КОЛИ: до 30 вересня 2023 року включно
ДЕ: вся Україна
ГАЛУЗІ: бізнес
❗️Ми допомагаємо в оформленні та подачі заявки на цей грант❗️
Замовити оформлення грантової заявкиПрограма USAID «Конкурентоспроможна економіка України» (КЕУ), яку впроваджує компанія «Кімонікс Інтернешнл Інк.», оголошує прийом грантових заявок на реалізацію заходів з формування та діяльності експортних альянсів.
Експортний альянс – це об’єднання підприємств та приватних підприємців для спільного просування своєї продукції на експортних ринках, яке об’єднує не менше 5 підприємств та/або приватних підприємців, що мають намір підвищити рівень інтернаціоналізації своєї економічної діяльності та збільшити обсяг продажу своїх товарів і послуг за кордон шляхом узгодження цілей та через спільні дії й інструменти, в т. ч. спільне фінансування заходів.
Програма USAID «Конкурентоспроможна економіка України» (КЕУ) відкриває грантову програму для неурядових організацій (альянси, асоціації, спілки, об’єднання тощо), що представляють групи підприємств та приватних підприємців певної галузі/сектору економіки («експортні альянси») у формуванні та імплементації плану просування експорту та заходів для виходу на нові ринки або поширення своєї присутності на існуючих ринках. Така грантова діяльність повинна зрештою призвести до укладання бенефіціарами таких грантів договорів про експортні продажі та/або угод про залучення інвестицій, а також до збереження існуючих та створення нових робочих місць.
Для кого:
Заявки в рамках цього ЗПЗ прийматимуться від зареєстрованих в Україні неурядових організацій (альянси, асоціації, спілки, об’єднання тощо), що представляють підприємства та приватних підприємців певної галузі (сектору) економіки (згадуються як бенефіціари в цьому ЗПЗ).
ПРИЙНЯТНІ РЕЦИПІЄНТИ
-
Заявники повинні бути неурядовими організаціями, офіційно зареєстрованими в Україні, заснованими, створеними, та такими, що визнаються відповідними українськими органами влади й дотримуються українського законодавства, усіх чинних норм цивільного права та податкового кодексу України.
-
Державні установи, в тому числі організації з участю державного капіталу та квазідержавні організації, визначені в ADS 302.3.3, не мають права на отримання грантів у рамках цього ЗПЗ.
-
Учасниками експортного альянсу можуть бути підприємства приватної форми власності (юридичні особи/фізичні особи-підприємці), офіційно зареєстровані в Україні, кількість працівників яких повинна бути меншою, ніж 250 осіб, а річний оборот має бути меншим, ніж 50 мільйонів євро, та/або річний баланс меншим, ніж 43 мільйони євро.
-
Відповідно до цього ЗПЗ заявники можуть подавати одну грантову заявку від однієї організації.
-
Заявники повинні продемонструвати раціональний менеджмент у формі фінансових, адміністративних та технічних політик і процедур, а також представити систему внутрішнього контролю, що забезпечує захист активів, захист від шахрайства, розтрат і зловживань, а також підтримку у досягненні програмних цілей і завдань. Програма КЕУ оцінить цю спроможність до прийняття рішення про надання гранту.
-
У випадку, якщо сума будь-якого гранту, отриманого за цим запитом, окрім гранту в натуральній формі, складає 25,000 доларів США або більше, такий грантоотримувач повинен буде надати номер Унікального ідентифікатора суб’єкта (UEI) на момент присудження гранту. Якщо заявник уже має номер UEI, його слід включити до заявки. В іншому випадку заявники повинні будуть отримати номер UEI до того, як їм буде надано грант. Програма КЕУ допоможе заявникам, які успішно пройшли відбір, у цьому процесі. Якщо заявник зареєстрований на SAM.gov, то він уже мають номер UEI, і його можна переглянути на SAM.gov. Якщо заявник ще не зареєстрований на SAM.gov, скористайтесь Коротким посібником про те, як отримати Унікальний ідентифікатор суб’єкта, щоби отримати номер UEI для вашої організації.
-
Релігійні організації та громадські групи отримають рівні можливості фінансування відповідно до керівних принципів, викладених в ADS 303.3.28, за винятком релігійних організацій, цілі яких лежать у площині релігійної дискримінації й основна мета гранту яких має релігійний характер.
-
Програма USAID КЕУ працюватиме з успішним грантоотримувачем над розробкою плану маркування та брендування, який буде додано до грантової угоди.
-
Програма USAID КЕУ заохочує подавати заявки ті організації, які ще ніколи не отримували підтримки від USAID і відповідають наведеним вище критеріям.
Сума
Програма USAID КЕУ очікує надати близько 1 500 000 доларів США шляхом присудження орієнтовно 15 грантів, сума яких орієнтовно становитиме від 35 000 доларів США до 150 000 доларів США, залежно від обсягу діяльності та остаточних домовленостей із Програмою USAID КЕУ. Очікується, що кожен грант в рамках цього запиту триватиме до дванадцяти місяців. Орієнтовна дата початку перших грантів, наданих за цим запитом, очікується у липні 2023 року. Тип гранту буде визначено під час переговорного процесу, залежно від передбаченої діяльності, а також можливостей і досвіду грантоотримувача.
Остаточні суми залежатимуть від заходів у рамках відповідної грантової угоди та кінцевих перемовин, отже, можуть бути нижчими або виходити за межі вказаних вище сум. Гранти можуть узгоджуватись та деномінуватись в українських гривнях або в доларах США. Усі гранти будуть фінансуватися та виплачуватися в українських гривнях.
Цим запитом на подання грантових заявок (ЗПЗ) вимагається внесок грантоотримувача у розмірі щонайменше 25% від загального бюджету грантової діяльності.
Внесок грантоотримувача – це спосіб заохочення успішного завершення діяльності грантоотримувачем. Внесок грантоотримувача може бути наданий від заявника, від бенефіціарів гранту, від інших третіх осіб та/або у якості колективних внесків від вищезазначених зацікавлених сторін. До внеску грантоотримувача не включатиметься фінансування, що отримується в рамках інших проектів USAID. У разі присудження гранту, грантоотримувач повинен надати документацію, яка свідчить про його внесок до загального бюджету гранту. Цей внесок буде включено до бюджету й грантової угоди та він підлягатиме технічній звітності.
До внесків грантоотримувача відноситься фінансування витрат діяльності у грошовій або натуральній формі, яке отримане не у рамках грантової підтримки Програми КЕУ, а надається грантоотримувачем або іншими організаціями, такими як міжнародні громадські організації, уряди іноземних держав, місцеві та міжнародні установи, приватні організації та приватні особи.
Терміни
Кінцевий термін подання заявок: 30 вересня 2023 року.
Конкурс проходитиме у два етапи. Заявки прийматимуться:
I етап – до 30 червня 2023 року включно
II етап – до 30 вересня 2023 року включно
Умови:
Можливості
Усі витрати на грантову діяльність мають відповідати звичній практиці роботи заявника, а також його прописаним політикам і процедурам. Для заявників, у яких відсутня ставка непрямих витрат, підтверджена в аудиторському звіті, бюджет може включати прямі витрати, що будуть понесені заявником для забезпечення адміністративної та управлінської діяльності, яка може бути визначена як безпосередньо пов’язана з реалізацією завдань і діяльності в рамках гранту.