КОЛИ: не пізніше 18:00 24 травня 2023 р.
ДЕ: вся Україна, за виключенням територій, тимчасово непідконтрольних уряду України та територій, де відбуваються активні бойові дії.
ГАЛУЗІ: агро
❗️Ми допомагаємо в оформленні та подачі заявки на цей грант❗️
Замовити оформлення грантової заявкиПрограма USAID АГРО спів-фінансує дієві бізнес-плани з надання сервісних послуг для аграрних мікро, малих, середніх підприємств (ММСП).
Мета цієї програми співфінансування – забезпечити сільськогосподарські ММСП своєчасними та якісними послугами, які підтримають їх конкурентоспроможність і сталість виробництва, збільшать додану вартість продукції та сприятимуть впровадженню нових технологій. Діяльність у межах програми також дозволить налагодити активнішу співпрацю між сервісними компаніями та ММСП.
Для кого
Програма АГРО заохочує заявки від українських недержавних суб’єктів господарювання (за виключенням фізичних осіб – підприємців), які мають досвід у наданні сервісних послуг для ММСП, мають відповідну кваліфікацію, розроблені та задокументовані процедури надання таких сервісних послуг.
Критерій 1. Заявники мають бути зареєстрованими українськими підприємствами, визнаними відповідними українськими органами, мати добру репутацію та відповідати чинним положенням цивільного права та податкового законодавства України.
Критерій 2. Заявники повинні надати резюме кандидатів на щонайменше три посади ключового персоналу: координатор проєкту, спеціаліст з проєктної роботи та бухгалтера. Технічні кваліфікації запропонованого ключового персоналу мають відповідати насупному:
-
Координатор проєкту: координатор проєкту забезпечуватиме загальне адміністрування субгрантової діяльності та буде координувати з Програмою АГРО щодо всіх питань та викликів. Запропонований кандидат повинен мати вищу освіту, принаймні 5 (п’ять) років досвіду адміністрування грантів та/або подібних програм, документообігу, моніторингу діяльності, сильні комунікативні навички та навички написання звітів.
-
Спеціаліст з проєктної роботи: спеціаліст з проєктної роботи допомагатиме координатору проєкту з впровадженням субгранту. Запропонований кандидат повинен мати вищу освіту, принаймні 3 (три) роки досвіду реалізації грантів та/або подібних програм, а також документообігу, сильні комунікативні навички та навички написання звітів.
-
Бухгалтер повинен мати вищу освіту та стаж відповідної роботи не менше 3 (трьох) років.
Критерій 3. Заявник повинен бути готовим співінвестувати у дану діяльність не менше 10% від загального бюджету проекту, включаючи внески ММСП-бенефіціарів (передбачається, що у рамках діяльності субгрантів за рахунок грантових коштів буде профінансовано не більше 90% вартості зазначених у заявці послуг, при умові що не менше 10% вартості надання послуг будуть профінансовані ММСП). Внесок субреципієнта- це спосіб заохочення успішного завершення діяльності отримувача субгранту. У разі присудження субгранту субреципієнт повинен надати документацію, яка свідчить про його внесок. До внесків субреципієнта відноситься фінансування витрат діяльності у грошовій або натуральній формі, яке отримане не у рамках субгрантової підтримки Програми АГРО, а надається субреципієнтом або іншими донорськими організаціями, такими як міжнародні громадські організації, уряди іноземних держав, місцеві та міжнародні організації, субреципієнт, бенефіціари субгранту, інші треті особи та/або колективні внески від вищезазначених зацікавлених сторін. До внеску субреципієнта не включатиметься фінансування, що отримується в рамках інших проектів USAID.
На додаток до вище викладеного:
-
Заявники можуть подавати тільки одну заявку від однієї організації за цим РПЗ.
-
Заявники повинні продемонструвати успішний минулий досвід реалізації комплексних програм розвитку, пов’язаних із пріоритетними сферами діяльності Програми АГРО.
-
Заявники повинні мати налагоджені зв’язки з групою (-ами) бенефіціарів, визначеними в описі програми. Це повинно бути відображено шляхом включення перспективи бенефіціара в заявку.
-
Заявники повинні продемонструвати раціональне управління у формі фінансової, адміністративної та технічної стратегії та процедур і представити систему внутрішнього контролю, що захищає активи, запобігає шахрайству, розтратам і зловживанням, а також сприяє досягненню цілей і завдань програми. Перш ніж укласти договір субгранту, Програма АГРО оцінить цю здатність.
-
Перед укладенням договору субгранту заявники повинні підписати необхідні засвідчення та гарантії. Засвідчення та гарантії додаються до цього РПЗ (Додаток D). Програма АГРО переглядатиме їх разом із заявниками.
-
Для будь-якого договору субгранту, що стане результатом цього запиту, крім субгрантів у негрошовій формі, вартість якого дорівнюватиме або перевищуватиме 25,000 дол. США, при укладенні договору субреципієнти повинні будуть надати Унікальний Ідентифікаційний Номер Суб’єкта (UEI). Якщо заявник вже має номер UEI, його необхідно вказати у заявці. В іншому випадку, заявникам слід отримати номер UEI до надання їм субгранту. Проект АГРО надаватиме успішним заявникам підтримку при проходженні цієї процедури.
