ДЕДЛАЙН: 13 лютого 2025 року
ДЕ: вся Україна
ГАЛУЗІ: громадський сектор
❗️Ми допомагаємо в оформленні та подачі заявки на цей грант❗️
Замовити оформлення грантової заявкиРада міжнародних наукових досліджень та обмінів, виконавець Програми інформаційної стійкості українського громадянського суспільства (далі – IREX), повідомляє про Річне Оголошення Програми на отримання заявок на фінансування. IREX очікує заявки від потенційних партнерів для реалізації заходів, які вибудують стійкість до дезінформації та пропаганди. Ці заходи сприятимуть розробці інноваційних підходів до протидії дезінформації, усуненню прогалин у поточних підходах до протидії дезінформації та/або контакту з новими бенефіціарами або в нових сферах, включно з онлайн просторами та спільнотами.
Ціль субгранту 1: Зменшення впливу дезінформації та пропагандистських наративів за допомогою створення альтернативного контенту та інструментів, які відповідають потребам аудиторії. Приклади потенційних активностей в рамках субгрантів включають, але не обмежуються даним списком:
• Розробка або підтримка агрегатора спростованих дезінформаційних наративів/повідомлень, що б регулярно створював та поширював інформацію.
• Виробництво чи підтримка серії розважальних відеороликів в мережі з загальною метою протидії дезінформації/пропаганді, наприклад популярні відеоблоги з історії, які спростовують хибні історичні наративи.
Ціль субгранту 2: сприяння інклюзивному розумінню національної ідентичності для протидії дезінформаційним наративам, з фокусом на прифронтові області. Приклади потенційних активностей в рамках субгрантів включають, але не обмежуються даним списком:
• Створення контенту, що заохочує повагу до різноманітності і висвітлює маргіналізовані або недостатньо охоплені групи, такі як жінки, молодь, студенти та люди похилого віку, а також люди з невеликих міст та етнічні меншини.
• Висвітлення труднощів, які відчувають громадяни, особливо вразливі групи, такі як ВПО, через вплив дезінформації, а також демонстрація неточності та лицемірства російської пропаганди.
• Запуск інформаційних кампаній, які підвищують обізнаність про важливість збереження місцевої історії, мов і культур, сприяють вихованню почуття патріотизму, гордості та єдності в громадах.
Ціль субгранту 3: Протидія найпопулярнішим джерелам і каналам пропаганди шляхом висвітлення їх невідповідності правдивій інформації та демонстрації альтернатив. Приклади потенційних активностей в рамках субгрантів включають, але не обмежуються даним списком:
• Створення або підтримка регулярно оновлюваної бази даних або дайджесту новин про джерела пропаганди в інформаційній екосистемі.
• Розробка та поширення «білого списку» альтернативних каналів у популярних месенджерах, які суспільство може використовувати для доступу до автентичної інформації (наприклад, офіційні державні канали Telegram проти неофіційних інформаційних каналів).
Ціль субгранту 4: Підвищення медіаграмотності та розвиток навичок критичного мислення цільової аудиторії шляхом проведення тренінгів, семінарів та навчальних матеріалів. Приклади потенційних активностей в рамках субгрантів включають, але не обмежуються даним списком:
• Розробка та популяризація наборів інструментів для розмови про те, як спілкуватися з друзями та рідними щодо споживання медіа, критичного мислення та викривлену/дез інформацію.
• Виготовлення матеріалів з медіаграмотності та створення освітніх ресурсів щодо принципів медіаграмотності, аналіз новинних матеріалів, перевірка джерел інформації та боротьба з мовою ворожнечі.
• Підвищення стійкості цільової аудиторії до дезінформації через мистецькі, кінематографічні, історичні та літературні проєкти.
Для кого
Фонди, неурядові організації, неприбуткові організації, релігійні організації, громадські організації, приватні організації, пов’язані з науковими установами та міжнародними неурядовими організаціями, приватні компанії, професійні асоціації, зареєстровані в Україні.
Програма інформаційної стійкості українського громадянського суспільства спрямована на підтримку організацій громадянського суспільства в розробці та реалізації проєктів, які вибудовують стійкість до дезінформації та пропаганди, зокрема дезінформації та пропаганди, пов’язаної з війною в Україні. IREX співпрацюватиме з громадськими організаціями, щоб більш ефективно сприяти загальносуспільному підходу для пом’якшення та протидії впливу дезінформації.
