:

1.  спільно відповідає таким умовам:

1) є  науковцем із принаймні докторським ступенем (повинен мати ступінь доктора філософії на момент закінчення терміну подання заявок. Кандидати, які успішно захистили свою докторську дисертацію, але яким офіційно ще не присвоєно докторський ступінь, також розглядатимуться має право подати заявку);

2) працює в іноземному ВНЗ чи іноземному науково-дослідному центрі або завершив попередній трудовий договір після 31 серпня 2022 року Працевлаштування не вимагається для осіб, які отримали ступінь доктора наук після 31 серпня 2022 року;

3)  не навчався і не працював у Польщі протягом 3 років до дати закінчення призову і не проживав протягом цього періоду в Польщі безперервно більше трьох місяців (під роботою в Польщі розуміється працевлаштування за трудовим договором в юридичній особі). базується на території Республіки Польща або керує дослідницьким грантом із приналежністю до польської наукової установи, якщо за це виплачується заробітна плата);

4) якщо аплікант реалізовував інші проекти NAWA, можна подати заявку, коли стипендія буде виплачена та угода вважається завершеною;

5) має мінімум 3 досягнення протягом 5 років до кінцевої дати конкурсу з наступного:

a) публікація, опублікована англійською мовою як основний автор у журналах, включених до однієї з таких міжнародних баз даних: Scopus, Science Citation Index Expanded, Social Sciences Citation Index, Arts & Humanities Citation Index; або

б) рецензовану наукову монографію, видану англійською мовою; або

c) публікація англійською мовою в рецензованих матеріалах міжнародної конференції, включених до списку Обчислювальної науково-освітньої асоціації Австралії (CORE), індексована в міжнародній бібліографічній базі даних DBLP Computer Science; або

г) публікація англійською мовою в рецензованих матеріалах міжнародної конференції, проіндексована в Web of Science Core Collection або базі даних Scopus.

д) для представників мистецтвознавства – підтвердження здійсненої презентації художнього твору в іноземній установі чи науковому центрі або отримання відзнаки на міжнародному конкурсі.

Заявник може продемонструвати 3 досягнення в одному пункті (a, b, c, d або e), а також 3 різні досягнення з числа зазначених у пункті ae.

6)  має запрошення від Приймаючої установи , яка є національною організацією з науковою категорією.

2. має принаймні ступінь доктора або еквівалентний ступінь, отриманий за кордоном, і подав разом із установою системи вищої освіти та науки Польщі заявку за програмою MSCA-PF-EF, яка отримала сертифікат Seal of Excellence, і має запрошення від приймаючої установи, яка є національною установою з науковою категорією.

Можливості

Бюджет проекту включає:

1) Стипендія в розмірі 10 000 злотих за кожен повний місяць перебування стипендіата в приймаючій установі. Тривалість перебування вказується в заяві із зазначенням кількості місяців перебування, починаючи з першого числа місяця.

2) щомісячна допомога на мобільність у розмірі 2000 злотих за кожен повний місяць перебування в приймаючій установі для стипендіата, який має чоловіка/дружину та/або неповнолітню дитину (віком до 18 років) на день подання заявки. Якщо стипендіат має на утриманні більше ніж одну неповнолітню дитину, допомога становить 3000 злотих. Допомога виплачується незалежно від того, чи приїжджає стипендіат із сім’єю. Зміна статусу після подання заяви (одруження або народження дитини) не дає права претендувати на збільшення фінансування. Допомога також надається стипендіату з важким або середнім ступенем інвалідності.

3) одноразова допомога на мобільність у розмірі:

а) 7000 злотих у разі візитів з європейських країн;

b) 12 000 злотих у разі візитів з неєвропейських країн.

4) допомога на навчання – витрати на вивчення польської мови для заявників, які не є громадянами Польщі, у формі одноразової допомоги на навчання у розмірі максимум 5000 злотих.

2. Витрати на страхування та вартість візи, якщо вона потрібна, несе стипендіат.

3. Відповідно до статті 21(1)(39a) Закону від 26 липня 1991 року про податок на доходи фізичних осіб (тобто Законодавчий журнал від 2022 року, пункт 2647, із змінами) Стипендії та інші кошти, зазначені в статті 18(2)( 1) Закону про NAWA звільняються від податку на прибуток.

Програма не передбачає жодних фінансових ресурсів для установи (непрямі гроші) або для будь-яких досліджень (наприклад, матеріалів, реактивів або конференцій). Такі витрати повинні покриватися з інших джерел.

Можливо, ви захочете самостійно оформляти грантові заявки й на постійній основі отримувати безповоротні грантові кошти на свої проєкти!? А щоб ви навчилися робити це правильно, ми розробили для вас: 

🔴 Онлайн курс з написання грантових проєктів ТУТ

🔴 Посібник “ЯК ОТРИМАТИ ГРАНТ!” Детальніше ТУТ