-
У договорах субгранту субреципієнтам треба враховувати міркування гендерної рівності та соціальної інклюзії (GESI), зокрема, ціль рівної участі у всіх заходах чоловіків і жінок.
-
За необхідності, субреципієнти повинні дотримуватися погоджених вимог плану маркування та стратегії брендингу проекту АГРО. Програма АГРО працюватиме з успішним субреципієнтом щоб розробити план маркання та брендингу, який буде включений до договору субгранту у вигляді додатка.
-
За необхідності, субреципієнти повинні надати план моніторингу, екологічної оцінки та пом’якшення наслідків впливу на довкілля згідно з природоохоронними нормами USAID і вимогами Первинної екологічної оцінки (ПЕО) Програми АГРО.
-
Конфесійні та суспільні групи матимуть рівні можливості отримання фінансування відповідно до інструкцій, викладених у документі ADS 303.3.28, за винятком тих конфесійних організацій, що мають дискримінаційні або релігійні цілі, а основна мета їхнього субгранту має релігійний характер.
Програма АГРО заохочує до подання заявок організації, які відповідають вищезазначеним критеріям.
Сума
Програма АГРО планує надати до 8 (восьми) субгрантів на загальну суму 122 500 000 грн. Очікується, що сума кожного субгранту у секторі зернових та олійних культур не перевищуватиме 18 000 000 грн., а у секторах м’ясомолочний, плодоовочевий, виготовлення кондитерської та крафтової продукції, аквакультура не перевищуватиме 10 800 000 грн. Проте остаточна сума субгрантів залежатиме від субгрантової діяльності та результатів переговорів і може відрізнятися від зазначеної суми в ту чи іншу сторону. Очікується, що термін дії будь-якого субгранту в рамках цієї субгрантової угоди не перевищуватиме 18 місяців. Приблизна дата початку діяльності в рамках субгрантів, присуджених за результатами цього конкурсу – червень – серпень 2023 р.
Передбачається, що у рамках діяльності субгрантів за рахунок грантових коштів буде профінансовано не більше 90% вартості зазначених у заявці послуг, при умові що не менше 10% вартості надання послуг будуть профінансовані ММСП.
Терміни
-
до 28 квітня 2023 р. – зареєструватися для участі у передзаявочному онлайн-семінарі (електронна адреса subawards@chemonics.com)
-
02 травня 2023 р. з 11.00 до 13.00 АГРО проведе семінар для першого етапу
-
не пізніше 18:00, 8 травня 2023 р. – для усіх запитань щодо цього конкурсу.
-
не пізніше 18:00 24 травня 2023 р. – кінцевий термін подання заявок (технічна пропозиція, бюджет і супровідні документи) для першого етапу.
Умови:
ГЕОГРАФІЯ ТА НАПРЯМИ ДІЯЛЬНОСТІ
Діяльність за цими субгрантами охоплюватиме всю територію України, за виключенням територій, тимчасово непідконтрольних уряду України та територій, де відбуваються активні бойові дії. Завдання у рамках цієї субгрантової програми будуть спрямовані на розвиток допоміжних функцій і послуг у наступних ланцюгах доданої вартості Програми АГРО: зернові та олійні культури, плодоовочевий, виготовлення кондитерської та крафтової продукції, м’ясомолочний, аквакультура).
Конкретні заходи можуть включати:
-
Організація, надання та просування консультаційних, сервісних послуг.
-
Створення, підготовка та навчання підрозділів, що задіяні в процесі обробки запитів ММСП та подальшого надання відповідних послуг.
-
Розробка і ведення реєстру надання послуг ММСП з урахуванням переліку, їх вартості та відстежування ефективності надання послуг.
-
Моніторинг безпечного поводження з добривами та ЗЗР, використання яких у рамках сільськогосподарських проектів і заходів за підтримки USAID дозволяється згідно зі Звітом про оцінку пестицидів і планом дій стосовно їх безпечного використання для України (англ., далі по тексту – Pesticide Evaluation Report and Safe Use Action Plan – PERSUAP (DCN 2018-UKR-044 та наступні редакції)).
-
Підготовка звітів, історій успіху з описом впливу роботи субгрантерів на впровадження нових технологій та підвищення продуктивності агро ММСП у окреслених вище секторах.
Послуги можуть включати, але не обмежуються наступним переліком:
-
Послуги з обробітку ґрунту.
-
Комплекс послуг щодо підготовки насіння до посіву.
-
Послуги мобільного насіннєвого заводу.
-
Послуги з догляду за посівами та збирання врожаю.
-
Логістичні та експедиторські послуги.
-
Послуги з внесення рідких добрив та послуги з диференційного внесення добрив.
-
Послуги посіву та точного посіву.
-
Послуги агроконсалтингу, технологічного супроводу (в т. ч. консалтингу, що базується на агрономічних та лабораторних дослідженнях).