Партнер, що втілює проєкт, керуватиме проєктною діяльністю, а IREX надаватимете підтримку щодо творчих та ефективних підходів щодо протидії дезінформації. Зокрема, це включає (але не обмежується) протидію шкідливим наративам, які поширюються через месенджери, форуми, сайти та блоги. Оцінка середовища, яку провів IREX, містить рекомендації щодо потенційно дотичної та корисної діяльності в цьому контексті та пропонує пріоритетні цільові аудиторії та заходи. Цільові групи мають включати вразливі, маргіналізовані або недостатньо обслуговувані групи, такі як ВПО, молодь, жінки, студенти, люди похилого віку та люди з невеликих міст. Прикладами активностей може бути створення розважального контенту (включно з коротким форматом «рілс»), розвінчання пропаганди та перевірки фактів (фактчекінг), створення альтернативного контенту для протидії дезінформації.
IREX заохочує заявників готувати заявки на окрему діяльність, серію ініціатив або масштабування наявних невеликих проєктів, які вже продемонстрували успіх. Ми вітаємо проєкти, які демонструють адаптацію навчальних процесів та стратегії, націлені на креативне масштабування. Очікується, що, під час впровадження проєктів, партнери будуть надавати IREX комплексні результати моніторингу та оцінки, основні висновки та результати проєкту. Такий підхід забезпечує середовище для спільного навчання, сприяє вдосконаленню, основаному на повторному застосуванні, та ефективному масштабуванню успішних ініціатив.
Партнери також зобов’язані брати участь у тренінгах, які проводить IREX.
Сума
IREX планує надати під зазначену діяльність до 14 грантів з фінансування від 40 000 до 300 000 доларів США на період виконання 12-16 місяців.
Дедлайн
Конкурс на Річне Оголошення Програми буде відкритий протягом одного року. Заявки та концептуальні записки розглядатимуться на постійній основі. Оцінка поданих документів проходитиме щоквартально:
-
Дедлайн 1: 14 березня 2024. Оголошення результатів: 12 квітня 2024
-
Дедлайн 2: 14 червня 2024. Оголошення результатів: 12 липня 2024
-
Дедлайн 3: 13 вересня 2024. Оголошення результатів: 14 жовтня 2024
-
Дедлайн 4: 16 грудня 2024. Оголошення результатів: 13 січня 2025
-
Дедлайн 5: 13 лютого 2025. Оголошення результатів: 14 березня 2025
IREX передбачає надання більшої частини фінансування під час перших двох раундів переглядів заявок у березні та червні, 2024.
Умови
Подача Концептуальних Записок:
-
Зацікавлені заявники повинні спочатку подати чітку концептуальну записку обсягом до 3-х сторінок.
-
Повна заявка формується та подається лише після запиту IREX.
-
Якщо концептуальна записка отримає позитивний відгук IREX, заявника попрохають розробити повну заявку.
-
Концептуальна записка повинна адресувати конкретні потреби цього оголошення, підкреслюючи можливості та досвід заявника, пов’язані з цілями програми.
-
Для розробки концептуальної записки, використовуйте інструкції, надані у шаблоні (Додаток 1. Шаблон Концептуальної Записки).
Подача Фінальної Заявки
Заявники, які отримали позитивний відгук на подану концептуальну записку мають підготувати фінальну заявку відповідно до структурного формату, викладеного нижче:
-
Титульна Сторінка (не включена у загальну кількість сторінок). Заявники мають використати наданий шаблон титульної сторінки (Додаток 2. Шаблон титульної сторінки повної заявки)
-
Технічний опис (не більше 10 сторінок). Заявники мають використати наданий шаблон повної заявки (Додаток 3. Шаблон повної заявки)
-
Додаткова інформація (не включена у загальну кількість сторінок)
-
Бюджет за наданим шаблоном (Додаток 4. Шаблон бюджету)
Для питань щодо даного оголошення звертайтеся на: tender-ua@irex.org з темою листа UCSIRP_FY24-APS-IREX-UCSIRP-01