-
Послуги з цифровізації сільського господарства та автоматизації процесів.
-
Послуги у тваринництві та аквакультурі (розведення та зростання продуктивності тварин, ветеринарні послуги, зоотехнічний аналіз, технології відгодівлі та інші відповідні послуги).
-
Послуги з ресурсного аудиту аграрних ММСП та запровадження енергозберігаючих технологій.
-
Інші послуги, що дозволяють досягти поставленої мети.
Очікувані результати
Діяльність в рамках кожного субгранту повинна сприяти та забезпечити досягнення наступних очікуваних результатів:
-
Нові або покращені послуги, які отримали ММСП
-
Кількість ММСП що безпосередньо отримали послуги/консультації.
Заявки на одержання субгранту, які показують найбільш суттєвий вплив на ММСП, отримають більш високу оцінку в процесі відбору для надання субгранту. Тому заявники зобов’язані включити числові показники при визначенні очікуваних результатів.
ІНФОРМАЦІЯ ПРО ПОДАННЯ ЗАЯВКИ
Заявки подаються українською мовою обсягом не більше 20 сторінок (без врахування додатків).
Усі заявки повинні подаватися в електронному вигляді разом із додатками (не більше 5 МБ) на електронну пошту, сумісні з програмами MS Word, MS Excel, придатним для читання форматом або форматом Adobe Portable Document (PDF) у середовищі Microsoft XP. Заявники не можуть подавати архівовані файли. Сторінки, які потребують оригінальних власноручних підписів, мають бути відскановані та надіслані у форматі PDF, як вкладення до електронного листа.
Заявки (технічну пропозицію, бюджет і супровідні документи) слід подавати в електронному форматі на нижчезазначену адресу електронної пошти з посиланням на PПЗ-07. Заявки першого етапу повинні бути подані не пізніше 18:00 за Київським часом 24 травня 2023 р. Програма АГРО продовжуватиме приймати заявки до 18:00 за Київським часом 13 жовтня 2023 р. або до моменту вичерпання коштів. Заявки, надіслані пізніше встановленого часу, або такі, що не відповідають вимогам, розглядатися не будуть.
EMAIL: agro.subawards@chemonics.com
Програма АГРО письмово підтвердить отримання всіх заявок, поданих на вищевказану електронну адресу. Якщо відповідь від Програми АГРО не надійшла, заявникам рекомендується надіслати повідомлення електронною поштою на наступну електронну адресу:
EMAIL: apikiner@chemonics.com
Окрім форм заявки та бюджету, заявники повинні надати Програмі АГРО:
-
Форму самооцінювання Заявника;
-
Копію чинних реєстраційних документів Заявника;
-
Копію чинного статуту або статутних норм Заявника;
-
Копію перевіреної фінансової звітності Заявника за останній доступний фінансовий рік.
-
Резюме ключового персоналу, а також профільних експертів та спеціалістів.
Усі питання щодо цього РПЗ просимо надсилати на ім’я Аліни Пікінер, менеджера відділу грантів і контрактів, на електронну адресу apikiner@chemonics.com з посиланням на РПЗ-07 не пізніше 18:00 за місцевим часом 8 травня 2023 р. Програма АГРО надасть відповіді на всі отримані запитання не пізніше 10 травня 2023 р.
Питання повинні бути подані у письмовій формі; телефонні дзвінки не приймаються. Питання та запити про роз’яснення, та відповіді на них, які, на думку Кімонікс, можуть зацікавити інших заявників, будуть розповсюджені до всіх учасників конкурсу РПЗ, які виявили зацікавленість. Тільки письмові відповіді, надані Кімонікс, будуть вважатися офіційними та матимуть вагу в процесі конкурсу РПЗ та подальшому оцінюванні.
На прохання заявників Програма AГРО допомагатиме заявникам зрозуміти процедуру подання заявок і може надати консультацію щодо підготовки заявки.
Можливості
За рахунок субгрантових коштів може бути профінансовано:
-
Відшкодування фонду оплати праці команди по наданню та супроводженню відповідних послуг, в тому числі моніторингу безпечного поводження з пестицидами згідно з діючим українським законодавством та PERSUAP.
-
Відшкодування вартості технологічної, агрономічної та іншої консультаційної підтримки.
-
Витрати на проведення інформаційної кампанії, а також заходи по просуванню сервісних послуг серед кінцевих користувачів та/або партнерів.
-
Послуги пов’язані з орендою техніки та агрегатів.
Кошти, що надаються у рамках субгрантів не можуть використовуватись на купівлю техніки, обладнання, матеріалів та агрегатів; повне або часткове відшкодування будівництва та/або реконструкції; надання кредитів, створення сайтів, а також на закупівлю ЗЗР чи інших препаратів призначених для обробітку культур. Ми очікуємо, що ММСП, що будуть залучені до проекту, самостійно забезпечать виконавця послуг відповідними розчинами для внесення, що відповідатимуть вимогам PERSUAP (DCN 2018-UKR-044 та наступні редакції).